Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy bírjátok az állandó...

Hogy bírjátok az állandó hisztit, hogy nem akarok oviba menni?

Figyelt kérdés

Lányom legújabb heppje, hogy nem akar oviba menni. Régóta bölcsis, semmi gond nem volt vele (kivéve az első 2 héten, de az sem volt ekkora mértékű...)

Most augusztus 1-el kezdte az ovit, elöl, nem a helyén, vegyes csoportban, minden nap más ovónővel. Aztán hol itt voltak, hol ott, amíg folyt az ovi felújítása. Ez ment 4 hétig, semmi gond nem volt, minden reggel ment szépen, jól érezte magát, nem volt rá panasz. Aztán itthon volt egy hetet betegen, majd kezdtük hátul vegyes csoportban-mert 2 csoport még mindig össze volt vonva. Azóta hiszti van-de már a hétfő reggel is. Sőt, már este úgy fekszik, hogy üvölt, hogy nem akar oviba menni. REggel kinyitja a szemét, és az az első, hogy nem akar oviba menni. Üvölt, amíg öltözünk, készülünk, és üvölt végig befele az oviba, fizikális erő kell, hogy bevigyem, és leszedjék rólam. Nagyon nagyon fáradt vagyok már, hozátéve, hogy éjjel is üvölt (pavor szerű tünetei vannak) és alig alszunk tőle.

Tudom, tereljem el a figyelmét, de hova tereljem minden nap egy órát? Már tanácstalan vagyok, és előre félek az éjjeltől és reggeltől...

Ti hogy estetek át ezen?


2011. szept. 7. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy valaki bántotta az oviban, vagy történt vele valami ami miatt nem szeretne menni? Ő mond valamit, hogy miért nem akar menni?
2011. szept. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem mond semmit, ovónők szerint nem történ vele semmi, szépen elvan, játszik, semmi gond nincs vele, nem bántják. Már szóltam, hogy figyeljék.

Csak itthon akar maradni.

2011. szept. 7. 13:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ha ott nem ordit,akkor ez anyanak,azaz Neked szol....:( egyaltalan ne reagalj ra, mintha nem is mondogatna, tudom,hogy ez borzaszto,hallgatni,hogy visit az ovi fele, de beviszed,megoleled, mondod,mennyire szereted, erezze jol magat, fogsz jonni erte. szepen abba fog maradni.
2011. szept. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Az én fiam is minden reggel próbálkozik. Már felkeléskor "lázad", hogy maradjunk itthon, nézzünk mesét, stb. Aztán elváláskor is nyüszög, hogy ne menjek el.


Nem reagálok, csak megpuszilom, és közlöm, hogy mikor jövök érte. Előtte már sokszor elmagyaráztam neki, hogy az ovi az ő "munkahelye", ahol minden gyerek a szülei nélkül van. Én azzal is tudok rá hatni, hogy ő már "nagyfiú", nem baba, és ezért felesleges sírnia, mint a kisbabáknak. A sírásról le is szokott hamar, legfeljebb nyüszög kicsit, de ez is csak nekem szól, amit kiteszem a lábam, megy játszani, és nincs is vele semmi gond.


Legyél határozott, nyugtasd meg, hogy menni fogsz érte, ösztönözd, hogy keressen barátokat, szeretgesd, de ne engedj neki! Ne lássa rajtad, hogy rossz neked, hogy sír. Mesélj neki ovis történeteket, mesélj a saját ovis emlékeidről, és arról, hogy aki oviba jár, az hamarosan iskolás is lesz, és hogy ez az élet rendje. Kitartás, a helyzet javulni fog, ha nem adod fel! :)

2011. szept. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg mindennap más óvónő volt, nem sírt - ezek szerint most már fix óvónő van? Lehet, hogy az óvónő nem szimpatikus neki?

Amúgy hogy lehet egy beszoktatós kiscsoportost így kezelni, hogy mindennap más óvónő van vele?!

