Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes lenne elkezdeni, de...

Érdemes lenne elkezdeni, de mégis hogy?

Figyelt kérdés

19 hónapos kisfiamat ráültettem a bilire, és beszéltem hozzá.Mondtam neki, hogy azért ült rá a bilire hogy kakiljon és pisiljen.Meg is értette,mert láttam rajta hogy nyomja a kakit.Mikor felálítottam,láttam hogy belepisilt és még egy kakibogyó is volt benne.

De a gond az, hogy nem szól még se kaki elött se után, és beszélni sem tud, mutogatással érteti meg magát.


2011. febr. 9. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Amit csinálsz az jó, de ez nem szobatisztaság. Ha szólsz neki akkor pisil vagy kakil. Szobatisztaságra amikor megérik a gyerek, akkor már ő jelzi a pisit, kakit, mert érzi az ingert és tudja is hogy mi az. Egyenlőre tegyetek így mindent, ahogyan írod és így megtanulja mire való a bili, mire eljön az idő hogy érzi az ingert akkor majd fog szólni.
2011. febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én még nem kezdeném.


De ha te akarod, akkor szerintem csak az az egy megoldás működik, hogy egyáltalán nem adsz rá pelenkát, így megtapasztalja, milyen bepisilni, bekakilni. Ja, persze kb. óránként próbálkoztok bilizéssel, de vagy sikerül vagy nem.

Az első napokban, hetekben sokszor kell átöltöztetned, majd idővel (ha valóban érett rá), akkor visszatartja a legközelebbi bilizésig. Végül maga jelzi, ha kell.

2011. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs itt semmi gond. Ha még nem is beszél, akkor elég nehezen tudná jelezni, hogy pisilni vagy kakilni kell neki, és 19 hónaposan nincs is lekésve semmiről. Azzal nincs baj, hogy már ismerkedik a bilivel, de ha még nem érett meg arra, hogy 1. (időben) jelezze, hogy kell neki 2. visszatartsa egy minimális ideig, akkor ezzel nem tudsz mit csinálni.

Próbálkozhatsz azzal, hogy eleve nem adsz rá pelust, és akkor érzi, hogy kellemetlen, ha bepisil vagy bekakil, így előbb utóbb jelzi majd előre, de szerintem még fiatal ehhez. Meg ezzel én amúgy is megvárnám (és tavaly meg is vártam) a nyarat, amikor jó idő van, és lehet egy szál bugyiban szaladgálni otthon.

2011. febr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!