Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lehet? Valaki találkozot...

Mitől lehet? Valaki találkozott már ilyesmivel? Kisfiamnál(13 hónapos) pár hete jöttek ki először a kiütések csak a tenyerén és a talpán,kapott rá calcimuscot,fenistil cseppeket.

Figyelt kérdés
Kezdtek leszáradni,eltűnni,de pár napja úrakezdődött,először pontszerű a kiütés,aztán hólyagosodik.
2009. febr. 14. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez ekcémának tűnik. A hólyag nem sárgás és átlátszó folyadék jön belőle? Az orvos is allergiára gondolt, úgy tűnik kontakt allergiára. De ha újra előjöttek, lehet másról van szó. Elképzelhető, hogy valamilyen ételre allergiás. Én pl a kakaóra vagyok az, ha eszem, akkor az ujjaimon és a kézfejemen jönnek ki ezek az apró, viszkető hólyagok.

A fiam (26 hós) is a kakaóra allergiás és mellé még sajnos a tejfehérjére is.

menj vissza vele a dokihoz, mert amiket adott, azok tüneti kezelések, de könnyen lehet, hogy többről van szó. Mindenképp mutasd meg Neki, hogy továbbmenjen az ügyben.

2009. febr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,már elvittük azóta megint dokihoz,allergiára gondol ő is,kapott elocomos kenőcsöt,fürdetőkrémet,meg valami oldatot.El kellett hagyni az összes tejterméket,fürdetőt,öblítőt,de ez ilyen találgatás,hogy fog kiderülni hogy mitől van pontosan?
2009. febr. 15. 09:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Általában ha nem nagyon vészes a dolog, akkor ezzel szokták kezdeni a kezelést, mit amit most 2x-ra a dokid is tett. A legfőbb allergiaforrás a tej, így először ezt iktatják ki és ha megszűnnek a panaszok, akkor minden bizonnyal valóban ez volt a bűnös.

Az elocomos krémet csak napi 1x használd és leheletnyi vékonyan kend vele a kiütéses területet, mert ez szteroid. Mi is ezt kaptuk, de elég volt két nap kenni. Ahogy kivontuk a tejet, tejterméket az étrendjéből, azonnal halványodtak a tünetek.

Ez irányú kivizsgálás nálunk még nem volt, de úgy tudom vérvizsgálat is kell hozzá, azt pedig nem szeretném. De a tünetek nyilvánvalóak, így a doki szerint nem is szükséges.

Nálunk még az volt tünet, hogy folyamatosan hasmenéses volt a széklete, sokszor volt zöld színű és néha vércsíkok is voltak benne. Ezek a tünetek akkor jöttek ki, miután először tejet kapott, rá 3 hétre. Ez a késleltetett allergiás reakció.

De amint beszüntettünk minden tej, tejterméket és kakaót, már két nap múlva sokkal szebb lett a bőre és ma már, egy hónappal a diéta megkezdése után, már a bőre sem száraz, a széklete normalizálódott.

Ti nem kaptatok a kálcium pótlására kálcium tápszert? Az a neve, hogy Ca-kid és recept nélkül lehet kapni. Kérdezd meg a dokidat, hogy ajánlja-e.

Az ételek készítésénél tudom ajánlani a kókusztejport és a rizstejport. Ezekkel tudod habarni a kajákat és a tejföl helyettesítésére zabtejfölt tudsz használni.

Más ízt adnak a kajának, de egyáltalán nem rossz, sőt, némelyik kaja még finomabb is. Sütibe is a tej helyett tehetsz elkészített kókusztejport.

Nem olcsóak, de a gyerek egészsége nagyon fontos.

Tehát első lépésként kezdjétek el a tejmentes diétát és ha valóban arra allergiás, akkor javulni fog. Ha nem javul, akkor irány vissza a dokihoz, akkor másra allergiás, lehet, hogy a gluténra.

2009. febr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pontosan akkor fog kiderülni, ha az erre irányuló laborvizsgálatokat elvégzik. Azért szokták a tejjel kezdeni a kizárást, mert mint írtam, legtöbbször ez a gond. Az orvosok sem szívesen küldik el a gyereket laborba, nem szívesen teszik ki a vérvizsgálatnak, mert általában nehéz megszúrni az ilyen kicsiket és nem egy esetet olvastam, hogy már vagy 15x megszúrták, a gyerek szinte ájulásig sírta magát, mire sikerült. Én ezért nem szívesen tenném ki ennek a Kicsit és mivel a leggyakoribb ok a tej, ezért ezzel kezdik. Ha nem ez, utána már valószínű, hogy tényleg elküldi kivizsgálásra. Én nagyon örülök, hogy nálunk ez volt, mert ez a kisebbik rossz.

