Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szóltok ehhez a cikkhez?...

Mit szóltok ehhez a cikkhez? Aszeptemberben oviba menő gyereket tudja ezeket? én most kicsit elkeseredtem.

Figyelt kérdés

Fiam nem beszél, de mindent megértet, az ismeretlenek is megértik. Egyedüli öltözködés? Hát ez makó jeruzsálemtől. A szobatisztaság miatt nem aggódok, már minden este belepisil a bilibe, szereti, amint jön a jobb idő hamar szobatiszta lesz szerintem.


[link]


2011. febr. 14. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szeptember még nagyon messze van, miért vagy elkeseredve?? 1 hét alatt is rengeteget változnak, nemhogy ennyi idő alatt.

Ne aggódj.

2011. febr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ezeket tudtam eddig is. Szóval nem aggódom, 2 éves kora óta bölcsis a fiam, 2010 október végén töltötte a hármat, akkor azt mondták (mármint előtte nyáron), hogy ne vigyem át oviba novemberben, úgyis marad az összes gyerek, mert mindenki őszi-téli születésű. Szóval ősszel kezdi az ovit.

Szépen, érthetően beszél, igaz, elég pösze, de ezt leszámítva teljesen érthető minden szava, sőt, néha igen választékosan beszél. Egyedül eszik, iszik, azzal sincs gond. Szobatisztaság nyár óta rendben. Bár itt nem írták, de délutáni alváshoz cumi sincs, legalább is a bölcsiben nincs (ott magától szokott le róla, de érdekes módon itthon kéri még), nyáron remélem már leszoktatom róla teljesen.

Az öltözködéstől én is tartottam kicsit, mert pl. itthon nekem úgy tűnt, hogy nem tudja egyedül felvenni a nadrágját, de a bölcsiben azt mondják, hogy magának veszi fel (néha látszik is :D), meg a zoknit is, sőt, a gyerek is ezt mesélte, szóval ezek szerint képes rá, ha kell. Pólót nem igazán tudja le-fel venni egyedül, de majd próbálkozunk.

Azon viszont nagyon meglepődtem, hogy van olyan ovi, ahol a 3 éves gyerektől elvárják, hogy magának törölje a fenekét. Visszagondolva, ezt nekem még 6 éves koromban is anyukám csinálta.

Mondjuk ez annyira nem izgat, a fiam a bölcsiben sem szokott kakilni, azt itthon szereti csinálni :)

2011. febr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én semmi kivetnivalót nem találtam benne.

Lányom még csak 2,5 éves, de vinném oviba, ha engednék, minden követelménynek megfelel az itt leírtakból is.

Így most bölcsis lett, mert dolgozni kell mennem. Őt nem is féltem, kislányom sajnálom nagyon, aki még csak egy éves, de pénz beszél...

2011. febr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lányom májusban tölti a 3-at. Kis elvarázsolt...

Vetkőzni úgy ahogy tud, öltözni max.a sapkát tudja felvenni.

Tudja használni a kanalat, de az oviban mindig éhes fog maradni, mert olyan lassan eszik, hogy azt kín kivárni.

A beszédével nem lesz gond, ja de lehet, hogy mégis, mert neki meg be nem álla szája.

Szobatiszta.


Egy szóval nem vagyok valami nyugodt én sem az óvodakezdést illetően.

2011. febr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem olyan vészesek ezek az óvodai elvárások,ráadásul érthető is.de ne aggódj,ha nem is tud öltözködni egyedül,elég hamar meg fog ott tanulni.a többi gyerektől látni fogja ők mit csinálnak,és hogyan,ennek pedig nagy ereje van,szóval ne aggódj,meg hát még annyi idő van.bármikor változhat a helyzet.
2011. febr. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is már kezdek aggódni hogy mi lesz.Szeptemberben töltjük a 3at de, semmilyen kritériumnak sem felel még meg a fiam.

Még csak most kezd szavakat mondani.

A szobatisztasággal még csak köszönő viszonyba sem vagyunk, olyannyira hogy már annak örülök ha egyáltalán azt jelzi hogy van valami a pelusba.

Születésétől kezdve nem jelez a pelus miatt, még más baba üvölt ha pisis-kakis, az én fiamat egyáltalán nem zavarja.Úgy 1 hónapja kezdte el jelezni hogy bepisilt-bekakilt, de még mindig nem szól minden alkalommal.

A vetkőzés már megy, de az öltözés nem igazán.Segít, szóval nyújtja a kezét-lábát de ennyi., egyedül a sapkát veszi fel önállóan.


De én mindig azt mondom magamnak hogy olyan nincs hogy az én fiam nem mehet oviba. :)

2011. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!