Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adhatok másfél éves lányomnak...

Adhatok másfél éves lányomnak vas cseppet?

Figyelt kérdés
Vérvétel nem volt, mert az orvosunkat nem nagyon érdekli a problémánk. Szóval a lányom alig eszik, mindig is rossz evő volt. Csak 10 kg. Szerintem ez kevés. Az orvos szerint fogzik. Ezt hallgatom 3 hónapos kora óta, hogy biztos a foga miatt nem eszik. Pedig tuti, hogy nem ez az oka. Egyáltalán nem viselte meg a fogzás. Már kipróbáltunk mindenféle multivitamint, de egyik sem segített. Szerintetek adódhat belőle gond, ha adnék neki vasat? Köszönöm!
2011. jan. 26. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:

akkor válts orvost vagy vidd el egy magánlaborba és nézess vas szintet nála

ha úgy adod, hogy nincs laborral alátámasztva, több kárt okozhatsz, mint hasznot

2011. jan. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kisnita ***** válasza:

Szia!

Az én 18 hónapos fiam is 10 kg 30 dkg úgyhogy tudom miről beszélsz...

Recept nélküli lehet kapni Béres cseppet, jót tesz az étvágyának + ha adsz mellé Cebion cseppet is erősíti az immunrendszerét.

Receptre lehet kapni Maltofert (vas csepp) direkt gyerekeknek. Nekünk napi 2x20 cseppet írtak elő. Már kapta a fiam vashiány miatt és akkor sokkal többet evett. Kérd meg az orvost, hogy írja fel. Ha nem akarja akkor vidd el egy másik orvoshoz és írasd fel azzal!

Egyébként én kérnék egy vérképet is hátha kimutat valamit. Kicsit legyél erőszakosabb és adni fog a doki beutalót a laborba!

2011. jan. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez lesz! Nem merem csak úgy adni neki.
2011. jan. 26. 13:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Magánpraxisba vidd el, ha ennyire nem bízol a körzetiben. A vashiánynak egyébként más tünetei is vannak (sápadság).

(Szerintem egyébként nem olyan sovány az a gyerek.)

2011. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ránézésre nem tűnik soványnak. 3250 grammal született, és már vagy 3-4 hónapja semmit nem hízott. Ez is eléggé aggaszt!
2011. jan. 26. 13:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a kórházi orvos mondta vérszegény a kisfiam. Elmentünk laborba és kiderült több a vasa mint kellene. És kis súlyú volt, sápadt. Úgyhogy mondta a körzeti doki, isten őrizz, hogy még vasat kapjon.

Úgyhogy én labor nélkül nem adnék neki semmit. Különösen nem vasat. Inkább vasat tartalmazó ételeket adnék neki.

2011. jan. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

semmi szín alatt ne adj neki csak úgy vascseppet. ui. túladagolva mérgező lehet, és ha nem vashiányos, akkor bizony nincs rá szüksége.

amúgy látszik valami tünet a babádon? pl. elesett, nincs energiája stb? mert ha tud egész nap foglakozni a kis teendőivel, nincs alulenergetizálva, akkor egyszerűen ilyen alkat.

2011. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kislányom 20 hónapos. Korábban(3-5 hónaposan)kapott Maltofer cseppeket.

Most beteg volt, fogyott fél kg-ot, sápadt, rossz étvágyú. A védőnő felíratta nekem a Maltofert, mert egy új szabály szerint indokolt esetben, ha ránézésre is látszik a vashiány, akkor adható. csak egy hónapig adom majd neki. Most lefogyva 10,70 kg.

2011. jan. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
de még nem is tudjuk, hogy mennyi idős a kérdező kislánya?
2011. jan. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kisnita ***** válasza:
Benne van a kérdésben 1,5 éves (18 hónapos) a kislány.
2011. jan. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!