Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell leszoktatni a...

Hogyan kell leszoktatni a cumiról 2 éves lányomat? Eldobja önszántából vagy el kell venni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 2 napja vettem ela 2 évesemtől.
2011. febr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen eredménnyel?
2011. febr. 2. 16:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk úgy volt, hogy 2,5 éves koráig a szájában volt, szinte mindig! 2 cumija volt amit felváltva használt, aztán az egyiket kirágta. Direkt vele dobattuk ki közben mondtuk, hogy a másikra vigyázzon, mert egy ekkora nagy fiúnak nem adnak másik cumit a közértben, gyógyszertárban! Egy zokszó nélkül kidobta. Folyamatosan mondtuk neki, hogy vigyázzon rá, ne harapja ki, aztán persze kb. 2 hétre rá azt is kirágta. Így másnap reggel "jött" a dudóka-tündér és elvitte a cumit, de helyette hagyott ajándékot(esetünkben egy kis nasit). Pár napig még kereste, de hiszti nem volt, közben mindenkinek újságoltattuk vele, hogy ki járt nálunk. Mindenkinek élvezettel mesélt róla ki járt nála. Szerintünk jobb beszélni róla, ne úgy legyen, hogy nem beszéli ki magából. Remélem segítettem! :D
2011. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk egész jó az eredmény, ha felriad, akor nehezebben alszik vissza, de összességében rosszabbat vártam ennél sokkal. Este szépen elalszik, ha reklamál a cumiért, akor megmutatom a polcot, hogy nincs ott sajnso, erre ő: hm-hm", azaz eltűnt, de furcsa...

A lányomtól csak 3 évesen vettük el, az sokkal rosszabb volt, ezért akartam most időben megtenni. Neki a mai napig hiányzik... Akkor az volt, hogy utaztunk, ő meg cumival a szájában dumált. Szóltam, hogy cumival a szánkban nem beszülünk, semmi... Szóltma, hogy elveszem, ha nem fejezi be, semmi... Szóltam, hogy kidobom az ablakon, semmi.... Hátrafordultam, kikaptam a szájából és úgy csináltam, mintha kidobtam volna (vészesetre megtartottam). Mivel ép elutaztunk, ezért idegen helyen aludt első alkalommal életében cumi nélkül... Nem igy kellett volna, de annyira adta magát az alkalom, nem lehetett kihagyni... Már el akartuk tőle venni amúgy is.

2011. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy történt a dolog,hogy volt neki 4 cumija, abból egy délután alatt három szilikonosat szétrágott,maradt egy latexes. A szétrágottakat együtt kidobtuk a kukába,a latexeset odaadtam neki,de nem fogadta el,mindig is a szilikonos volt a kedvence. Így egyik napról a másikra elhagyta a cumit,estéként kereste még kb.1 hétig. 1,5 éves volt ekkor. Barátnőm 2 éves fiának a Mikulás vitte el és hozott helyette ajándékot :)
2011. febr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most találtam ezt:Az ujjszopásról vagy cumiról való leszoktatás is érdekes, hiszen ha látjuk, hogy a szopómozgás megléte milyen hosszú ideig normális és idővel mennyire lekorlátozódik a használata, lecsökken az igény önmagától is, talán nem is kell bevetni a különböző meséket és praktikákat. Ha odafigyelünk a jelekre, megvárhatjuk, míg a gyerek magától jut el oda, hogy abbahagyja, mikor készen áll erre. Ne döntsük el a gyerek helyett, meddig használhatja ezt a lazító-megnyugtató technikát, amit megtalálhatott és kifejleszthetett magában, ha a mindennapokban kiegyensúlyozott, életkorának előrehaladtával kifejleszti megküzdési stratégiáit, és a fent leírt módon egyre csökken igénye és az „eszköz” használata.


Mindenkit óva intek a különböző csípős, keserű és egyéb oldatoktól, krémektől, stb. melyek undort (vagy akár félelmet) keltve próbálják a gyereket leszoktatni akár a cumiról, akár az ujjszopásról. Törést tud okozni az is, ha hirtelen egyik napról a másikra tűnik el például a cumi, minden előzetes figyelmeztetés nélkül. Próbálkozzunk figyelemeltereléssel inkább, ha szükséges!


Összességében azt gondolom, a babának, gyermeknek szüksége van a szopómozgásra és az ehhez kapcsolódó élményre, az ehhez való utat minden előzetes szoktatás nélkül megtalálják a saját „eszköztárban”: kis kezükön, ill. édesanyjuk cicijén, de ha valaki mégis a cumit választja, figyeljen oda a mértékre és lássa meg, milyen esetekben akarja használni, és miért? Ha ezt a választ megkapják, segíteni fog a mértéket tartani!

2011. febr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az idézethez hozzátenném, hogy ez egy nagy ÖKÖRSÉG. Én min. 10 ÉVES koromig szoptam az ujjamat. Nagyon rossz volt, cikiztek, mégse tudtam abbahagyni! Azt a flusztrációt el tudjátok képzelni, remélem. mert a cikkirónak láthatóan fingja sincs róla... Eszem ágában sincs ezt végignézni egyik gyerekemnél sem!
2011. febr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is annak lennék a híve elvileg, hogy el kell venni tőle, mert utána még nehezebb lesz. Nem szeretném,ha ovisan is cumizna. Csak azért tettem fel a kérdést, hogy módszerekről olvassak.
2011. febr. 2. 21:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak jelentkezem: ma is gond nélküli volt az elalvás, megnéztük a cumi hűlt helyét, hümmögés, majd csend... hihetetlen :-))
2011. febr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!