Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyerekek nagyon érzékenye...

Ha a gyerekek nagyon érzékenyek lelkileg az veleszületett vagy szerzett?

Figyelt kérdés
Nem egészen picikre gondolok, hanem 5 éves kortól mondjuk 12 évesig.
2011. febr. 1. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem veleszületett.
2011. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem is veleszületett. Ahol 2 vagy több gyerek van és effektíve ugyanolyan ingerek, nevelési módszer blablabla akkor jobban kiugrik a habitus, ezért mondom, hogy veleszületett. De! Lehet erősíteni!!!
2011. febr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
alapvetően veleszületett. de a megfelelő/helytelen szülői hozzáállás sokat javíthat/ronthat rajta.
2011. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hogy tudnám őket lelkileg erősíteni? Mert bizonyos helyzetekben muszáj keményebben rájuk szólni nem lehet mindent rájuk hagyni.

És az önbizalmukat a dicséreten kívül mivel lehetne növelni?

Írjatok légyszi' tanácsokat. Bár a kicsire ez nem vonatkozik.

2011. febr. 1. 13:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg inkább szerzett.

Ha esetleg valamit hibázik, elront, rossz jegyet kap, akkor semmiképp ne üvöltsétek le a fejét, hanem inkább magyarázzátok el neki, hogy ez esetleg másként kellett volna, legközelebb szóljon, ha nem megy neki a lecke, semmiképpen ne érezze magát kurdarcos és gyenge emberkének. Próbáljátok a jó tulajdonságait kihasználni és az erősségeit fejleszteni, de semmiképp ne eröltessétek.

2011. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!