Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az új gyes-gyed rendszer...

Az új gyes-gyed rendszer értelmében milyen juttatást és mennyit kapok a második baba után, ha akkor születik, amikor első gyermekem már betöltötte a 2. évet és a két szülés között nem mentem vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok az első gyerekkel, és úgy tudom az nem számít munkaviszonynak, így nem tudok igazolni 1 év folyamatos munkaviszonyt a második babánál. Vagy rosszul tudom?
2010. febr. 16. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Neten megtalálod az egészégpénztár tel. számát, és ha őket felhívod, megkérdezed tőlük, ők tuti jó választ adnak. Én annó mikor első babám vártam érdeklődtem ott, hogy hogyan miképp járok jobban gyeddel kapcsolatban, és nagyon készségesen segítettek!
2010. febr. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy jár neked tgyás és gyed, mint az első babával, 2 éves koráig. Asszem ilyen esetben a tgyásnak maximuma van, mint a gyednek, de ez eddig is így volt.

Az új rendszer annyi változást hozott, hogy nem kapsz a 3. évben gyest, tehát elesel 12*25.500 Ft-tól. Ennyi.

2010. febr. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 18. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!