Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvónéni konfliktus. Nálatok...

Óvónéni konfliktus. Nálatok van ilyen?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves, kiscsoportos. Eddig ha csak egy cseppet is csurrant az orra, itthon maradt. Így kb. egy hetet meg, kettőt nem. (itthon vagyok a 14 hónapossal)

Múlt héten ment, hétfőn már folyt az orra, vizesen. Láz semmi, köhögés semmi, jó közérzet, csak folyik az orra. Kedden szólt az ovónéni, hogy nem kér igazolást, de nem tudnám itthon tartani mert egész nap törölgetni kell az orrát, és ha ő nem ér rá, a gyerek elkeni, így viszont mosdatni kell.

Mondtam hogy csütörtökön viszem gyerekszínházba aznap úgyse hoznám és akkor pénteken is otthon tartom.

Csütörtökön mentem az ebédért, majd ma is. Ma rámszólt, hogy le kellett volna mondanom az ebédet. Mondtam hogy azért nem mondtam le mert azt mondták két napig elhozható. Erre leszólt hogy ez akkor igaz ha szerda este tudom meg hogy csüt-péntek nem megy, de én már kedden tudtam, le kellett volna mondanom .Mondtam jó, majd máskor így teszek nem tudtam. Hát hogyne tudtam szeptemberben elmondták hogy így kell.

És szólt hogy ha folyik hétfőn a gyerek orra ne vigyem. Kérdeztem hogy vizes orrfolyással nem jöhet? Azt mondta ha egész nap folyik ne vigyem mert nem tud egész nap orrot törölgetni.

A héten még az volt hogy rámszólt hogy kedden negyed 9-kor tornáznak nov.1-től, érjek be vele addigra (ezt nov. 15-én mondta) mert hogy ezt is elmondták a szeptemberi szülőin.

Egyébként akkor azt mondták semmi nem kötelező kiscsoportban, meg hogy ha reggeli után viszem se gáz, erre azért is szólt hogy mivel reggelire viszem (9 óra) nincs ott mikor ki vannak pakolva a kreatív cuccok, reggeli után meg már nem veszik elő mert 10-től kint vannak ebédig.

De eddig ezt se mondták.

Máshol is így zajlik a kommunikáció?


2011. nov. 18. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem,hogy melyik óvodáról van szó?

Ott voltál a szülői értekezleten,illetve el szoktad olvasni,amit kiírnak a faliújságra?

Mert akkor nem maradsz le a lényeges információkról.

Nem hiszem,hogy rossz szándékkal szólt neked az óvónő. Vagy te úgy érezted?

Én is óvónő vagyok,ha tudok,válaszolok a kérdéseidre...

Az ebéd lerendelése egy hülye szabály,ami miatt az óvónőket szokták elővenni,ha elmarad.

Sajnos a kiscsoport sokszor a betegeskedésről szól,én megértem,amit kért tőled,ha úgyis otthon vagy a picivel.

A foglalkozások persze kötetlenek,de a lehetőséget jó ha megadod a gyermekednek ,hogy részt vegyen,ha szeretne.

A testnevelés napján és még 1-2x próbáljatok meg korábban beérni.

Remélem,segítettem...

2011. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!Hát jól kifogtátok akkor az óvónénit.Igen nálunk is így zajlik a kommunikáció sajnos.Igaz velünk még nem volt konfliktus,de nálunk se lehet vinni orrfolyással gyereket az oviba.Ebben igazat is adok az ovónőnek.A kicsinek se jó ha egész nap lóg az orra,azért Te csak jobban el tudod őt látni,az óvónéninek meg van még pár gyerek,akkor egész nap törölgethet.Viszont mivel most kezdtétek az ovit minden új,a kommunikációnak is jobban kellene működni.Mert oké hogy sok mindent elmondanak szülőin,de az ember úgy jön ebbe bele ha eltelik egy kis idő.Tudom saját tapasztalat.Itt is volt olyan hogy szülőin mondták hogy ekkor meg akkor ki kell öltöztetni a gyerekeket,de aki nem volt szülőin nem tudta.És még ő lett lecseszve,pedig csak ki kellett volna írni egy papírra,vagy mondani neki.Az ebédről meg annyit hogy ha szóltál hogy hová mentek,tehát nem megy oviba a kicsi akkor autómatikusan miért nem húzta ki,Te szóltál,vagy ha nem nála kell lemondani miért nem szólt akkor mikor beszéltetek hogy akkor most menj el lemondani.És a problémáidat igenis mond el szülőin.Majd belejöttök.Szép napot.
2011. nov. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A foglalkozásos téma úgy jött fel, hogy én kérdeztem rá, miket csinál a fiam, mert az alkotós dossziéba még semmi se került, míg más gyereknél láttam rajzot, sógyurmát. Ekkor mondta hogy ezek a foglalkozások 8-9 közt vannak és vigyem hamarabb. Én már vittem volna eddig is ha tudok róla.

A tesiről biztos volt szó szeptemberben de már rég elfelejtettem, azóta nem került szóba, pláne így hogy 9-re jártunk eddig.

Az orrfolyásra meg eddig tényleg úgy voltam, hogy egy kis náthával is itthon tartom 1 hogy nehogy felül fertőzödjön, jobban lebetegedjen, 2. a többi egészséges ne kapja el tőle.

De most ez olyan orrfolyás ami téli időszakban szerintem mindenkinél előfordul.

