Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki csak gyes-t kap, tehát...

Aki csak gyes-t kap, tehát gyed-re, tgyás-ra nem jogosult az a gyes alatt tb szempontjából biztosított? Tehát orvosi ellátást kap ingyen?

Figyelt kérdés
És ha gyes alatt szülök egy újabb babát akkor a kórházi ellátást sem fizettetik majd ki velem, ugye? Vagy kell magad után fizetni a tb járulékot?
2011. jan. 31. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A Gyes biztosítotti jogviszonyt jelent, tehát ingyenes orvosi ellátásra vagy alatta jogosult.
2011. jan. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van . A gyes alanyi jogon tb biztosított. Semmit nem kell fizetned, jogosult vagy az orvosi ellátásra.

2008,06,15 óta vagyok gyesen, azóta szültem még egyet.

2011. jan. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sőt úgy tudom munkaviszonynak is számit és utána még munkanélkülire is mehetsz ha nem tudnál elmenni időben dolgozni.
2011. jan. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!