Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Külföldön lakó anyukák,...

Külföldön lakó anyukák, milyen a GYED/GYES rendszer és hol laktok?

Figyelt kérdés
Nekem bölcsibe kell adnom kisfiamat 2 évesen /3 hét múlva :-( /. De nagyon nem akarom, de nem tehetem meg, hogy itthon maradjak vele 3 éves koráig. Tudom máshol még ennyi sincs.
2011. jan. 25. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

USA. Hát gyes meg gyed nincs, meg semmi sincs. Van bizonyos csekk amit azoknak adnak, akiknem bizonyos összeg alatt van a családi bevételük. Végülis ez segély. Ezen a csekken bizonyos dolgok vannak amit fel lehet venni. Sajt, tejci, tojás, zabpehely ilyesmik. Ja és eleinte táp, persze nem annyi amennyi elég is lenne.

Az ovi is ilyen, 3 évestől beveszik, ez is bizonyos összegű bevétel alatt van ott ingyenes, egyébként minden magán, és gatya rámegy. 4 évesen van már 2,5 órás ingyenes program mindenkinek, ha akarja, nem kötelező. 5 évesen kezdődik a híres egész napos program. No ez itt olyan, hogy 9-2.3O-ig. Viszont ekkor már van délutáni program, ami jelentősen kevesebb összeg, mintha magánba kellene vinni a gyereket. Ezek miatt én még itthon vagyok, talán jövőre végre mehetek dolgozni, a kisebbik is 5 lesz már, nagyobb esélyem lesz végre dolgozni, kicsit több idő lesz rá. 9 - 5.5O-ig. Családunk nincs itt, megbízni nehéz nekem másokban, és magamnak akartam a gyerekeket velük vagyok. Bár én ezeket nem tudtam, azt hittem 3 év lesz, mint otthon, és szevasz, de így jártam.

2011. jan. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia


Anglia: 1 évet lehetsz otthon, de ebből csak 39 hetet fizetnek... ez van. Sokan nem tudják értékelni ami otthon van, pedig hát sokkal jobb... az orvosi ellátás is.. A terhességem alatt 2 uh-m volt, nőgyogyász nem is látott, de szerencsém volt... De hidd el nem roszz dolog a bölcsi ott más gyerekekkel lehet, játszhat, szeretni fogja. Az én kislányom 19 hónapos és gondolkozom az ovin, nem azért mert rá vok szorulva, sőt itt kinn az ovi annyiba kerül mint egy havi keresetem, csak látom a kislányomon hogy milyen boldog amikor gyerekeket lát, vagy játszhat velük, én nem akarom megfosztani ettöl, ugyhogy pár órára elviszem oviba játszani és meglátjuk mi lesz. Sok sikert neked

2011. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!