Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalatok VII. kerületi...

Tapasztalatok VII. kerületi bölcsödékről?

Figyelt kérdés
Két éves lányom vinném bölcsibe. Van itt hetedik kerületi bölcsis lurkó anyukája?
2011. jan. 14. 21:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én csak szeptembertől viszem majd, de "rémhíreket" hallottam már. Egy anyuka nemrég szídta nagyon a Fasorit, mert novemberben még kint altatták a gyerekeket, emiatt 2x is tüdőgyulladást kapott a lánya. Másoktól jókat hallottam.

Mi a 3 bölcsi közül ezt választottuk papíron, de mág sajna nem láttuk. A Lövölde téribe fogunk nemsokára menni, mert ott van olyan lehetőség, hogy beviszed napi díjért a gyereket pár órára. Ez talán könnyíti majd a szeptemberi beszoktatást, és talán átpártolunk oda.

2011. jan. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szia!

Mennyi idős a gyermeked?

Én jövőhéten megyek megnézni a lövölde térit, a többit nem láttam még. De jövőhéten felhívom a másik kettőt is.

A fasoriba simán felvették a gyermeked, vagy volt várólista? Mesélj még, mit láttál/hallottál? Minden apróság érdekel :)

2011. jan. 14. 22:55
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Februárban lesz kettő. Október végén vittük be a papírokat a Dob utcába, mert ott kell leadni a netről letöltött jelentkezési lapot. Onnan küldik át a Fasoriba, mert mi azt jelöltük be. Azt mondták, hogy nagyon rég nem volt olyan, hogy ne lett volna hely. Szóval nincs várolista. Minekt még mindig nem hívtak vissza sajna.

Lövöldét dícsérte a barátnőm, mert nagyon kedvesek a dadusok, gondozók. A Fasorit, meg a védőnő javasolta.

Mindkét szomszédunk gyereke oda jár, nem szoktak rosszat mondani rá.

Majd írd meg, milyen volt szerinted a Lövölde téri.

2011. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nos, jártam a Lövölde tériben, nagyon kedvesek voltak, egy órát töltöttem ott, azalatt nem hallottam gyereksírást. Megnéztem a csoportszobákat és a gondozónőket: az egyik épp ölben tarott egy alvó picikét (nem is olyan picikét, egy éves is megvolt már). A berendezés nem olyan csili-vili, de megteszi. Nyomasztó hogy nincs udvaruk, télen egyáltalán nem járnak ki, nyáron meg 10 percet sétálnak az udvarig. Azonnal fel tudják venni a gyermekem.

A fasorit jövő kedden nézem meg, de ott nem kecsegtettek túl sok jóval, azt mondták, ilyenkorra már betelnek a helyek, szeptemberre talán tudnak helyet szorítani. Beszéltem a dob utcaiakkal, őket jövő hétfőn vagy szerdán nézem meg, ott lenne hely, csak sajnos az meg messzebb van tőlem, de meglátjuk. Ha jó, akkor inkább azt választanám a lövölde helyett, mert tényleg elég nyomasztó lehet egy kis csoportszobában tengetni az egész napjukat a gyerekeknek.

Te mi alapján választottad a fasorit?

2011. jan. 19. 13:09
 5/17 anonim ***** válasza:

Az alapján amit mondott a védőnő és a szomszédjaink. Egyszer már elnéztem arra felé, de nem mentem be. Lehangoló volt, hatalmas, sötét udvarával, de legalább van hová kivinni a gyerekeket.

Úgy alakult, hogy előbb vissza kell mennem dolgozni, így már áprilisba be kell adnom a kislányomat. Akkor ezek szerint marad a Dob utca...

huhhhhhhha

2011. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vagyok az előző két válaszoló.

Ma beszéltem a Fasoris vezetővel és röviden vázoltam a problémámat. Eszméletlen elutasító volt. Ma legalább megtudtam, hogy az, hogy a jelentkezési lapra én szept. elsejét írtam nem jelent semmit, mert ők sorban mennek és majd lehet, hogy csak szept. közepén kerül ránk a beszoktatásra a sor.

Majd járjak sűrűn májusban, mert ez azon a szülőin fog eldőlni, amelyik dátumát majd "arra sétálás" során fogom megtudni. Ja. És kit rakjak ki a csoportból, hogy maga előbb be tudja szoktatni a gyerekét.

Nos, legalább tudom, hogy kire biztosan nem akarom bízni a gyerekemet...

Te nagyobb sikerrel jártál???

2011. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ó, hát ez rettenetesen rosszul hangzik. Nálunk elmaradt a bölcsilátogatás, mert influenzásak lettünk, és így azért mégsem mennék megnézni egy bölcsit. Talán jövőhéten.

Telefonon beszéltél a bölcsödevezetővel vagy személyesen? Abban reménykedem, a személyes találkozás többet ér. A problémák vázolásán túl próbáltál még valahogy esélyt csikarni magadnak?

Amúgy lehet attól még jó bölcsi, csak tényleg sok a jelentkező. Ahhoz képest még tök jó, hogy egyáltalán felveszik szeptembertől. Végülis addig meg a Lövölde téri is megteszi, ha fontos az áprilisi munkakezdésed, aztán meg átviheted a fasoriba szeptemberben. De ez csak egy ötlet. Van tudomásod kerületi magánbölcsikről vagy családi napközikről? Én egyet se ismerek...

Ha vannak még fejleményeid a gyermeked elhelyezéséről, szívesen okulok belőlük :)

2011. jan. 26. 20:20
 8/17 anonim ***** válasza:

Sajna én sem tudok magánbölcsiről a kerületben.

Az egész nő totál elutasító volt.

A dühítő az egészben az, hogy amikor októberben bevittük a papírokat egy szót nem ejtettek arról, hogy az egydolog, hogy én szept elsejét írok a papírra, úgyis ők döntik el mikor vihetem be beszoktatni. Most megpróbálom a Lövöldébe heti kétszer bevinni, hogy szokja a közeget, meg azt, hogy én nem vagyok vele. Talán gyorsabb lesz a szeptemberi beszoktatás a Fasoriba. Remélem a gondozónők empatikusabbak és kedvesebbek a gyerekekkel.

2011. jan. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sajnálom a rossz tapasztalataid a fasorival. Pláne hogy én is oda pályáznék legszívesebben még nyár előtt, dehát így minden reményem szertefoszlott.

És a Lövöldében a bölcsibe viszed vagy abba az óránkénti fizetősbe? Azt hiszem, nem egészen ugyanaz a helyszín a kettő (mármint ugyanabban a házban vannak, csak nem egy térben). Mikor kezded a szoktatást?

2011. jan. 26. 21:17
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Hétfőhöz egy hétre. Hétfőnként van a beszoktatás a fizetős "bölcsiben". Heti háromszor lehet bevinni a gyerekeket. Nekem már ez is jó áthidaló megoldásnak, mert talán akkor könnyebb lesz szeptemberben.

Mi októberben adtuk le az igénylő lapokat, így ősszel biztosan mehetünk a Fasoriba. Te ezt a kört lefutottad már???

Tegnap beszéltem a szomszédunkkal. Ő is szeptembert írt a papírjára és szept. 6-én kezdhették el a beszoktatást. :(

O.

2011. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!