Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekkel együtt alvás-hogy...

Gyerekkel együtt alvás-hogy szoktattátok le róla?

Figyelt kérdés
Én születése óta együtt alszom a fiammal, koraszülött volt, nem akartam egyedül hagyni, aztán bölcsis lett, és minden második héten beteg, gyakran volt légúti betegsége, fulladt, meg éjjel ablakhoz kellett állni hideg levegőt szívni stb. Eddig nem akartam egyedül hagyni aludni, nekem is kényelmesebb, ha egy helységben alszok vele, rögtön meghallom, ha fent van vagy valami baj van. Most 4 éves és már sokak szerint külön kéne aludnunk. Persze totál igaz, de nekem mégis olyan nehezemre esik külön menni, és a kisfiam sem akarja. Hogy lehet ezt megoldani, hogy ne okozzon neki törést? Azt mondja, hogy nagyon fél sötétben, hiába van éjjeli fény, nem akar külön aludni. Valakinek valami tapasztalata, ötlete?
2011. febr. 15. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:
13%

Rá sem kellett volna szoktatni! Nem is értem, a férjed hogy bírja, mellette lenne a helyed.

Da amúgy várd meg míg elalszik, aztán menj te is a saját ágyadba!

2011. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sokan elkövetjük azt,hogy magunk közé vesszük,ha valóban ennyire beteges,nálunk is ez volt az oka talán amiért jobbnak láttam,hogy velünk egyszobában aludt,később már az ágyunkban...

A házasságnak nem feltétlenűl tesz jót,mert teljesen háttérbe helyeződnek általában a férfi-női szerepkörök.

MI 4 éves korában kifestettük a szobáját,átrendeztük és hosszú esti lefektetéseket,meséléseket követően egyszercsak azt vettük észre,hogy átaludta az éjszakát.

A kisfiamnak elég gyakran pavorja (éjszakai felriadása )van ,ilyenkor kiabál,át szoktam menni hozzá megváűrom amíg teljesen visszaalszik,ha hajnalban átjön akkor már engedem reggelig velünk aludni,már az is nagyon jó,hogy este lehetőségünk van a férjemmel egy filmet megnézni,beszélgetni,mert míg velünk aludt,mese dvd-ket néztünk esténként.Úgy veszem észre,hogy az altatásra szánt idő,beszélgetés alkalmával enged a legközelebb a kisfiam magához,örülök,hogy végre már így telnek az estéink,éjszakáink.

2011. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!