Azt mondta a dokim, hogy ha majd nagyobb lesz, akkor újra megpróbálhatjuk a tejterméket. Ha még akkor is allergiás reakciók jönnek ki, akkor már érdemes kivizsgálni, hogy pontosan a laktózra vagy a tejfehérjére allergiás-e.

2009. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a részletes infókat!!!Már sokkal szebb a tenyere és a talpán alig látszódnak a kiütések.Kicsit elszomorít hogy nem ehet majd tejtermékeket,imádta a sajtot,joghurtot,túró rudit,igazából nem is tudom mit adjak majd ezek helyett uzsira,reggelire.Egyébként még szopizik a kisfiam,valószínű ezért nem ajánlott kiegészítést a doki.De inkább rákérdezek mert ezek a szopik már elég ritkák,vagy rövidek.
2009. febr. 16. 21:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam az igaz, hogy már 26 hónapos, de még Ő is szopik. Az átlag a napi 2 (reggel és este), de sokszor a delet sem hagyja ki. Viszont olyan is van már, hogy csak napi 1x kér és volt vagy két nap az utóbbi két hónapban, hogy egyszer sem kért.

Nekünk írt fel speckó tápszert is tejallergiásoknak, de mivel nem issza meg, én azt nem adom.

Az enyém is imádta mindazt amit leírtál, de ugye mi még sajna csokit sem ehetünk.

Ezeket ki tudod pótolni pl szójapudinggal. A lurkóm a szójára szerencsére nem allergiás, próbáld Te is ki. Ha kiújulnak a kiütések, akkor ne add Neki. De isteni finom, még én is szívesen eszek belőle.

Uzsira készíthetsz kókusztejporból tejbegrízt, tejberizst.

Egy kicsit beszűkülnek a lehetőségek, de én is egyre több receptet fedezek fel. Gyümölcsturmix is finom a kókusztejporból. De Te is tudsz pudingot készíteni, ha drágának találod a szójapudingot vagy allergiás a szójára is. Annyi az egész, hogy nem tejjel, hanem ezzel az elkészített kókusztejporból készíted.

A gyerekeink még nagyon kicsik, az enyém két hónap elteltével, már megkérdezte a csokira, hogy mi az. A nővére véletlenül megmutatta. Az ízviláguk sem alakult és rögzült ki úgy mint a miénk, nekik ezek az új ízek lesznek az etalon és a természetes.

Ne sajnáld, mert akkor megérzi, hogy Ő "más". Természetesnek kell venni és akkor Ő is úgy áll hozzá.

A tejallergiások lapján, nagyon sok hasznos tanács és recept van.

szia

2009. febr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi,biztosan ki fogom próbálni amiket írtál,igazából kíváncsi vagyok én is rájuk.Egy valami szöget ütött még a fejemben,ez az egész dolog akkor kezdődött,amikor a túró rudi csokiját is odaadtam neki,egyébként már 10 hónapos korában kezdtem nagyon kicsi sajtot,joghurtot adni neki,mindig emeltem egy kicsit az adagot,túró rudi csoki nélkül,nem volt semmi baja,vagy lehetséges hogy ennyi idő(össz.vissz.4-5 hét),kellett mire kijött rajta a kiütés?
2009. febr. 17. 15:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, könnyen lehet. A késleltetett allergia hetekkel az allergén étel fogyasztása után jelentkezik. Nálunk ez 3 hét volt, vagyis 3,5 hét. Ha már máskor is kapott kakaótartalmú ételt, akkor nem hiszem, hogy attól az egyszeri túró rudi csokitól jött volna ki. Ha előtte még sosem kapott kakaótartalmú kaját, akkor viszont lehet, hogy attól.

Az a baj, hogy tényleg csak találgatni tud az ember, mert igazán az allergiateszt és vérvizsgálat tudná ezt pontosítani.

Mindenesetre semmi baja nem lesz ha nem kap tejet és tejterméket, csupán nyomokban pl felvágottban. A szárnyashúsokban ugyanaz a fehérje található meg és rengeteg zöldség van, amiben sok a kálcium.

2009. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!