Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha anyuka úgy van gyesen,...

Ha anyuka úgy van gyesen, hogy se most se régen nem volt még munkaviszonya, akkor ő ingyen kapja az orvosi ellátást vagy fizetnie kell? Kell ezt valahol bejelenteni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyes alatt jogosult az anyuka az ingyenes egészségügyi ellátásra. Amíg folyósítják, addig a rendszerben rendben van a TAJ számod.

Nem kell bejelenteni sehol.

2011. jan. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem az apehnel szemelyesen azt mondtak, hogy be kell jelenteni.
2011. jan. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az apehnél? Mit kell bejelenteni? van rá formanyomtatvány vagy vmi?

Köszönöm!

2011. jan. 1. 20:33
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem is értem, hogy az apeh az milyen szempontból kerül a képbe? Őket ez hol érinti?

Köszönöm, hogy szóltál.

2011. jan. 1. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert a tb-t az apeh fele fizeted. Viszont igy atgondolva, ha eddig sem fizetted, akkor nincs mit lemondanod. Azert en felhivnam oket es megerdeklodnem. De szerintem neked akkor nem kell bejelenteni semmit.
2011. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ja,értem, ha fizetett vki maga után járulékot, hogy legyen neki ingyenes egészségszolgálatásra jogosultsága, akkor azt kell lemondani?

vagy másra gondolnak és a tényt, hogy gyesen van, azt kell bejelenteni?


nem engem érint, hanem uncsimat, ezért csak annyit tudok, hogy van egy babája és gyesen van vele

köszönöm!

2011. jan. 1. 20:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Az apehnak azt kell bejelenteni, hogy már nem fizeted magad után a tb-t. Ha eddig sem fizetett, akkor az égvilágon semmit nem kell tennie, hiszen nincs mit lemondani. Azt, hogy gyesen van, tudja az apeh, hiszen a gyesből levont nyugdíjjárulékot oda fizetik.

Vagyis nincs semmi dolga most, ha korábban nem fizette maga után.

2011. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!