Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munkahelyetek hogyan áll...

Munkahelyetek hogyan áll ahoz, ha beteg gyermeketekkel kénytelenek vagytok táppénzre menni?

Figyelt kérdés
Nagyszülők nem vállalják el ,azt mondják nekik is kell magánélet.
2011. febr. 3. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem konkrétan azt mondta annó a főnököm, hogy ha táppénzre megyek a gyerek vagy magam miatt, másnap már essek is neki új munkát keresni....
2011. febr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagy gond ,ha kiesik egy fő mivel általában a legkevesebb munkaerőt alkalmazzák,amivel még megoldható a munka,de a hátamra nem köthetem a gyereket,elvárnák sok helyen,hogy olyanok legyünk mint a robotok.
2011. febr. 3. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nekem sincs segítségem. Most kezdjük majd a bölcsit. Ha beteg lesz megyek vele táppénzre, más megoldás nem lesz. Csak én szerencsésebb helyzetben vagyok, mert gyes mellett megyek vissza, így nem nem rúghat ki, védett vagyok. De amint lejár a gyes, rögtön ki rúghat. Egyébként ilyen esetben fenyegetőzz egy kicsit munkaügyi bírósággal, az szokott hatni.

Az meg az én magán véleményem, hogy ez nem szép dolog a nagyszülőktől. Nálunk szüleim, és anyósom is boldogan vállalná, de nem itt laknak. Meg egy beteg gyerek csaka z anyjával van meg, főleg ha még nincs jól. Utána már más dolog, ha már csak pihiznie kell még otthon.

2011. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

Munkaügyi bíróság...Persze...

Tegyük fel, anyuka dolgozik teljes munkaidőben, reggel 8-tól 16-ig. Elmegy táppénzre. Főnök közli, hogy nézzen más munka után. Anyuka megemlíti a munkaügyi bíróságot. Főnök pedig úgy dönt, oké, anyuka fenyegetőzik, hát ő meg beosztja délutános műszakba, meg hétvégére....

2011. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én inkább először a szabijaimat "áldozom" fel,(szólok,hogy szabin lennék mert beteg a gyerkőc,nem szólnak semmit),pláne,1-2 nap van a hétből és jön a hétvége+ a párom is bevállal 1-2 napot,tehát megosztjuk.Ha 1 hétig lenne beteg folyamatosan(hétfőtől-péntekig) akkor mennék csak táppénzre,de ilyen még hál'isten nem volt.Nem beteges.Jún.óta jár bölcsibe eddig 6 napot voltunk itthon+ most 3 napot,mert kötőhártya gyulladása van.Szerdán és pénteken én vagyok vele,ma apa volt.Hétfőn már megy.
2011. febr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!