Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2 éves múlt decemberbe...

Kisfiam 2 éves múlt decemberbe, bölcsibe jár, már 5 hónapja. Mégis a hétvégén, ha gyerektársaságba van, és meglökik, akkor vége a játéknak, sír, bebújik az ölembe és amig ott van a másik gyerek, addig nincs játék. Fél vagy bántják a bölcsibe?

Figyelt kérdés
Imádja a bölcsit.Nem egy verekedős fiú, igazi jógyerek, valahogy rá kéne vennem, hogy megvédje magát. Ha van hasonló gondotok, kérlek írjátok meg a gyógymódot :)
2011. febr. 20. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha "imádja a bölcsit" akkor azzal nincs baj. Biztosan jól is érzi ott magát. Hogy hétvégenként miért történik meg ez veletek, arra csak azt a magarázatot látom, hogy ott vagy jelen, és hozzád menekül, igy védelmet is talál nálad. A bölcsibe ez nincs meg, és talán ott megvédi saját magát. Pillanatnyilag nem tudsz mit csinálni, csak kivárni.
2011. febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is erre gondolok. Ott vagy, így neki az az alap, hogy majd anya megvéd. A bölcsiben több gyerek van, kevesebb felnőtt, és a gondozónők egyik gyereknek sem a "sajátjai", ezért jobban kiállnak ott magukért.

Ezt a saját fiamon is tapasztaltam. A héten volt a bölcsis farsang, ahova a szülőket is meghívták. Na most, tudni kell, hogy a fiam egy igen rosszcsont gyerek, nagyhangú is, önálló, nem szokott megszeppent lenni.

Most meg, hogy ott voltam, egy lépést sem tett nélkülem, állandóan nyújtogatta a kezét, hogy "anyaa gyere velem", meg amikor az egyik gyerek kivette a kezéből a játékot, akkor is engem taszigált oda, hogy vegyem vissza, pedig ha nem vagyok ott, simán visszaveszi. Mondták is a gondozónők, hogy rá se lehet ismerni így, hogy ott vagyok :)

2011. febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hat remelem, hogy az elottem iro anyukaknak igaza van. Ha komolyan aggodsz ez miatt, kerdezd meg a bolcsis ovoneniket.

Nalunk sajnos van olyan kisgyerek, aki mindenert sir, ha valaki csak kozel megy hozza, mar attol kiborul. Igazabol nem sokat lehet tenni, hagyni kell, mert idovel elmulik, nem szoktuk felkapdosni oket, barmilyen kegyetlennek hangzik, meg kell edzodniuk.


Ovoneni

2011. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!