Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális hogy ennyire nem...

Normális hogy ennyire nem foglalkoznak a gyerekkel a beszoktatás alatt? Másnál is így volt?

Figyelt kérdés
A héten kezdtük a beszoktatást. Én úgy képzeltem hogy többet lesz a fiammal a gondozónő, barátkozik vele, segít beilleszkedni. Ehhez képest kb. kétszer beszélt vele az egy óra alatt, amikor jöttünk, meg amikor mentünk... Az első fél órában szépen eljátszott egyedül, aztán én kellettem neki, de a gondozónő csak ült és mondókázgatott a többi gyerekkel, rá se hederített a fiamra. Normális ez így? Nem kellene nyitnia felé? Én úgy képzeltem hogy ő többet foglalkozik vele, hogy megszeresse kicsit így könnyebb neki nélkülem.
2011. febr. 15. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam bolcsis. Eloszor nekuk is fel orara kellett menni. Ott voltam vele, de nem igen foglalkozott velem, jatszott a sok uj jatekkal a gondozok meg hagytak, nem szoltak semmit. Masnap fel orat ott voltam vele es otthagytam fel orara. Inkabb egyedul jatszott de mondta a gondozo, hogy kb. 20 perc mulva kellett neki egy kis oleles mert keresett engem, utann ismet egyedul jatszott. Aztan 1 orat maradt egyedul a kov. napon es igy fokozatosan tobbet. En ugy vettem eszre foglalkoznak vele de a tobbi gyerek sem kivetel csak azert mert van egy uj gyerek. Ha a kisfiammnak volt valami gondja, felvettek megolelgettek de ugyan ugy a tobbit is. Nallunk az elejen az alvassal volt gond, nem akart aludni, tul nagy volt az izgalom, sok uj jatek, gyerekek... Esze agaban nem volt aludni igy hulla volt mire utanna mentunk. :) Sok kozos foglalkozas van amiben resztvesznek egyut a gyerekek/babak es ilyenkor foglalkoznak mindenikkel de aki szeret kulon is jatszani es elvan azt hagyjak nyugodtan. Ahova az en kisfiam jar szerdankent a tizorai utan egesz ebedig (11:30) pancsolas van es vizi jatekok (kis hajok, tengeri allatok...). A kisfiam ordit annyira nem szereti. Nem szereti a megtoltott medencet a sok vizi jatekkal. Nem szereti ha az arcara frocskol a viz. A tobbi gyerek imadja. Nem ulnek a medencebe csak a jatekokkal pancsolnak a medence korul mielott barki valami rosszra gondolna. :)Ilyenkor a kisfiam egyedul jatszik, elvan amig a tobbiek pancsolnak a jatekokkal mert a kismedence kozeleben sem lehet vinni. A tobbi foglakozasban o is reszt vesz (festes, enekles, jatszoter, hangszerek). Multkor a tuzolto latogatta meg a bolcsit a kisfiam akkor is sirt nem akart a tuzolto autoba beulni (pedig sok kisfiu imadta) o ismet kulon jatszott. Persze mikor elment a tuzolto auto akkor meg azert sirt. :) Ne aggodj beilleszkedik o is es konnyebb lesz. Ha egyelore kenyelmes neki az egyedul jatszas akkor hadd legyen. Nem jelenti, hogy nem foglakoznak vele csak megvarjak amig o kozeledik, kitapasztaljak mit szeret, nem akarjak ra erolteni. Nekem ez a velemenyem a tapasztaltak alapjan de ugye minden bolcsi/ovi mas, ugyszinten minden gondozo. Remelem nallatok is csak errol van szo es azert torodnek vele.
2011. febr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az volt az ideológia, hogy az elején azt nézik az anyuka hogy gondozza, hogy játszik a gyerekkel, hogy viselkedik a gyerek. És utána kezdenek ismerkedni egymással! Ne aggódj! Minden rendben lesz!
2011. febr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most szokik be a második gyerekem (14 hónap van közöttük) a bölcsibe, ugyan abba a csoportba. Most is, mint az elsőnél, ugyan az a stratégia. Első nap bent vagyunk együtt egy órát, ez idő alatt én háttérbe vonultam, csak ott voltam, hátha kellek. Még ki is küldtek egy picit, mit szól a gyerek. Második nap már egyedül mentek be 2 órára, most itt tartok a másodikkal. Nem is akart hazajönni ő sem. Utána már 9-12-ig vannak bent a hét további részében. Második héten már reggelire is vihetem őket. Nekem nem alszanak bent.
2011. febr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is első napokban azt nézték, hogy foglalkozik anyuka a gyerekkel, illetve mennyire játszik önállóan el a gyerek. Leginkább az ebédnél kommunikáltak vele, de három napig még én etettem. Most, hogy már a egyedül van ott délelőttönként, ha megyünk, elénk jön a gondozónéni, hallom, hogy beszélgetnek. Biztos, hogy szereti őket a fiam, mert itthon is sokat emlegeti őket, sőt, azt is elmeséli, hogy miért szóltak rá. Sőt, van hogy kiabál: "Zsuzsi néni, gyere ide!"

Szóval nyugi. Először hagy szokja meg a szobát, a helyzetet, hogy rajta kívül több gyerek is van, s aztán jönnek a gondozónők. Nálunk is csak a harmadik nap hívta magához Zsuzsi néni, addigra ismerte meg annyira, hogy tudja, melyik játék az, ami elég csábító.

2011. febr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!