Ennyi erővel tavaszig nem is kell járnia.

Egyébként szegedi óvoda, és azért is írtam ki, mert kifejezetten bántóan beszélt velem, lekezelően. (régen ő volt az óvodavezető)

2011. nov. 18. 14:36
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Én is itthon vagyok a pici babámmal (7 hós), sőt van egy bölcsis, 2 éves fiam is. Valóban szeretik fitogtatni a pedagógusok, hogy otthon csücsülünk, minek visszük a gyereket, sokszor úgy érzem méltánytalanul. Mondjuk nekem még az oviban, inkább azért szóltak, hogy ennyivel még ne vegyem ki a gyereket. A bölcsiben viszont volt már ilyenből konfliktusom. Az az igazság, hogy sajnos nem tudunk mit tenni, ha nem akarunk rosszban lenni a drága óvónőkkel, gondozónénikkel. Nálunk minden információt elmondanak a szülőin, de ki is írnak, így képben szoktam lenni. Valóban nem kötelező kiscsoportban semmi, de akkor minek járatnám a gyereket oda, ha nem azért, hogy fejlődjön, foglalkozzanak vele. Amúgy én mindig beérek vele 8-ra, hiszen a többi gyerek is akkor jön, miért maradna ki ő a buliból? Sőt! Nálunk azért is szóltak, hogy ne vigyem haza őt ebéd után, mert a többinek és az enyémnek is rossz így. Had alkalmazkodjon be a közösségbe. Be kell, hogy lássam, igazuk volt.
2011. nov. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az ebédlemondás itt úgy zajlik, hogy csak személyesen lehet, egy kihelyezett papírra kell felvezetni, hogy mikortól nem kell (ha adott nap 9-ig lemondom másnap már nincs kaja, ha csak után akkor két nap múlva nincs kaja, ezért lehet 2 napig elhozni)

és ha már tudom mikortól megy szintén személyesen visszarendelni. Ami azért szívás mert pl hétfőn délutáni rendelésen engedte a múltkor a doki, bementem az oviba, de már csak csütörtöktől lehetett újra rendelni. Tehát addig már nem is mehetett oviba.

2011. nov. 18. 14:40
 6/9 A kérdező kommentje:

Engem ebben az orrfolyában az bosszant, hogy akiről tudják hogy dolgozik ott csak akkor nem mehet a gyerek ha lázas vagy zöld a váladék. Elvileg ránk is ez vonatkozik. Nem azért viszem a gyereket hogy szabaduljak tőle, hanem hogy fejlődjön, vele egykorúakkal játszon, közösségbe legyen. ebben a baromi hidegben hiába viszem le őket, senki nincs a játszón meg fél óra után jöhetünk fel mert megfagyunk.

Szóval bosszant hogy míg más gyerek mehet betegen játszani, az enyém enyhe náthával itthon punnyad. (persze próbálom lekötni, de gondolom nem kell bemutatnom egy 3 éves mozgásigényét, 2 szobás panelban az 5.-en)

2011. nov. 18. 14:47
 7/9 anonim ***** válasza:
nem dorozsmai ovi véletlen???
2011. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van az ebédlemondás, mint nálatok. Ha reggel 9-ig lemondom, akkor másnaptól ki tudják húzni a létszámból. El is lehet ilyenkor vinni a kaját, amit már megrendeltünk. Viszont ilyenkor nem kap enni, ha nem jelentem előre, hogy mikor megy újra.

Ha viszont nem visszük el az ebédet, akkor van ennivalója akkor is, amikor gyógyultan először megy oviba. Az óvódában általában mindig van hiányzó, így van mit ennie annak is, aki először megy betegség után, de ha mindenki elvinné olyankor az ebédet, akkor nem lenne. Ez mindenkinek jó így, nincs belőle probléma.

Ha viszont tudjuk, hogy mikor fog hiányozni (szabi) azt előre pontosan be kell írni a füzetbe, akkor azokon a napokon nincs rendelve étel.

Egyébként majd belerázódtok, a kiscsoport erről szól. A második gyerkőccel már könnyebben megy:)

2011. nov. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nalunk ez tortent: kisfiam beteg volt, szinten kiscsoportos, 2 het utan vittem eloszor, hetfon minden rendben volt, kedden uj dadus volt, aki mondta a fiamnak, h ott kell ebedelnie - ebed elott haza szoktam vinni, mert utana mar nem erzi jol magat, ez az idoszak szerintem eleg arra, h gyerekek kozott legyen, fejlodjon. - a fiam teljesen osszezavarodott, 2 oran at sirt, mikor mentem erte az ovonô kôzôlte, h vegyuk ki az ovibol, mert o nem tudott foglalkozast tartani tôle. erdekes, eddig nem is akart... fel nem hivtak telefonon, h vmi nem stimmel, hagytak orditani orakig, de meg megnyugtatni sem akartak, mivel ha megkerdezik miert sir, elmondja, pont, ahogy nekunk is elmondta, meg ott az oviban. ezert most masik oviba iratjuk, mert ezeket az ovonôket alkalmatlannak tartom arra, hogy a gyermekemmel foglalkozzanak. persze ez csak a jeghegy csucsa. sajnos a mai ovis neveles mar csak nagyon kicsit hasonlit arra, mikor mi az ovoneninket potanyunak tekintettuk... bocsi, hogy nincs ekezet, de kulfoldon vagyunk epp.
2011. nov. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!