Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Májusban lesz 3 éves a lányom....

Májusban lesz 3 éves a lányom. Menjünk logopédushoz, ha nem beszél?

Figyelt kérdés
Mindent ért, megcsinál amit mondunk. Szavakat mond, még annyit, hogy itt a .... ott a .... arra van a ...ezt, azt....esernyő, Eperke....nehéz szavakat is mond, de szerintem itt az a probléma, hogy sokat néz tévét. Oviba is vinném nyílt napra, de ott már mindenki beszélni fog, csak az én lányom nem. Mit tegyek?
2011. jan. 31. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Logopédus a beszédhibákat javítja, és azt az ovikban is csak 5 éves kor körül kezdik el. Ha tudod, hogy az a baj, hogy sokat tévézik, miért hagyod? Szerintem itt szimplán foglalkozni kéne a gyerekkel, elvinni sok helyre, hogy sok mindent lásson, és mindig mindenről beszélni neki. Plusz minden elalvás előtt meseolvasás, könyvnézegetés. Ha sokat hall, bővül a szókincse.
2011. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod a problémát. A sok tévézés visszafogja a beszédfejlődést. Akik úgy cserepednek fel, hogy egész nap megy mellettük a tévé, sokkal később tanulnak meg beszélni. Fogd vissza a tévézést, próbálj meg vele együtt játszani, ösztönözni rá, hogy mondja a szavakat, amiket tud, de ne aggódj, én ismertem olyat, akinek a kisfia 4-5 évesen szólalt meg, és nem vitte logopédushoz.
2011. jan. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos tudom, hogy sokat tévézik, de bekapcsolja magának. Egyedül nem képes játszani én meg nem tudok mindig mellette lenni, mert van egy 6 hónapos kishúga. Meg nyelvvizsgára is készülök, reggeltöl estig tanulnom KÉNE! Nem tudok állandóan vele lenni.
2011. jan. 31. 13:46
 4/5 anonim ***** válasza:

25 hónapos a kisfiam. NONSTOP megy a tv. Mindent beszél már, hosszú, összetett mondatokban.

Keress fel egy szakembert, a tv nem kifogás!

2011. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, hogy alakul a lányod beszédfejlődése?
2012. máj. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!