Ki kéne deríteni a "hiszti" okát. Beszélgetés, bábozás, óvónővel beszélgetés, többi szülőnél érdeklődés,... Rajzoljunk x óvó néninek virágot ajándékba (mindjárt meglátod, szívesen rajzol-e neki)

Ilyen ötletek jutottak eszembe

2011. szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én emlékszem, hogy ugyanezt csináltam egy időben az anyukámmal. Semmi konkrét oka nem volt, semmi sérülés, rossz élmény, egyszerűen csak próbálkoztam, hogy hátha otthon maradhatok.

Egyy reggel korábban ébredtem, és hallottam, hogy anyukám kiborulva mondja apának, hogy már előre fél felébreszteni és csinálni a mindennapos cirkuszt. Onnantól nem hisztiztem emiatt.

Szerintem tarts ki, szeresd és próbáld figyelmen kívül hagyni a bűntudatot.


22 hós kifiú anyukája, 38 hetes

2011. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Egy gyereknek az óvónő akkor nem szimpatikus, ha az anyukájának sem az. Tehát ha látja rajtad, hogy te esetleg nem kedveled, akkor ő sem fogja. Kivéve ha az óvónő a probléma. ha nem, akkor én is azt tudom javasolni hogy ki kell deríteni az okát.
2011. szept. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy érdemben nem tudok segíteni, de nagyon furcsa és gyanús, én is azt mondtam volna első körben, hogy valami történt, mert olyan hirtelen a változás....

Az én lányom akkor sír, ha bemegyünk öltözni, de én már "megszoktam", mert bölcsis korában is sírt többnyire. De szerencsére ez a sírás 1-2 percig tart, utána azt mondják már játszik és elvan. Nem tudom mit lehetne tenni, sajnálom. :(

2011. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az ovónő szimpi nagyon, mindenki dícséri, hogy jobb helyre nem is kerülhetett volna a lányom. EGyedüli fenntartásom a bölcsi után, hogy a bölcsi szinte család volt, itt olyan "személytelen". 28 gyerek, 2 ovónő.... nem is lehet figyelni rájuk rendesen. (bölcsiben 15 gyerek, 3 gondozó- kicsit más arány. Ott tudták, hogy mit csinált, mit játszott, kivel beszélgetett, mennyit evett, mikor pisilt, mennyit kakilt, mennyit aludt, szóval mindent) Az oviban sokszor azt sem tudják megmondani, hogy evett-e, vagy aludt-e.... Persze, gondolom, szeretik őket, csak kicsit más. Azért hallani, hogy pl télen kiviszik vékony naciba-itt jön be, hogy 2 ovónő nem tud figyelni 28 gyerekre-ezt értem is.

Amúgy most már nincs annyira gond, néha mondja, de van, hogy azt mondja, ma menjünk oviba, és mosolyogva bemegy. Az utóbbi pár napban nem volt gond. Bűntudatom nincs, nem bántam meg, hogy visszamentem dolgozni-na meg ő amúgy is ovis lenne már.

A beszoktatásról le akrtam mondani, legalábbis erről a formájáról, de nem engedték a bölcsiben maradni még egy hónapot, mert oda is sok beszoktatós ment, nem volt hely. Kénytelen voltam így megoldani.

Amúgy az ovónőjét már ott is ismerte.

Játszani próbálok vele, rajzolni, de nem mondd el semmit, hogy mi volt, vagy mi érte...

Annyit mondott, hogy kergeti két fiú, és mindig szaladnia kell előlük. Szóltam az ovónőnek (bár gondoltam, hogy nem igaz, szeret nagyot mondani) mondták hogy semmi gond nincs vele, végig homokozott, mikor az udvaron voltak, senki nem bántotta. Azóta mondta hogy már nem kergetik, csak a nyelvüket dugják ki. Valami belső félelme lehetett, mely oldódni látszik.

Az alapgond az lehet, hogy keveset lát. REggel keltem, öltözünk -ovi, este 7-kor érek haza, fürdés, mese, alvás... keres más munkát, de egyenlőre semmi...

2011. szept. 9. 14:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy csak hozá kell szoknia az új helyzethez hogy te dolgozol.
2011. szept. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!