Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vonatkozhatnak ugyanazo...

Hogyan vonatkozhatnak ugyanazok a szabályok egy 1 és egy 3 évesre? A nagyobbam egyszerűen nem érti, neki miért nem szabad amit a kicsinek igen.

Figyelt kérdés

Hogyan lehet ezt kezelni? A kicsi 1 évesre még nyilván hiába szólok rá,hogy ne dobálja a tárgyakat, vagy ne durván nyúljon bizonyos dolgokhoz. Kísérletező fázisban van, kiönt, elszór dolgokat, előszeretettel dobálózik. Dehát a nagy is ilyen volt kicsinek, egy 1 évesre hiába szólok rá, mosolyogva folytatja.

A nagyom emiatt úgy érzi, hogy ő is csinálhatja ezeket,hiába mondom neki hogy ő már nagyfiú,meg mikor kicsi volt neki is hagytuk, ezek nem jutnak el hozzá.

Elegem van belőle hogy mintha 2 pici gyerekem lenne annyit kell szabályoznom őket és a nagyot is mint a kicsit, el kell vinni a helyszínről nem lehet egyedül hagyni semmivel étellel, könyvek közelében, mert mintha 1 éves lenne ugyanúgy ismét szétpakolja, széttépi a könyveket stb.

Még mondja is mikor rászólok,hogy dehát a hugi is dobálózik! És most erre akkor mit mondjak? Látom a szemében hogy nem érti, a kicsinek miért szabad neki meg miért nem?


2011. jan. 30. 09:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A kicsinek se engedd. Szólj rá ugyanúgy (főleg ha a nagy is ott van).
2011. jan. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Rászólok persze főleg ha a nagy is ott van, de egy 1 évesről ez lepereg. Egy ekkora gyereknél a megoldás hogy elterelem a figyelmét mással, illetve hogy fogom és elviszem a helyszíntől ahol veszélyeset csinál.

Dobálja az ételt? Akkor biztos már nem olyan éhes, kiveszek az etetőszékből, stb.

Tehát nem hagyom én őt se szabadjára, csak amikor egy jóval ügyesebb, okosabb, nagyobb 3 évessel is ugyanezt kell csinálni hogy akkor elzárni előle a fél lakást az már dühítő és idegölő.

2011. jan. 30. 09:30
 3/14 A kérdező kommentje:
kiveszeM akart lenni.
2011. jan. 30. 09:31
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nagy azt gondolja, kevesebb figyelmet kap. Ezért úgy gondolja, ezt megszerezheti, ha ugyanazt csinálja, mint a kicsi.

Mondd el neki, hogy ő még kicsi, azért csinálja. De ő már nagyfiú, ő is kicsi korában tanulta meg, hogy ezeket nem szabad.

Ne szidd le, legyél hozzá kedves, meglátod, változik a helyzet.

2011. jan. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hónapok óta kedves vagyok vele és tényleg megértő mindig mindenben ő az első, ő kap először, külön programot csinálunk mindig nagyon megdícsérjük ha kedves a testvérével (amúgy nem is szokta bántani meg semmi) tényleg minden praktikát bevetünk, hogy ne érezze úgy hogy bármilyen értelemben is második helyre került (inkább szegény kisebbel érzem azt hogy kevesebbet van törödve ahhoz képest mikor a nagy volt egyedül).

A megoldás hogy kivárom míg a kisebb is olyan nagy lesz hogy megérti hogy a nem az nem? 2 évesen pl? Addig meg tekintsem úgy hogy mindent el kell zárnom 2 gyerek elől?

2011. jan. 30. 09:34
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha legugolsz és azt mondod:

Na most szépen össze is pakolod amit kiszórtál!Ez tetszik a nagynak a kics pedig azt hiszi,hogy ez valami új játék veled.Együtt összerakjátok,még a nagy is befog szálni magától pakolni.

2011. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hmm az összepakolás nálunk amúgy is ordítás kísérte akció pedig azt hiszem az nem olyan nagy elvárás egy 3 évestől hogy pár db játékot helyezzen be egy ládába.

Mégis mindennap állandó 20 perc üvöltés van belőle, próbálok higgadt maradni addig ott vagyok vele, a végén mindig nagyon megdícsérgetem milyen ügyesen összeszedte de ez a 5 perces folyamat 15 percre rúg emiatt. Ha egész nap ezt tenném amikor szétdobál szétkap vmit hogy na akkor tegye helyre ő, még ennél is több sírás és balhé lenne és másból se állna a nap mint abból hogy ő balhézva pakol...

