Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az első lázgörcs után mire...

Az első lázgörcs után mire kell jobban odafigyelni?

Figyelt kérdés

Múlt héten volt a kisfiamnak lázgörcse,kórházba is kerültünk,azóta éjjelente nagyon sokszor ránézek,nem merem egyedül hagyni hosszabb időre.Egyébként nem lázas fajta,most is 37,8-nál kezdődött a görcs.

Hogyan vigyáztok a gyereketekre?


2011. jan. 18. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. jan. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm


már kismillió cikket elolvastam a témában,de ezt még nem láttam

2011. jan. 18. 09:04
 3/5 anonim ***** válasza:

szia,


sajnos én már lassan tapasztalt lázgörcsös anyukának érem magam...:S az első 10 hónaposan jött, a következő kettő napra pontosan 1 évre rá. mi is voltunk kórházban 5 napot, de mindent rendben találtak a szemészeten és az ideg vizsgálatokon is. sajnos minden kicsi megfázást láz kísér, ráadásul nagyon érzékeny a füle és hát ahogy begyullad jön a láz és a részemről átvirrasztott éjszakák!! most is lázas :S amire jobban odafigyelek az pontosan ez, rendszeresen mérem neki és már másoknál hőemelkedésnek számító foknál is lázat csillapítok, hogy véletlenül se emelkedjen hirtelen fel. hűtőfürdő, vizes lepedőzés és idegeskedés. tudom, hogy majd kinövi, de a következő után újabb kórház vár ránk a doktornő szerint és hát nem kívánom senkinek sem azt a néhány percet, amíg tart a roham!!!! az utolsó 5 perces volt. ahogy elkezdődött az oldalára fektettem és egyszerűen csak vártam, hogy elmúljon. utána pedig rögtön beadtam Neki a Diasepam kúpot. ezt írta fel a kórházban az orvos. ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj!!


Ági

2011. jan. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen,

szerintem nálunk is csak az volt a "szerencse",hogy a bölcsiben történt,és a gondozónőnk nagyon lelkiismeretes,nem hagyja ott őket vigyázatlanul egy pillanatra sem,észrevette,hogy valaki köhög,végignézte az összes gyereket,és hamar rájött mit kell tennie.

Ha itthon történt volna,én biztos bepánikolok,egyébként is jobban féltem,mint kellene,már egy egyszerű láznál,vagy hörghurutnál is vele alszok.

Tényleg nagyon hasznos dolgokat írtál,más hogyha az írja le,aki már tapasztalta,én is kiváltottam a kúpot,a kórházban elmondták,hogyan kell használni

2011. jan. 19. 14:01
 5/5 anonim ***** válasza:

hát az első rohamnál én is iszonyatosan bepánikoltam! ! a férjem csak tartotta a kezében, én meg arra gondoltam, hogy Úr Isten itt hal meg a kezei között!!... akkor még nem tudtuk, mi ez az egész. persze azóta rengeteg dolgot elolvastam, sajnos volt még két görcs és akkor már sokkal "nyugodtabban" viselkedtem, már amennyire lehet az ember nyugodt ilyenkor. szóval higgadtnak kell maradnunk, szegénykéknek ilyenkor nagyon rossz lehet, nekünk kell helyt állnunk. remélem, nem lesz részetek többször ilyenben!!


Ági

2011. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!