Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már ilyen 2.5 - 3 év...

Volt már ilyen 2.5 - 3 év körüli gyermeketeknél? ÁLLANDÓ SÍRÁS!

Figyelt kérdés
Ha reggel kelünk, ha este fürdünk, ha rászólók, ha hazajövünk ... Nem hisztis sírás, hanem "fájdalmas"(nak tűnő) könnyes sírás és bújás hozzám. Levegőt alig kap ilyenkor úgy sír. El sem mondja mi a baj, hiába kérdezem. Ilyenkor mindig annyit mond fáj a hasa. De ha lenyugszik, akkor már nem fáj neki. Játék közben, evés közben, utazás közben, vendégségben, stb semmi baja.
2011. febr. 17. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Mintha az én lányomról írnál, pedig ő még csak májusban lesz két éves. Gondolom, majd kinövik, de mi megőszülünk. Nálunk a lába szokott fájna...
2011. febr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pedig ez hiszti .) Persze, ráfogja a hasfájásra, hiszen van esze. Az enyém is tud ilyet... Mostanában ha valamiért elkezdi a sírást, odajön hozzám és mondja:"Látod, sírok!" és hüppög, még levegőt se vesz néha. A kicsik sok dologra mondják, hogy fáj a hasuk... főleg, ha megnyugtatást várnak. Gondolom, volt, hogy valóban fájt az övé is és akkor többet engedtél, többet volt babusgatva.
2011. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tehát ez egy "taktika" lenne, arra hogy vele foglalkozzak, babusgassam?

Tv-zés közben sokszor kéri hogy simogassam a hasát, de akkor hiszti nélkül, nem is mondja hogy fáj.

Vagy az lehetséges hogy rosszul kezeli a tiltást/kötelességet, nem tudja kiadni magából és az miatt tényleg fáj a hasa?

2011. febr. 17. 11:39
 4/6 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Nos, én még emlékszem magamra ovikezdés előtti időből, és igen, elég gyakran "sírtam", hogy "fáj a hasam" egy kis figyelemért, vagy ha valamit el akartam érni. :D
2011. febr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem is figyelemre vágyik, ez megszokott ebben a korban. Az sem biztos, hogy tudatosan füllenti a hasfájást, lehet, hogy tényleg úgy érzi, fáj neki, tudod, pszichésen. De konkrétan is fájhat neki a sírástól, idegeskedéstől.
2011. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az én kisfiam szája szeme füle volt "pápis" (ő találta ki, gőzöm sincs mit takar pontosan) mikor hisztizett. Akkor és csak akkor. Viszket, csípszúrfáj minden ruhája, és ez HISZTI :) elmúlik, elnövi. Rajzoljátok le ezt és mesélj neki erről E/3-ban, sokminden kijöhet így a kis lelkéből, amit tudatosan nem tud kifejezni.
2011. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!