Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hós kisfiam belázasodott...

21 hós kisfiam belázasodott 38,8 fok. Semmi előzménye nem volt. Nem tudom mitől lehet ez? Kapott Panadol szirupot. Levitte a lázát de megint érzem mintha melegedne. Ha 4 órán belül magas lenne megint a láza akkor mit adjak neki? Nurofent?

Figyelt kérdés
Vagy hogy legyen? Panadolt csak 4 óránként lehet adni. Most alszik. Segítsetek légyszi még sosem volt ennyire lázas. :(
2011. febr. 12. 15:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Szegénykém annyira nyöszög alvás közben. Mi lehet a baj??? :(((
2011. febr. 12. 16:00
 2/15 anonim ***** válasza:
3 napos láza volt már??
2011. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt neki. Az milyen?
2011. febr. 12. 16:03
 4/15 A kérdező kommentje:
Most néztem mik a tünetei a 3 napos láznak. Az én kisfiam is amugy élénk vidám ezért sem értem a lázat. Persze amikor felment neki hirtelen akkor bágyadt lett de utána megint virgonckodott aztán megint elaludt.
2011. febr. 12. 16:10
 5/15 anonim ***** válasza:

Próbáld hűtőfürdővel levinni a lázát. Nálunk az segített, és ha letelt a 4 óra, megint Panadol.


Nálunk már volt 3 napos láz. Semmi más baja nem volt, csak a láz, persze bágyadt és elesett volt míg tartott a láz, de jókedvű volt, ha elmúlt neki. 3 nap múlva hirtelen leesett a hője, 36 körülire vagy alá is, aztán tele lett pöttyökkel. Másnap elvittem dokihoz, azt mondta ennyi volt, el is múlt.


Anyósom rémisztgetett, mikor meglátta a pöttyöket, hogy biztos rubeola, de én tartottam magam ahhoz, hogy ez csak 3 napos láz.

2011. febr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszi. Elöbb megint felment neki a hője 39,4re. Remélem hamar lemegy neki a kedve jó.
2011. febr. 12. 17:48
 7/15 anonim ***** válasza:

Torkát nézted?

Nálunk a bölcsiben most mandulagyulladásos-járvány és influenza-járvány van.

Persze nem hagyhattuk ki egyiket sem, sőt, mindkettőt egyszerre kapta el a kislányom... :-(


Nézd meg a torkát, tapogasd ki a nyirokcsomóit, és ha duzzadt, akkor vagy bacit, vagy vírust biztosan benyelt szegényke.


Én úgy tudom, hogy a Nurofen és a Panadol két különböző hatóanyagát váltva érdemes adni.

2011. febr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Van otthon Germicid vagy egyéb orvos által felírt kúpod? Mert azokat adhatod felváltva a Nurofennel. De ne csak azt nézd, hogy hány óránként szabad adni, hanem azt is, hogy 24 óra alatt mennyi a maximum.

Mindkét fiam átesett már a 3naposon és nagyon jellemző rá, hogy semmi egyéb tünet, és mint derült égből a villámcsapás, úgy jött a magas láz, amit elmulasztani nem lehetett, csak kicsit lejjebb vinni. Nálunk a 40.5 fok volt a maximum és 38.5 alá nem tudtam vinni sehogy.

Igyon nagyon sokat, tökmindegy, hogy mit!


Egyéb tünet jelentkezésekor orvos!

2011. febr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
30 hetes terhes vagyok. Rám illetve a babára nézve ez okozhat problémát hogy a kicsim közelében vagyok?
2011. febr. 12. 23:11
 10/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Ha 3 napos láza van, az nem veszélyes rátok, úgy tudom herpesz-vírus okozza. Legalábbis nekem azt mondta a doki néni anno, hogy olyan családban fordul elő, ahol anyuka rendszeresen leszopogatja a gyerek cumiját. Hát az én fiam nem cumizik, viszont legtöbbször egy kanállal eszünk. Egyébként általában minden gyerek átesik rajta.


Milyen volt az éjszakátok? Van más tünet a lázon kívül?

2011. febr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!