Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért állítja olyan sok...

Miért állítja olyan sok szülő, hogy sokkal nagyobb a követelmény az első osztályban, mint régen?

Figyelt kérdés

Régen is volt iskola, ahol hamar tanultak meg olvasni, most is van, ahol csak év végére. Írni is meg kellett tanulni folyóírással, most sincs több betú :)

Régen is a 20-as számkör volt az elsős matematika témaköre, most sem több. A környezet már csak beszélgetés, a legtöbb iskolában 4. osztályig akkor sem osztályozzák, ha lehetne.


Inkább érdekesebb, sok a színes tankönyv, több lehetőség van a számítástechnika vívmányai miatt is - inkább a szülők lettek elfogultabbak és passzívabbak.


2011. jan. 24. 21:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem lett nagyobb a követelmény (a tények is ezt mutatják), csak egyszerűen butulunk [nem állítom, hogy ez a természetes].

Sajnos elszomorító, hogy az anyuka is inkább leül a gép elé, és internetezik, minthogy megfogná a gyerekét, és ami nem megy neki, abban besegít. Ám nem, mert abban neki nincs élvezet. (Általában az ilyenek mondják, hogy nagyobb lett a követelmény, holott nem.)

Azzal sem értek egyet, hogy nem kaphatnak jegyet az alsósok sok helyen. Kérdem: miért? Soha az életben nem fog tanulni, ha nem kezdi el időben.

És azzal sem értek egyet, hogy a síkh.lye (már elnézést) diákot átlökdösik alsóban, mindig egy évfolyammal feljebb, aztán szenved élete végéig, mert nem tanult meg írni-olvasni.

Nekem is van olyan osztálytársam, aki nem képes folyamatosan írni. Na, ez a szégyen.

15/L

2011. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Sokkal több elfoglaltságuk van,és sokkal több órájuk is van mint régen.Az,hogy késöbb tanulnak meg dolgokat,az azért is lehet,mert nem minden szülő kezdi e oviban kicsit fejleszteni a gyerekét.Vagy nincs rá ideje,vagy feleslegesnek tartja.Sok szülőnek a suli ala6tt sincs sok ideje tanulni a gyerekkel.a mai gyerekek már sok olyat tanulnak ami nálunk nem volt.és keményebben kell tanulniuk,ha egyetemre akarnak majd menni,mivel sokan jelentkeznek.rengeteg új tantárgy van.
2011. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Végre egy értelmes kamasz :)
2011. jan. 24. 21:46
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Ezt most bóknak vettem, ha nem haragszol :]
2011. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az első osztályról beszélünk!

Igen, épp ezt veszem észre, hogy a szülőnek nincs ideje. Mi az, hogy nincs ideje a saját gyerekére, amikor írni és olvasni tanul, amikor a számtan legalapvetőbb lépéseit sajátítja el?

Nem a fizikapéldáról beszélünk, és nem a vegyészképzésről még, egy-két kivétellel persze, de nincs olyan, aki ebben ne tudna segíteni a gyerekének. Bizony nagyon kényelmesek ezek a szülők, hogy kifogást találnak!

2011. jan. 24. 21:50
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 2.! Én nagyon jól tudom, hogy mennyi ökörséget tanítanak meg velünk, felsőbb osztályokban, de itt 1. osztályról beszélünk, ahol az alapokat megtanítják!

Azt nem hiszem el, hogy nincs a szülőnek 20 perce leülni a gyereke mellé (bár mellettem sosem volt senki, én megtanultam egyedül). Nem kellene több, csak egy kicsit rágyakorolni a dolgokra; senki nem született úgy, hogy szóról szóra vágta Newton törvényeit.

Ha te, vagy én meg tudtuk tanulni az írás-olvasás fortélyát, akkor ő miért nem?

2011. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos nem minden szülő gondolja úgy,hogy "Mi az hogy nincs 20 perce valakinek a gyerekére".
2011. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

Mert az!

És emlékszem nekünk 4. ben egyáltalán nem volt 6 óránk, a fiaméknak meg van heti többször is.

2011. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Ugyan még kicsi a gyerekem, de ezen az idő-dolgon már elgondolkodtam. Amikor visszamegyek dolgozni, 5.30-kor kelünk majd, hogy 8-ra beérjünk a munkahelyünkre (Pest melletti településen lakunk, munkahely Bp-en). Ha csak 5-ig dolgozunk (tehát azt vesszük, hogy nincs túlóra, pedig a valóságban sajnos gyakran van) akkor alsó hangon este 1/2 7-re érünk haza. De ha közbejön bevásárlás, a gyerek összeszedése a nagymamától vagy különóráról, stb., akkor még későbbre tolódik. Otthon ugye vacsora, ha csak hideget eszünk az is 45-60 perc, meleg kaja még több idő. Így minimum este 1/2 8-8 lesz, mire végzünk. Az 5.30-as kelés miatt a gyerek már mehet is lefeküdni. Persze anya még ellenőrzi a leckét, stb., de hogy mikor lesz 20 percem a nap folyamán, amikor olvasni, írni és matekozni tanulok vele, lövésem sincs. És nem hiszem, hogy napi 20 perc elég lenne egy olyan gyereknek, akinek rosszul megy a suli.
2011. jan. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, ha különórákra lesz idő, akkor 20 percre főleg. Napi 20 perc sok? Nem, az nagyon kevés idő napi szintre lebontva, de épp elég ahhoz, hogyha egy szülő tényleg - szinte - minden nap szán ennyit a gyerekére, akkor ha nem is lesz osztályelső, legalább nem lesz kilométeres lemaradása.


Arra van időm, amire szánok...


És még mindig ELSŐ osztályról beszélünk.

2011. jan. 26. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!