Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három éves a kisfiam. És nem...

Három éves a kisfiam. És nem nőtt ki a jobb felső kettes foga. A többi rendesen kinőtt. Azt mondják, hogy majd kibújik. A második fiam egy éves múlt, nála már régen kinőtt. Mi lehet a baj? Szép, egészséges fogacskái vannak.

Figyelt kérdés
2010. szept. 5. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
És ott van a helye, vagy a többi úgy torlódott, hogy kitölti az üres helyet?
2010. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Nekem pl.23 évesen derült ki, hogy hiányzik a bal felső szemfogam, pedig rendszeresen jártam fogászatra, én meg nem számolgattam magamnak. Aztán amikor begyulladtak a bölcsességfogaim és ki kellett műteni, akkor a röntgenképen látszódott, hogy a mai napig nem nőtt ki, hanem szépen bent csücsül. Erre azt mondták, hogy ki lehet "növeszteni", csak ahhoz egy másik fogamat kéne kihúzni. Én meg úgy voltam vele, ha eddig nem hiányzott, akkor jó helyen van ott ahol van.

Ezzel nem elkeseríteni akartalak, de vidd el szerintem fogorvoshoz (nem tudom voltatok-e).

Az is lehet, hogy majd, ha elkezd kihullani a tejfoga, akkor majd szépen kinő. Remélem így lesz!

2010. szept. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Eleinte ott volt a helye, de később a többi kitöltötte.Pl a jobb felső egyes kicsit beljebb is áll.Eleinte nem állt ferdén.Voltunk orvosnál, fogorvosnál, azt mondták majd kinő.Nem nőtt ki.
2010. szept. 6. 09:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik, hogy a fogorvos azt mondja. Panoráma röntgen képek készítenek és abból látható, hogy van-e fogcsíra ergo van-e esély, hogy kijön valaha.
2010. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Röntgeneztesd meg! Sok gyerek van, akinek nincs 2-es foga!
2010. szept. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tényleg?

S mi lehet az oka?

2010. szept. 7. 21:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányomnál is későn kezdett el kinőni az a bizonyos fog. A fogorvosunk elküldött egy röntgenre, amin egyértelműen látszódott a fogcsíra, így nem aggódott tovább senki. Kicsit megkésve, végülis kibújt az a bizonyos fog is.
2010. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!