Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom délben lázas volt,...

Kislányom délben lázas volt, kapott lázcsillapítót, most megint lázas, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Adhatok megint neki Nurofen szirupot vagy nem? 38,4 a láza várjak még , ti mit tennétek?
2011. jan. 25. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
6 óránként lehet csak adni. Mennyi volt délben,ment már le belőle? Hűtőfürdőzzd ha nem megy lejjebb a láza.
2011. jan. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mi dokinénink ilyenkor szokta javasolni, hogy kombináljam a szirupot lázcsillapító kúppal.

Hűtőfürdő is jó lehet, ha elviseli. (Leírom, hátha olyan is olvassa, hogy azt hogy kell. Először max. 37 fokos legyen a fürdővíz, beletenni a kicsit, és mikor elkezd játszani, nem figyel, akkor lassan-lassan engedni a hideget, amíg eléri a víz a kb. 35 fokot, ennél hidegebb nem kell.)


Mindenképpen igyon sokat, hogy ne legyen gond a lázból!

A helyedben itatnám, amennyit csak lehet.

2011. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt tudom, hogy 6 óránként lehet adni, ezért is kérdeztem, hogy most mit tegyek. Ment lejjebb, de nem ment le teljesen még ennyi idő elteltével sem. Bár már most csak 38, szóval várok még, hátha mégis lemegy és nem kell a fürdő. Szerencsére még szopizik, most meg elég sűrűn plusz itatom is, nehogy baj legyen.
2011. jan. 25. 16:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Én adnék neki germicid-c kúpot. A kúp és a nurofen, vagy panadol szirup felváltva 4 óránként adható. Én nem szoktam megvárni míg nagyon felmegy. Max 38.1-38.2-nél már adom a lázcsillapítót, mert az enyém efölött nagyon elesett. Így hatni szokott.
2011. jan. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!