Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjjel sokat iszik a 2 évesem,...

Éjjel sokat iszik a 2 évesem, hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Nappal szépen iszik a csőrös pohárból, olyan 4-5 decit+ 4-5deci kakaót vagy tejet, éjjel viszont kizárólag vizet fogyaszt, kizárólag a megszokott cumisüvegből, kb fél litert. Ezáltal ha éjjel nem cserélek rajta pelust, akkor úszik reggelre a pisiben. Próbáltam kevesebbet adni és/Vagy átcserélni a csőrös pohárra, de csak a balhé lett belőle. Ha 1-2 kortyot inna nem zavarna, de már "ipari" mennyiségben űzi ezt, nem győzöm pelussal, mert fürdés és lefekvés közt 1, éjjel is 1 csere, még nem szobatiszta, napi 6-7 pelus minimum..
2011. jan. 26. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne az ivásról szoktasd le, hanem váltsatok éjjelre pelust.

Fiam 2,5 éves lesz, kb. fél éve mi ilyet használunk, nekünk csak ez az egy bírja az éjszakát: Bio Baby - BIOPELENKA JUNIOR (12-25 kg). Cserélni nem szoktam éjjel, nagyon bevált, előtte mindig tiszta pisi volt, mire felébredt.

Innen szoktam rendelni:

[link]

2011. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 napietus ***** válasza:
100%
nem lehet, hogy túl száraz a levegő a szobájában és azért szomjas? gyerekeknél nem tudom, de a régi házunkban én is éjjel többször felkeltem inni. még vércukos vizsgálatra is elküldtek emiatt, de szerencsére semmi bajom, csak a levegő miatt volt.
2011. jan. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

engem inkább az zavarna, hogy miért nem alszik éjjel? :)

fél liter az rengeteg.

lehet, hogy mérni kellene vércukrot, de szerintem csak megszokásból iszik.

rossz lehet neked, sajnálom:(((

2011. jan. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A levegő éppen hogy túl párás nála, így páraelszívót is kell használnunk. Cukrával nincs semmi, akkor nappal is sokat inna.
2011. jan. 26. 12:06
 5/6 napietus ***** válasza:
azért én megkérdezném a gyerekorvost szájszárazság csomó betegség tünete lehet. vagy lehet,, hogy "túlműködik" a páraelszívó? éjjel ugye nem nagyon nyitogatjátok az ajtót, lehet, hogy azért éjjel száraz a szája...
2011. jan. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is ilyen nagy ivó,szintén éjjel is cserélni kell pelust,mert akkor is sokat iszik,mondjuk azért fél litert nem,de olyan 2-3 dlt ő is megiszik részletekben.Viszont nappal is megiszik kb.2-2,5 l folyadékot.Sajnos ez nála megszokás,mindig is így csinálta.mindig is sok pelust elfogyasztottunk:(Ő is 2 éves.Ha nem adom neki éjszaka,akkor pedig jön a hiszti,sírás.Csak úgy lehetne leszoktatni,ha hagyjuk síni őket,aztán 2-3 nap állítólag,és azt is megszokja,hogy nem kap,csak sajnos én ezt nem tudom megcsinálni,túl gyenge vagyok ahhoz,hogy hagyjam sírni.Mondjuk azon még soha nem gondolkodtam,hogy esetleg kivizsgáltassam emiatt,lehet,hogy érdemes lenne kikérni a védőnő tanácsát.

2011. jan. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!