Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy érhetném el, hogy a 2...

Hogy érhetném el, hogy a 2 évesem szeressen beszélni? Sokszor elintézi csak egy E-vel, pedig sok mindent ki tud mondani.

Figyelt kérdés
S mit lehet tenni, ha a s és sz betűt abszolút nem mondja? Hiába mutatom, a nyelvét teljesen máshogy rakja.
2009. febr. 5. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 2 évesen még annyit sem mondott hogy anya, pedig mindent megértett, hiába olvastam a meséket, versikéket, mondókákat, beszéltem rongyosra a számat, egyszerűen nem érdekelte inkább elszaladt az autóihoz. Akkor bekerültem kórházba és ő először 1 hétig vidéken volt nagyszülőknél, óriási változás következett be, annyi új impulzus érte hogy azóta egyfolytába beszél, 4 hónap eltelt és már mindent mond. Nálunk a cs és az r okoz nehézséget, de bőven van idejük gyakorolni.
2009. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok kisgyerek,csak akkor kezd el beszélni,mikor bölcsibe vagy oviba kezd járni.Járjatok többet kisgyerekek közzé,és hamarosan beszélni fog,mert a többiek rávezetik a beszéd izgalmára.Sok szerencsét.
2009. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nem kell eröltetni még annyira. A lényeg az, hogy te egész mondatokban, szavakban beszélj vele. Néha rákérdezhetsz, hogy hogy hívják ezt meg azt (amire mutatsz). De eljön az idö magától is. Az óvoda, vagy egyéb közösség megteszi a hatását. A kisfiúknál egyébként is gyakran csak késöbb jön a sok beszéd!

Az S betü még nálunk is probléma, pedig már 3,5 éves. Ezeket hallás után fogják megtanulni, illetve ismételtetéssel. Hidd el, még nagyon sok ideje van, hogy mindent szépen ejtsen!

2009. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minél inkább erőlteted annál inkább nem akar majd beszélni. Hagyd hogy a saját ütemében fejlődjön. Te annyiban segíthetsz neki, hogy mikor ki mond egy szót nem helyesen, megismétled, hogy halja a helyes kiejtését a szónak. Ne akard kijavítani és többször elismételtetni vele, mert akkor nem fog szeretni beszélni.
2009. febr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!