Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandulaműtét? Kislányomnak...

Orrmandulaműtét? Kislányomnak fogják kivenni! Aki már átélte ezt gyermekével, mondana néhány tanácsot! Hogy volt, mint volt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Személyes 10 éves élmény megfelel?


Szerintem iszonyat, de azt mondják minél kisebb vagy annál jobb mert könnyen felejtesz.

A műtétről nem írnék, mert szörnyethalnál és be sem engednéd a gyereket; utána nemtudom most meddig vannak bent a lurkók, engem 4 nap után engedtek haza.

Addig ami rossz volt és szerintem jó ha figyelsz rá: ha nem akar nyelni, akkor is erősködj, hogy nyeljen; nekem annyira fájt, hogy a vesetálba köptem folyamatosan ami baj, mert a nyálnak le kellett volna folynia, gyógyulás miatt is. A másik,hogy vigyázz a gyümölcslevekkel, mert azt nem lehet, semmilyet, nem csak a narancsra gondolok. Vigyél neki vizet, tejet semmiképp!

Az első pár napban beszélni sem lesz kedve, enni főképp nem,de ott erre figyelnek. Szerintem más nem nagyon van amire kellene, nekem ezek voltak kellemetlenek; ilyen vérzésre figyelés sem volt, de tudom, hogy arra is kell, de azt ott nézik. Ha tudsz aludj bent vele

2011. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fiamnak tavaly vették ki az orrmanduláját, akkor volt 5 éves. Az egészben az viselte meg legjobban, hogy haza akart menni, nemigen tetszett neki a kórház.

Egyébként reggel mentünk és du. 4 óra után utaztunk haza.

Hétfőn felvették a kórházba (volt kivizsgálás, kikérdezés, aneszteziológus megvizsgálta, egyeztették az adatokat stb), aztán hazamentünk. Nekünk szerdán volt a műtét, reggel 1/8-ra odaértünk, kiosztották, hogy melyik ágyba kerül, megmondták kb. mikor lesz a műtét (kb. 1/2 10-kor került rá a sor). Akkor kapott kúpot (a nagyobbak tablettát) ami elbódította, és úgy tolták be a műtőbe. Ott kapott a kezébe egy branült, ami délutánig a biztonság kedvéért ott maradt. A műtét alatt ott kapott gyógyszert. A műtét során kivették az orrmanduláját és kipucolták mindkét fülét. Rengeteg váladék halmozódott fel neki, ezért már nagyothallott. Az egész nem tartott 15 percnél tovább. Visszatolták a szobába ahol még aludt egy keveset. Műtét után kb 1,5 órával ihatott, 2-2,5 órával ehetett is. Semmi baja nem volt, nem hányt, nem nyelt nehezen (ez nem garatmandula!!). Ja, műtét előtt kapott még cataflam cseppet is, ezt még azt hiszem este egyszer én is adtam neki, de szinte semmi fájdalma nem volt. Vasárnap mentünk vissza kontrollra, akkor azt mondta az orvos, hogy már mehet strandra is.

Összességében nekem pozitív tapasztalatom van. Az az egy nap kicsit nyűgösebben telt, de azóta nem kellett felszúrni egyszer sem a fülét, nem is fájlalta, és a hallása is egycsapásra visszatért!!

No para!

2011. júl. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert nekem is csak az orrmandulámat vették ki,mégis a fent említett esetek és érzetek mindegyike fennállt :o)
2011. júl. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy szerencsések a mai gyerekek, nekem 13 éve vették, ki de engem nem bódítottak, nem altattak; én is azthittem, de csak kaptam 5 szurit, amitől persze mindent éreztem; valszeg ezt tudták is, ezért fogta a fejem egy német üszkös-hormonzavaros ápolónő. :O9
2011. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Kedves első válaszoló nem véletlenül a garatmanduládat vették ki?Mert az én lányomnak négy évesen vették ki az orrmanduláját,őt kizárólag az altatás viselte meg,ugyanis az altatótól agresszív lett és azt sem tudta hol van.Rugdosta a nővéreket,kiabált kb. fél órán keresztül,utána egyszer csak elaludt.Miután felébredt semmire nem emlékezett.A műtét reggel kilenckor volt és este már bukfencezni,meg fejen állni akart.Semmi fájdalma nem volt, a kórházból nem akart haza jönni olyan aranyos volt mindenki velünk.Ja és csak egy éjszakát kell bent maradni.Tehát szerintem ne izgulj kedves kérdező,minden a legnagyobb rendben lesz,az orrmandula műtét közel sem annyira rossz,mint ha a garatmandulát veszik ki.
2011. júl. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Esküszöm, hogy az orrmandulámat! Nagyon jól emlékszem; részletesen eltudom azt is mondani, hogy mi volt műtét alatt és határozottan feltudom idézni, hogy a szájpadlásomon át túrtak az orrlyáratom felé. Csak arra :o)


De érdekes az tény, hogy nekem iszonyúan fájt utána a torkom, és az is, hogy nem altattak, pedig tényleg nem volt olyan rég (rá 2 évre unokanővéremet altatták); lehet a doki volt elfajzott (beszélték, hogy meghalt 1 kisgyerek a keze alatt hasonló műtétkor) vagy csak nem akartak rám pazarolni altatót (vidéki kórház volt és nem túl "gazdag") vagy szadisták voltak egyszerűen.

2011. júl. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia,okés elhiszem és akkor tényleg elcsesztek valamit,mert az én lányom szó szerint meg sem érezte az egészet.Sajnálom,hogy így jártál!
2011. júl. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!