Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért NEM egészséges az...

Miért NEM egészséges az együtt alvás?

Figyelt kérdés
Arról már olvastam, hogy mik az előnyei és miért jó. Láttam több hozzászólásban, hogy nem egészséges, de ezt nem fejtették ki konkrétan, hogy miért. Mi az egészségtelen benne? Nem arra gondolok, hogy ráfekszenek és megfullad.
2011. ápr. 11. 13:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%

Bocs, hogy válaszolok, de erre én is kíváncsi vagyok.

Mi is együtt alszunk a lányunkkal, és elég sok embertől megkaptuk már, hogy ez egészségtelen, de még soha senki nem magyarázta el, hogy mi egészségtelen van benne.

Szóval engem is érdekelnek majd az érkező válaszok :)

2011. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
36%
Peldaul az hogy nincs maganeletetek amikor a gyerek elalszik akkor ujra csak ketten vagytok ami szerintem nagyon fontos egy kapcsolatban mi akkor szoktunk beszelgetni tvzni meg egyaltalan egyutt lenni a mi picikenk 3hetes kora ota a szobajaban alszik egyedul minden reggel az a progra hogy 7korul atvisszuk hozzank es ott meg vissza alszik velem mert apa elmegy dolgozni ez az en velemenyem
2011. ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

A mi picikénk 2 hónapos, saját ágyában alszik.Reggel 5 körül szoktam magam mellé venni,mert apuka akkor kel,mi meg még szundizunk fél 7ig.

Viszont férjem már bejelentette,alig várj, hogy nagyobb legyen és jöhessen közénk aludni :)

2011. ápr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi az egészségtelen benne? Valaki tényleg megmagyarázhatná.


Kisfiam velem alszik és velem is fog egy darabig. Elalszik cicin, utána én kijövök és Apával ugyanúgy beszélgetünk, tévézünk, sőt még házaséletet is élünk! Aztán visszabújok a kisfiam mellé és együtt alszunk reggelig. Ha éjjel félálomba megébred csak odabújok és máris visszaalszik. És én is imádok vele aludni, neki is jó így és Apának sincs semmi gondja ezzel. Persze lehet akkor mi vagyunk "betegesek" ha ez egészségtelen. (én meg azt nem tudnám megtenni, hogy betegyem a babámat egy sötét szobába tök egyedül)

2011. ápr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a gyereknek is kell az egyedüllét,ahogy a szülőknek is.És így könnyebb lesz később,mert egy 2-3-4 éves gyereket nehezebb lesz a saját ágyába szoktatni,ha eddig veletek aludhatott.Ha kezdettől fogva saját ágya van,mindenkinek megvan a helye,ahol alszik.Így nem folyik össze a házastársi magánélet

(akár beszélgetés,ölelés,puszi,vagy ennél több) és a gyerekkel való foglalkozás,időtöltés.Persze,ha igényli reggelente át lehet hozni egy picit,de szerintem fontos a külön alvás.Baromi kényelmetlen és kellemetlen lesz a saját ágyába való szoktatás,egyszerűen a saját dolgodat nehezíted meg.Ha eddig ott aludt,és mostantól nem szabad,azáltal a szülő nem lesz következetes,önmagának fog ellent mondani,ami nagyon káros,összezavarja a gyereket.


Hogy gondoltad a saját ágyába szoktatást?Mikor és milyen módszerrel?Óvodás-iskolás korában már feltételezem,hogy nem fog veletek aludni.


És hogy éltek nemi életet?Remélem,hogy közben nem alszik veletek a gyerek...


27/N

2011. ápr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
44%
"SOTET SZOBABA EGYEDUL" alegzes figyelot is feltalaltak mar minden rezduleset hallom a babamnak es egy pillanat alatt ott vagyok vele ha kellek es ha beteg vagy vihar van akkor termeszetes hogy atviszem hozzank de ahogy az elotte szolo is mondta kesobb sokkal nehezebb atszoktatni a sajat szobajaba
2011. ápr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolja mindenki azt, hogy nemi életet csak egy szobában lehet élni (abban ahol a babával alszol)? nem csak egy helyiség van egy lakásban...
2011. ápr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Jól van én nem akarok ezen vitázni, mindenki maga tudja, hogy látja jónak. Én szeretek a babámmal aludni, vállalva ennek a későbbi esetleges nehézségeit is.

Csak tényleg a kérdésre adjon már valaki választ, hogy mi a nem egészséges ebben?

2011. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
47%

Mi eldöntöttük a párommal, hogy ha megszületik a babánk max 1-2 hónapig fog a mi szobánkban aludni, de a saját kiságyában. (az idő igazából majd a picitől függ, hányszor ébred éjszaka, vagy hogy mi mennyire leszünk aggódósak stb...) Viszont én kijelentettem, hogy baba már pedig kettőnk között nem fog aludni.(kivétel persze előfordulhat, ha baj van, vagy bármi olyasmi ami miatt közöttünk lesz jó helyen.) Én veszélyesnek tartom nagyon. A másik meg amit elöttem is írtak, a baba megszokja hogy anyu meg apu mellett alszik, kész kínlódás lesz saját ágyában való alvásra nevelni.

Még okom, hogy ne akarjam az az, hogy igen is jár nekünk is a magánélet, nem akarom, hogy az a fajta anya legyek aki megszüli a babát és csak a baba érdekli, a férje már nem. Hiszen akkor lesz nekünk is időnk egymásra amikor a baba alszik, ha közöttünk alszik max tv-zni tudunk együtt.

Konkrétan a nem egészséges alatt szerintem ezeket a dolgokat értik mások is.

Amúgy meg ha már egészség, azon a lepedőn altatod a babát amin elötte nap a pároddal szeretkeztél, a te testzsírod, hajszálad van azon az ágyneműn, ami persze természetes, de a babának a saját környezete kell, a neki külön mosott lepedője stb... Igaz még nincs babám, de én ezeket így gondolom.

2011. ápr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de egyenlőre nem kaptam elfogadható választ arra vonatkozóan miért egészségtelen. Természetesen házas életet élni nem csak abban a szobában lehet, ahol alszunk egész éjszaka, pláne nem a gyerek mellett.
2011. ápr. 11. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!