Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csúnya beszéd=szájracsapás?...

Csúnya beszéd=szájracsapás? Tényleg ez lenne a mód? Nálatok mi vált be?

Figyelt kérdés

[link]


Engem a szájracsapás felháborít.


2011. jan. 30. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:

A menyasszonyiruhás linket nem értem hogy jön ide :)


Én nem csapnám szájon a gyermekemet, hanem inkább más módszert választanék. Ha rondát mond, megfognám a kis kezét, bevinném a szobájába és leültetném a gondolkodószékére, megmondanám hogy csak itt lehet rondán beszélni, kint nem, addig nem engedném felállni amíg bocsánatot nem kért. Ez be szokott jönni-

2011. jan. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


nem azt akartam belinkelni

2011. jan. 30. 18:35
 3/9 anonim ***** válasza:
biztos hogy jót linkeltél?szépek ezek a ruhák csak nem értem hogy jön ide.hát első körben én sem tartom jónak.Előbb megbeszélni vele,hogy húú ilyet nem mondunk mert csúnya,aztán ha rá mutatsz a szájára hogy amit mond nagyon csúnya,de ha csak azért is mondaná,és még élvezné is,én rá csapnék a szájára,de épp hogy mert azért itt is van óriási különbség.azért én ebben nem látok semmi rosszat.
2011. jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányomnak is volt ilyen korszaka, még az oviban is szóltak végette, rossz kislánnyal barátkozott és tanult.

Először próbáltam szavakkal, de mikor nem ment, jött az hogy minden egyes csúnya szóért elvettem egy kedvenc játékát. egy hónapig szedtem el aztán rájött lassan nem marad játéka, így szépen fokozatosan elhagyta, és az oviban sem volt panasz, mikor el telt úgy egy hét hogy nem volt csúnya szó vissza kapott egy játékot. Ugyan ezzel a módszerrel szoktunk le a köröm rágásról is. A szájra vágás szerintem nem segít.

2011. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Biztos nem csapnék a szájára, inkább valami más bünti lenne. Vannak hatásosabbak a fizikai fájdalomnál. Szomszéd gyerekek pl írnak, mióta sulisok...és a nagyobbiknak is kell, pedig már 15 éves. 100-200, esetleg több...attól függ, mit csinált...az elején még röhögtek, h milyen jó, csak írni kell, de elég unalmas, és idegesítő büntetés.

Szobába zárás azért nem jó, mert akkor játékkal elüti az időt, engem pl az ágyamra(emeletes ágy teteje) zavartak, de a párna alatt mindig volt könyv...

Oviban viszont tudnak kegyetlenek lenni az óvónénik...öcsémnek pl leragasztották a száját hasznos barnával, mert foglalkozás alatt beszélgetett, és egész nap úgy hagyták, ebédet sem kapott. mielőtt anyum ment érte, leszedték, de úgy h feltépték a gyógyulófélben lévő herpeszét, ami szépen vérzett neki. Aztán a szülők panaszt tettek, és módosult a bünti arra, h addig futott körbe a gyerek a csoportszobában, míg össze nem esett...ezt nem tudom, h alkalmazzák-e még, de a "rossz gyerek nem kap ebédet" dolog még mindig működik.

2011. jan. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon gusztustalan amiket csináltak az óvónők...te jó ég....

A szobába zárás dacos kisgyereknél azért jó (de tény hgy nem mindnél) mert ha megrilrod hogy kijöjjön, csak azért is ki akarna jönni :)

2011. jan. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem emlékszem pontosan, de szerintem volt minden, de folytatódott a csúnya beszéd és a szájára csaptam és bezavartam a szobájába, azóta sem jutott eszébe káromkodni. De lehet, hogy csak simán bependerítettem a szobájába. Mindegy nálunk, ha elfajult a dolog, általában egy drasztikus lépéssel, mondjuk odacsapással sikerült lezárni.
2011. jan. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nahát... engem meglep, hogy egyáltalán büntetnek ilyesmiért kisgyereket...

Nem ostoba kisállat az a gyerek... el lehet neki mondani, hogy "a mi családunkban nem szokás így beszélni".. és ha ez igaz is, akkor nem lesz semmi probléma...

Persze biztosan nem egyszer kell elmondani, de egy felnőtt legyen már türelmesebb egy gyereknél :)

Nem kell nagyobb problémaként beállítani, mint amekkora valójában...

Szóval... szerintem nem büntetni kell, hanem megmagyarázni hogy miért nem beszélünk így... és ha anyu szomorú lesz az ilyen beszédtől az sokkal nagyobb motiváció mintha megveri...

2011. jan. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a linkelt topikot, így nem tudom pontosan, hogy ki csapott szájon kit. De én az ilyet nem így szoktam lerendezni. A 3 éves fiam is jött már úgy haza a bölcsiből, hogy csúnyát mondogatott, pontosan azt, hogy "azt a rohadt p*csába". Minél inkább rászóltam érte, ő annál viccesebbnek tartotta, így inkább nem foglalkoztam a dologgal. Amikor látta, hogy nincs rá semmi reakcióm, abba is hagyta. Különben a bölcsiben ugyan ezt csinálták, először rájuk szóltak (mert persze mondogatta az összes gyereke, na ná), aztán inkább nem "hallották" meg, így elég hamar meg is unták, mert rájöttek, hogy ez nem buli.
2011. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!