Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálhat a doktornő a...

Mit csinálhat a doktornő a kislányom székrekedésével, ha már semmi sem segített?

Figyelt kérdés

Sajnos nem eszik, iszik rostosat. No gyümölcs, no zöldség, no szilva lekvár. Semmi. Még a Laevolac se segít. 2 naponta kell neki kakilni, de nem meri nyomni mert fáj neki.Érzi hogy kakilnia kell, múszáj neki kúpot adnom sajnos, mert olyankor sír szegénykém. Szóval holnap megyünk dokihoz. Mit tud még tenni?

2 éves a kislányom.


2011. jan. 19. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg beöntést fog kapni. Ha szüléskor te is kaptál, akkor tudod, milyen.

Aztán jó esetben kaptok egy étrendet, vagy pár tanácsot, hogy lazítsa a székletét, és ne forduljon elő az alap probléma.

Megenni a gyerek helyett ezt se tudja. :S

Nehéz lesz, ha még válogatós is.

2011. jan. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a laevolac nekünk sem jött be, de a duphalac igen! Érdekes, mert elvileg ugyanaz a hatóanyag, de 3*10 ml duphalac gyönyörűen megindította a 1,5 évesem nagydolgait! Te mekkora adagokat adsz neki?
2011. jan. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd pszichológushoz,vagy kineziológushoz,ha nem akarod hogy szadizzák.
2011. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én homeopátiás doktornénit javasolnék, mert a bogyók nagyon szépen, fájdalom és tortúra nélkül használnak. Van ismerősöm, akinek a kétéves, hasonló gondokkal küszködő kislányát így hozták helyre.
2011. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minél előbb vidd el gasztroeterológushoz, mielőtt nagyobb baj lesz! Én csak 18 évesen kerültem oda, és majdnem meghaltam...
2011. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

A laevolacból 2-3 evőkanállal kap, ezt mondta a doki néni.

2011. jan. 20. 05:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Beöntést nem fog kapni, ne aggódj! Az én kétévesemnek ugyanez a baja. Mi múlt héten voltunk gasztroenterológusnál, mert már nálunk is tarthatatlan volt a helyzet, időről időre visszatért ez a probléma. Állítólag ez egy életkori sajátosság, nagyon sok korukbeli kűzd a kakálással. Sajnos ha egyszer szorulása volt és fájt a kakilás, az annyira benne marad, hogy továbbra is félni fog kinyomni, ezért visszatartja, az még jobban bekeményedik stb stb... És ez egy ördögi kör.

Mi azt a tanácsot kaptuk, hogy próbáljuk meg elfeledtetni vele a rossz élményt, ennek pedig az a módja, hogy meglágyítsuk annyira a székletét, hogy észre se vegye, amikor kicsúszik. Hát ez nem egyszerű, mert itt jön a képbe a sok rost (igen, tudom nem eszi meg - az enyém se eszik a banánon kívül más gyümölcsöt az meg mint tudjuk inkább fogja a székletet) és folyadék. Én a következőt csinálom a doki tanácsára, egyelőre jónak tűnik a módszer:

- minden reggel 100 %-os ananászlé éhgyomorra (ebbe teszem a Laevolacot (ha ez nektek nem vált be, próbálkozz azzal amit egy másik válaszoló írt, hátha)

- tízóraira és uzsonnára bifiduszos joghurtba keverek 1 evőkanál zabkorpát

- nasinak Jó Reggelt kekszet, vagy Zabfalatok kekszet kap, tele vannak rosttal.

- ha ebédre főzeléket kap, akkor abba keverek 1 evőkanál olajat (a doki a paraffint javasolta, de az annyira büdös, hogy én maradtam a sima napraforgó vagy olíva olajnál)

Ha esetleg szereti a palacsintát (az enyém imádja), abba csempészhetsz egy kis szilvalekvárt, hátha elfogadja.

Ezen kívül teljes kiőrlésű kenyér, kamilla tea, szilvalé (még jobb az asztaltszilva-lé) és sok-sok-sok folyadék. És mozgás. Bár gondolom ezt nem kell mondani, egy 2 éves rohangál egész nap :)

Ezt hónapokig kell tartani és akkor bízhatunk az eredményben :)

És ha elfogadsz még egy tanácsot: ha lehet kerüld a kúpozást, mert attól még jobban fog fájni a feneke és csak folytatódik az ördögi kör.

A gasztrodoki szerint az esetek 95%-ban nincs szervi probléma, a gond pszichés eredetű.

2011. jan. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Most voltunk a dokinál, azt mondta hogy Guttalaxot adjak neki 3 naponta 5-8 cseppet. De ez az olajos, meg zabkorpás hami megér egy próbát. Mégegyszer köszi!

2011. jan. 20. 18:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Utolsó vagyok megint. Azért a Guttalax-al szerintem vigyázz, nekünk egyik doki se ajánlotta, mert ez még görcsöket is csinál. Ezt magam is tapasztaltam egyszer kénytelen voltam bevenni és hát nem ecsetelem mit éltem át a wc-n :( Azt nem kívánnám egy kétévesnek. Persze nem akarok beleszólni, döntsd el te. Jobbulást!
2011. jan. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fura, hogy eddig elő sem jött a kúp, mint lehetőség. Az csökkenti a már valószínű fájdalmas székelés fájdalmait is, többnyire segít átlendülni a problémán és attól kezdve tényleg ügyelni, hogy naponta kb azonos időben menjen el wc-re.Ezt meg kell szoknia és tanulnia. Mondjuk minden este 6kor próbáljon wc-zni.A megfelelő étrend meg ugye nem is kérdés.
2011. febr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!