Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyeden lévő anyukák kéritek...

Gyeden lévő anyukák kéritek az adójóváírást?

Figyelt kérdés
Hogy a jobb?
2011. jan. 31. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy jobb, ha év közben kérem, de mivel idén lejár a gyedem és még nem tudom, hogy visszamegyek-e dolgozni, lehet, hogy idén nem kérem. Ha járna, akkor majd jövőre egyösszegben is jár. Ha pedig nem járna, akkor nem kell büntetésestül visszafizetnem.
2011. jan. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mit kellene visszafizetni büntetésből? Ezt nem értem.
2011. jan. 31. 15:42
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem augusztus végén jár le a gyedem. Én sem tudom, hogy sikerül e visszamennem dolgozni, vagy sem. GYES után nem kell adózni.
2011. jan. 31. 15:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Én kérem, szeptemberig vagyok GYED-en.
2011. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia,én is kérem,augusztusig vagyok gyeden,utána gyesen leszek,abból pedig nem vonnak adót,így jóváírás sem jár,de ezt a kifizető is tudja.
2011. jan. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,akkor kell aggódnod,ha visszamész dolgozni és olyan magas fizetésed lesz,hogy a gyeddel együtt éves szinten eléred az adójóváírásra való jogosultság határát.Ez pontosan nem tudom mennyi,de az apeh.hu-n megnézheted.Ebben az esetben vissza kell fizetned a jogosulatlan igénybevételt.
2011. jan. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocs az OFFért:


Minden évben újra kell igényelni a GYED mellé az adójóváírást?

Tavaly februárban igényeltem, akkor az csak 2010-re szól? Idén újra jeleznem kell? (Még augusztus végéig jár a GYED)

2011. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A jogosultsági határ 2,750,000 Ft. Ezt nem igen érjük el a GYED-el, pláne, hogy nem is egész évben jár. Tehát nem hiszem, hogy bármit vissza kellene fizetni.
2011. jan. 31. 22:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor nyugodtan kérd az évközbeni igénybevételt.Kedves offoló,igen minden év elején újra kell igényelni az adójóváírást.Ha a munkahelyed kifizetőhely,akkor kellett volna postázniuk a papírt és ezt aláírva vissza kell juttatni hozzájuk.
2011. febr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A jogosultsági határ 2,750,000 Ft. Ezt nem igen érjük el a GYED-el, pláne, hogy nem is egész évben jár. Tehát nem hiszem, hogy bármit vissza kellene fizetni."


Neked nincs rizikód, hiszen írtad, hogy augusztus végéig gyeden vagy, utána pedig gyes/meló. Nekem van rizikóm, mert ha visszamegyek dolgozni, akkor még áprilisban visszamegyek és akkor már az ápr-dec rendes fizetéssel átlépem a határt. És akkor kamatostul (ha jól emlékszem 20%) vissza kell fizetnem a jogosulatlanul igénybevett adójóváírást.

2011. febr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!