Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire elterjedt manapság...

Mennyire elterjedt manapság bölcsődébe járatni a gyereket?

Figyelt kérdés
Milyen korú gyerekeket iratnak be?
2011. jan. 15. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ritkább mint régen.

Én sem iratnám be hacsak nem lenne nagyon muszáj hamarabb visszamennem dolgozni.

2011. jan. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ha nem lenne elterjedt, akkor nem lennének tele a bölcsik. És biztos vagyok benne, hogy még többen beiratnák a gyerekeiket, hiszen mindig el is utasítanak nagyon sok gyereket, akiknek már nem jutott hely, meg nagyon hosszú várólisták vannak. Általában másfél-két évesen szoktak menni a gyerekek, mert a legtöbben kb. ilyenkor mennek vissza dolgozni (a GYED lejárta után), hiszen nem mindegy, hogy valaki a fizetése 70%-át kapja, vagy csak a GYES-t, megérzik a családok a két összeg közötti különbséget.
2011. jan. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is gyakoribb, mint a szüleim idejében. 17000 lakosú kisvárosban élek, és 3 bölcsőde van. A 70-es években 1 volt. Mondjuk itt szerencsére van hely, bár csak egy önkormányzati bölcsi, a másik kettő magán, de nem vészes árú.

Az én kisfiam is bölcsis, mi is az anyagiak miatt döntöttünk mellette.

2011. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem régebben szinte minden ygrek járt bölcsibe (én is9

ma sokan valami ijesztő helynek tartáj, én azt gondolom jó és hasznos dolog.

Fiam is járt, lányom is fog.


ja és 86 ft yged- után 25 e ft gyes -szóval nem mindegy

2011. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mi számít "régebben"-nek. Amikor apukám született ('50-es évek vége), akkor még csak 6 hét volt a szülési szabi, plusz még 3 hónapig fizetés nélküli szabadságot lehetett kivenni, utána vagy bölcsibe mentek a gyerekek, vagy a nyugdíjas nagyszülők vigyáztak rájuk. Akkor a legtöbb gyerek szerintem bölcsibe járt. Amikor én születtem ('87-ben), akkor már volt GYES, meg már GYED is, akkoriban sokkal kevesebb gyerek járt bölcsibe, mint a szüleim gyerekkorában, és valamivel kevesebb, mint most.
2011. jan. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez vagy álszent vagy vérostoba kérdés!


A bölcsődék 150 %-on működnek. Olyan kevés van belőlük, hogy mindenhol ádáz harc megy a helyekért...sokan nem jutnak be...

2011. jan. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!