Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Akiknek későn kezdett...

Anyukák! Akiknek későn kezdett el beszélni a kislányuk? Mennyi idős volt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi számít igazán későnek, 2 éves elmúlt a lányom, amikor végre összerakta a szavakat, előtte kb. 20 szót tudott. És rá igen hamar elkezdett mondatokban beszélni.
2011. nov. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Saját gyerkőcöm hamar beszélt, de a környezetünkbe van/volt aki későn kezdte. Keresztfiam februárban lesz 3 és mostanra lehet érteni valamennyire mit mond, eddig főleg halandzsázott. Lányom csoporttársa az oviban meg egyáltalán nem beszél: baba, anya megy már neki , de ennyi. Igaz kétnyelvűek a szülők (Papa francia, anya magyar)

3 éves korig nincs elmaradva, ha nem beszél.

Mennyi idős a kicsid?

2011. nov. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Erre én is kiváncsi lennék,az én kislányom januárba lesz 2 éves,de még egy szot sem beszél,és aggódok is miatta!

A tied mond valamit?Mennyi idös?

2011. nov. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem fiam van, Ő 28 hónaposan kezdett szavakat mondani. Most 2.5 éves de még nem nagyon sikerül mondatokat mondania. Remélem most már beindul neki.
2011. nov. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

20 hónapos lesz.

Az alap szavak megvannak: (ny)anya, papa, mama, tátá, pápá, baba... Az állatok hangját remekül utánozza, mindent megért, amit mondok neki, kérek tőle.

De az Istennek nem akar új, értelmes szót mondani.

Beszél ő a maga nyelvén, csak tolmács is kellene

hozzá. :-D

A hallásával szerintem nincs gond, a legkisebb neszre is felfigyel.

2011. nov. 2. 09:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha még csak 20 hónapos, akkor ne izgulj, főleg, ha vannak szavai. Beindul ez nemsokára. Lányok ügyesebbek a beszédben mint a fiúk.
2011. nov. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Két éves elmúlt már a lányom, amikor elkezdett beszélni. Addig csak nyögött és mutatott. :) Azóta le sem lehet lőni, állandóan jár a lepénylesője. :) 3,5 éves.
2011. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:-)

Köszi mindenkinek!

Ma délután meglepett egy új szóval: egy

Számoltunk, és mondta utánam. :-))

Kíváncsi vagyok, hány hónapot kell várnom a kettőre! :-D

2011. nov. 3. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!