Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket mond 20 hós kisfiatok?

Fotucsok kérdése:

Miket mond 20 hós kisfiatok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:

19 hónapos, ezeket mondja:

hamma (minden kaja)

anyi (ez én vagyok), apa, mama, papa, dédi

ámpa (lámpa)

oppá, pápá

abba, itt-ott

mi

cica (és cici:D)

bija (birka)

tatas (kakas)

dijó (disznó)

tija (szia) gyagya (ezt tisztán, lehet sokat mondom neki:)

jopi (ropi)

japa (sapka)

bubu (busz)

néni- bábá (bácsi)

vava (vauvau) nénó

bumbum

pijja (pillangó, pillanat)

az összes többi szót, amit ismer, kizárólag első szótaggal mondja, azt még elég nehéz felismerni:)

2011. jan. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy hét múlva tölti a 20. hónapot a kisfiam, és szinte mindent próbál utánozni, amit mi mondunk, kisebb-nagyobb sikerrel.

Apa, anya, mama, baba, dédi, bu- busz, vau, enni, inni, kaka, kuki,nyamma-cumi,nem, néni, angya-angyal, ezek a szavak már régóta vannak. Mostanában mondja a műhely, kincse, tű, olló, gyite, igen, nem, hoppá, ide, oda, abba, arra szavakat. De azt vettük észre, hogy az elmúlt 1-2 hétben egyre ügyesedik, és mindent próbálgat utánunk mondani.

2011. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, és ahogy az előző is írta, az első szótagokat szintén mondja a kisfiam.
2011. jan. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 1 hét múlva lesz 20 hónapos.

Ezeket mondja:

anya,apa,baba,mama,papa,anyu,apu,bébi,mami,papi,babuci,alma,el,pápá,nyami-nyami,hamm,puszi,apuci,szia,busz,dédi,néni,nem,de,cica,cici,megy a busz,fa,kaka,kuka,enni,inni,apuka,apucika,fürci.

Amúgy meglepően szépen ejti a szavakat és sokat utánoz.

És a Te kisfiad?

2011. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21 hónapos a fiam,és mindent mond már,szépen mondatokban.
2011. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

20 hónapos a fiam.

Ezeket a szavak mondja:

Katika néni,apa, papa, anya, mama, baba, ez, eszik.Kb ennyi.

Még a buszt úgy hívja hogy táá, az autót pedig tió.

Meg sokszor mondja azt is,hogy "this is", bár nem tudjuk miért,hiszen nem tanítjuk angolul.Az igaz,hogy mikor kisebb volt sokszor néztünk angolul meséket.Meg elmót mai napig angolul nézzük.

Most a napokban lett egy új szava és ez a "faki", még nem jöttünk rá mit jelent mert nagyon sokmindenre ezt használja.

Alapvetően nagyon okos kisfiú mindent megért mindent megmutat, de még nem beszél.

2011. jan. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

23:17-es vagyok.

Két szót kifelejtettem amit még mond a fiam.

Az egyik a fa.

A másik pedig a papag, ez papagáj akar lenni.:)

2011. jan. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Az én kisfiam is szinte mindent mond érthetően és rövid mondatokban. Pl apa felvette sapkáját. Vagy Soma becsücsült etetőszékbe. Ügyesen használja a ragokat és jelzőket is meglepő módon.

2011. febr. 1. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!