Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányomat egy berögzü...

3 éves kislányomat egy berögzült rossz szokásáról hogyan lehet leszoktatni? Az alsó ajkát harapdálja a felső fogaival vagy pedig a nyelvével nyalogatja a felső ajkát. Hasonló tapasztalatok, esetleg ötletek?

Figyelt kérdés

Először azt gondoltam, majd elmúlik magától, nem szólok, aztán elkezdtem szólongatni, de rosszabb lett tőle, mostanában nem szólongatom, de nema akar "elmúlni" berögzült rossz szokássá vált.

Azok hasznos válaszát várom, akik hasonlót tapasztaltak már, kérem, hogy tudálékos okoskodók kíméljenek-bár a többiek úgyis lepontozzák őket:)


2009. szept. 23. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
körömrágásra van valami keserű szer, ami nem ártalmas én bekenném vele a száját. lehet, hogy nem direkt, csak megszokásból csinálja, ez pedig leszoktatná. amúgy meg ne aggódj még bőven elnövik a hajcsavarást, szájharapástl, stb. pláne, ha közösségbe fog keülni és emiatt majd cikizik, úgy abbahagyja, hogy észre sem veszed, amíg anya mondja néha csak azért is csinálja, vagy nem veszi komolyan, hogy nem kéna...nyugi, szerintem hamar meg fog oldódni
2009. szept. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors, megnyugtató választ!
2009. szept. 23. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a középső fiam volt ilyen.Először rágta a körmét,3-4 évesen,majd belülről a száját,aztán megint a körmét.Akkor csinálja mikor izgul.feszült.Persze egy idö után rossz szokássá válik,én mindig rászoltam szép nyugodtan hogy hagyja abba.Teljesen kinevelni nem sikerült belőle,mert ha az egyiket abba hagyja kitalál valami mást.Most például,pici játékot vesz a szájába és azt rágja,erről már leszokóban van de kíváncsi vagyok mit fog kitalálni helyette.

Bocs lehet hogy nem tudtam segíteni,de mi sajnos így állunk.

2009. szept. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Valami oka van,nem csak rossz szokás,ahogy a körömrágás sem az.Meg lehet próbálni kineziológust,aki kibogozza a "csomókat",különben átszokik valami másra.
2009. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is!
2009. szept. 24. 13:41
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Én harapdálom az ajkam:S Sajnos most repedezett,és fáj,sebes.De mindig elkönyvelem magamba: Nem harapdálom! De mindig megszegem.:(
2009. okt. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vàgd szájon aztàn màr nem fogja harapdàlni
2021. ápr. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!