Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire volt beteges kisgyerm...

Mennyire volt beteges kisgyermeked óvoda első idejében?

Figyelt kérdés
Februárban kezdi kisfiam ovit és sokaktól hallom hogy nagyon beteges volt gyermeke az első időkben!Nálatok hogy volt?1hét ovi 2hét otthon?
2011. jan. 16. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre ott tartunk, hogy 3 hét ovi után betegség és téli szünet tehát itthon voltunk 3 hetet! A januárban most volt oviba 2 hetet és úgy néz ki, hogy holnap nem megy!
2011. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Az én kisfiam havonta minimum egy hetet beteg,ilyenkor 3-4 napig lázas is,nagyon el vagyok keseredve,hogy így mi lesz később vele,bölcsis is volt,most már 4,5 éves és mindvégig a közösségbe járáskor nagyon gyakran beteg.

Én adok neki Béres Actival KId-et,C vitamint,Maltofert (vasat)is írt neki a körzetiorvosunk ,de semmi sem hat

2011. jan. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lányok én most kaptam a háziorvosunktól (ő ajánlotta) egy nagyon jó immunerősítőt. Igaz még nem rég szedjük, de januárban még nem voltunk betegek (a gyerek elkerüli a betegségeket, vagy nagyon enyhe lefolyású csak). Az esetek 90 %-ánál beválik. Én úgy voltam vele, hogy mindenképp kipróbálom.

Az ára eléggé drága, de kibírható. Úgy kell alkalmazni, hogy az első három hétben hétfőtől-csütörtökig (4 napig), utána havonta (4 napig). Por, amit vízbe kell feloldani, nincs semmi íze, bár nálunk harc megy azért, hogy a gyerek megigya (nem igazán van oda a vízért) Még csak a három hetesen vagyunk túl, de látszik az eredmény. Összesen fél évig kell adni és egy évig védettséget élvez a gyerek. Az ára 1790 forint (4 napi) Tehát végülis az első hónap megterhelő, utána havonta szerintem kibírható az 1790 forint. A neve pedig: Ribomunyl

kérdezzétek meg esetleg ti is a háziorvosotokat, hogy ő ismeri-e és mit mond.

Mi nekünk is azért javasolta a doktornő, mert beteges volt a fiam. Most kezdte szeptemberben az ovit amúgy.

2011. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ja és amúgy felnőtteknek is van változata, utolsó voltam
2011. jan. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt majd légyszi többször emeld ki a kérdések közé, mert engem is érdekel:)


Az én fiam márciusban kezdi az ovit. Nem egy beteges típus, ha el is kapott eddig valamit, akkor pikkpakk 2-3 nap alatt meggyógyult. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy az ovit hogy bírja majd...



Esetleg azt is megírhatnák a válaszolók, hogy milyen betegségeket szedett össze az oviban:)

2011. jan. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az utólsó válaszírónak:Ha közösségbe megy majd akkor összehasolíthatalanúl többet lehet beteg,mint amennyit otthon beteg volt.

Azt kívánom,hogy az oviba se legyen beteges,mert az enyém itthon nem volt az,viszont a közösségbe járva elszabadult a pokol.

2011. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
14:21-es vagyok. Az én fiam sem volt beteges egyáltalán. Talán 3 éves koráig 3-szor ha volt beteg. Ahogy elkezdtük az ovit és közösségbe került (pedig előtte napi szinten buszoztunk reggel és este) a harmadik héten már nem ment oviba, itthon volt egy hetet.
2011. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk szeptemberbe kezdte az ovit, úgy nézett ki 2 hét ovi, 2 hét itthin, szó szerint. Eszi az immunerősítőt, pont azt amit az egyik válaszoló írt. Október végén kezdtük el, remélem mostmár hatással lesz rá. Nálunk annyi, hogy van egy kistesó, aki egyből elkapja, így 1 hét múlva ő is beteg, gondolom ezért is hosszadalmasabb a gyógyulás, mert adogatják egymásnak :(

Ebben az új évben is megvolt a hét hét ovi, és mitadisten jól megfázott, bár lekopogom csak nátha...egyelőre. remélem tényleg dolgozik az immunerősítő és nem lesz komolyabb már.

Halottam eleibe én is hogy milyen beteges az első ovis év, de ennyire nem hittem volna :(

Pedig nem egy szobában, vitrinben tartott közt gyerek, hanem imád kinnt lenni sarat dúrni, minden féle időjárásban kinnt volt, sose volt baja, az ovodát mégis megsínyli szegény.

Most ott tartunk

2011. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Betegséget az elmált félévben egyáltalán nem hozott haza, de tetűt sajna igen... :(


De van nem is egy ovistársa, akit szinte a beiratkozás óta nem láttunk, annyit beteg.


Amúgy nem adok neki semmit. Még vitamint sem, mert egyszerűen egyiket sem hajlandó bevenni.

2011. jan. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam tavaly szeptember óta bölcsis és azóta egyszer volt beteg.Nem akarom elkiabálni, de bölcsi előtt sokkal többször volt beteg,egész sok antibiotikumot is beszedett. Talán bevált a Dr. Teiss szirup is amit már okt. óta adok neki. Lándzsás utifű+ echinacea+ c vitamin van benne 3 éves kortól.
2011. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!