Hát mindegy majd lesz vhogy:(

2011. jan. 30. 09:54
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Dettó ugyanez a helyzet, csak nálunk 3,5 és 1,5 éves gyerekek. Eleibe a nagyobb élvezte hogy ő a nagyobb sürög forog a baba körül, anyának segít. De amióta eltanult menni a kicsi, meg érvényesíti az akaratát, vagyis elérte azt a kort ahol ti jártok, nálunk is inkább a nagy is "visszafejlődött" a kicsi szintjére időnként. Ha a kicsi szakítja az ujságot a nagy is utánozza, ha eldobja a kaját akkor a nagy is, pedig ő kicsinek se dobálta, vagy ha a kicsi ledúrja a szekrény akkor a tesó is. Minden alkalommal jól rászóltam, rászólok a kicsire, hogy lássa a tesó h nem csakneki nem szabad. Most sem lehet rá hatni ész érvekkel. Ha a kicsi nincs a közelbe igazi okos nagyfiú, teljesen értelmes. De ha a közelben van akkor utánozza a kicsit. Pedig azt hittem fordítva lesz.

Ezután elbeszélgettem egy szakemberrel, aki azt mondta hagyni kell a nagyot naponta félórára "kisbabának "lenni. Nálunk ez úgy van, hogy fürdékor úgy veszem ki a kádból mint egy babát, ajnározgatom, ez tetszik neki, majd eltelik pár perc és ő közli, hogy "én már nagyfiú vagyok" Úgy néz ki ez kezd bejönni nálunk. Persze van utánzás meg minden azért, de nem olyan komoly szinten. Sőt elértünk oda hogy végre ügyesebb akar lenni a tesónál. Pl. ha elpakol, akkor örülünk, hogy elpakolt, és boldog h hamarabb szedte össze a játékot mint a tesó, vagy a a kicsi ledúrja a szekrényt akkor odaszalad hozzám árulkodik és büszke magára h ő nem csinált ilyet. Az árulkodás se túl jó, de még mindig jobb minthogy ő is ledúrja. Erre szerintem én tanítottam, mert amikor utánozta akkor megkértem h inkább anyának szóljon ha rosszat csinál mint h utánozza. És ez bejött.

Szóval most mi itt tartunk. Fura hogy olyanért kell megdícsérni, amit nem csinált (teszem azt nem dobta el a kaját, holott kicsinek sem tett ilyet, csak most h itt a tesó). Kicsit hülye helyzet, de a szekember azt mondta ez normális kis korkülönbségnél. Lényeg, hogy a nap egy részében lehessen ő is kisbaba.

Ja nálunk elfajultak a dolgok odáig,m hogy még a bepisilésben is utánozta, na hálistennek ez azóta elmúlt, de ilyen is volt.

Szóval most azt hiszem egy kicsit jobb a helyzet. Nálatok is jobb lesz hidd el, csak türelem és kitartás.

Pakolásról anynit még, hogy a nagy az katasztrófa volt a pakolásban, és mivel, hogy ne éreztessem a különbséget a kicsit is befogtam pakolni. Most ott tartunk, hogy a kicsi imád már rendet rakni, mindent bele egy dobozba :) De mostmár egyre többször -mivel a kicsi megvan dicsérve iylenkor-a nagyobb is nagy igyekezettel kezd pakolni. Rögös volt az út idáig azért :)

Kb ennyi, nem vagy egyedül ezzel a problémával! Bocsi ha kicsit zavaros voltam de kapkodva kell írnom :)

2011. jan. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát itt akkor nem a gyrekekkel van baj hanem veled!

Játszál velük akkor nem fogják unalmukban szétdobálni a játékokat.Amúgy kevesebb játék kevesebb pakolás.Ha te is együtt pakolsz velük akkor nem munka nekik sem hanem szórakozás.Az üvöltés meg nekik sem jó és neked sem.

2011. jan. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti köszi, kipróbáljuk!

Utolsó mutass már egy olyan embert aki azt szereti ha reggel 6tól este 8ig abból áll a napja hogy pakol összefelé...Játszok velük igenis eleget és nem hiszem hogy velem van a baj hogy zavar ha az egész ház a feje tetején áll folyton.

Ja meg kevesebb játék kevesebb pakolás? Hát nem tudom...ha nincs elől játék, értelemszerűen máshol keresnek szórakozást pl. a felnőttek tárgyai között.

2011. jan. 30. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!