Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandulaműtét vagy sem?...

Orrmandulaműtét vagy sem? Fül-orr-gégész orvostippeket kérünk szépen, Pesten

Figyelt kérdés
4 éves lányomnak orrmandulaműtétet javasolt az sztk-s doki. Romlott a hallása a folyamatos köhögős-taknyos kórságoktól (szeptember óta, szinte állandóan beteg, oviba sem jár), a fülészdoki kezelgeti, de még egy audiológiai vizsgálat sem volt, csak kinyilatkoztatás, hogy műtét. Szóval, ha mégis elkerülhető lenne, vagy legalább egy megbízhatóbb orvos javasolná, könnyebb lenne kés alá vinni. Köszönöm szépen, előre is a válaszokat!
2011. jan. 31. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ennyi idős volt,mikor felmerült az orrmandula kivétel.

Gyakori volt,hogy begyulladt a szeme,füle,arcürege,mind az orrmandulájától.

Egy hétig hordtam a Tűzoltó utcai klinikára arcüreg mosásra,mikor már nem akartunk antibiotikumot adni neki.

A gyerekorvosunk is javasolta a műtétet,de a klinikai orvos győzött meg.

Azóta semmi baja,a náthákon 1-2 nap alatt túl van,megszűntek a fül és egyéb gyulladások.

Viszont a kicsinél is mondta az sztk-s doki a műtétet,mert nem szellőzött jól a füle.

Klinikán megnézték,csináltak hallásvizsgálatot,majd közölték,nincs semmi baja,nehogy megműttessük.csak egy kicsit meg volt duzzadva az orrmandulája.

Szerintem nézesd meg egy gyerek klinikán,és utána dönthetsz.

2011. jan. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Tulajdonképpen neki sincs más tünete azon kívül, hogy nem tud szellőzni a füle és a pangó váladék miatt nagyon tökéletlen a hallása.
2011. jan. 31. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!