Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen multivitamint ajánlotok...

Milyen multivitamint ajánlotok 3 évesnek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 19:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én a marslakócskákat adom 2 éves fiamnak. Nektek meg már lehet a rágó tablettáját is.
2011. febr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Cebion multit adok a 2,5 éves fiamnak. Szerintem jó.
2011. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Hannkah ***** válasza:
Sok szezonális gyümölcs és zöldség! Szerintem nem jó, ha túl sok műdologgal etetjük a gyermekeinket, sokkal egészségesebben például a gyümölcslevek (akár 100%, akár 12% a gyümölcstartalom). Igaz, hogy sok a cukor bennük, de finom és gyerekek szeretik és még van is benne vitamin. De a legjobb még mindig az eredeti gyümölcs, zöldség szerintem.
2011. febr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Több éves cikkek a mesterséges vitaminokról!


Daganatos betegséget okoznak a vitaminok?

[link]


Hatástalanok az E-vitamin tabletták?

[link]


ÁNTSZ: Ártalmas étrend-kiegészítők a boltokban

[link]


Hiperaktivitást okoznak a gyerekeknél egyes élelmiszer adalékok, amelyeket a mesterséges vitaminoknál is alkalmaznak pl. színezékek.

[link]


Még mindig a természetes a legjobb!

2011. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

[link]

akkor most honnan tudjuk, hogy mi a jó?

5 kiló almát naponta nem tudunk megenni, a mostani almák vitamin tartalma meg...

2011. febr. 25. 08:10
 6/15 anonim ***** válasza:

A mesterséges vitaminokat semmiképp sem javaslom. Nagy adagban sokkal többet árt, mint használ.


A zöldség gyümölcsre pedig azt tudom mondani, hogy érdemes rákeresni és elolvasni Dr Márai Géza (Gödöllői Agrártudományi Egyetem professzora) kutatásának eredményeit.

A 40 éves kutatás alapján: Drasztikusan (kb 70-80%kal) lecsökkent a zöldségekben és gyümölcsökben található tápérték, továbbá tele vannak vegyszerekkel.

Még ha valaki otthon is termeszti ezeket akkor sem lesz olyan, mint 30-40 évvel ezelőtt, ugyanis nincs tápértéke a talajnak ahonnan a növény magába tudná szívni a számunkra hasznos dolgokat.

Olyan vitaminokat ajánlott választani amiket a természetes élőhelyükön termesztett növényekből készítettek. Pl: Amway, Neways, FLP, NuSkin stb.

Ezek drágábbak, mint az olcsó gyógyszertárban kapható szintetikus vitaminok, de nagy dózisban sem okoznak kárt a szervezetben.


Egyszer hallgattam egy biológus előadását, hogy hogyan tudnak mesterségesen előállítani vitaminokat amiket természetesnek neveznek. Néhány példa: Kőolajszármazékból E vitamint tudnak kinyerni, génmanipulált baktériumok különböző vitaminokat tudnak termelni, valamilyen férgek váladékából szintén vitamint tudnak kinyerni. Ezek az eljárások sokkal olcsóbbak, de a vitamin molekulárisan nem lesz azonos a természetes forrásból származóval.


Mindenki választhat, hogy mit akar a szervezetébe juttatni.

Van egy ismerősöm aki egy eléggé ismert magyar orvosnak a (szintetikus)vitaminjait szedte és elég rossz állapotba került tőle. Arról már ne is beszéljünk, hogy ezeket a készítményeket betiltották és most más néven újra forgalomban vannak. Nevet nem akarok írni.

2011. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy jó ötlet a zöldség és a gyümölcs?

Ma már képtelenség normális vetőmagot kapni. Már a vetőmag piacot is felvásárolták a multik. És milyen érdekes ezek a cégek az első 10-ben vannak a növényvédőszerek forgalmazásában is.


http://www.youtube.com/watch?v=wkVGAsUp984&feature=player_em..

2011. febr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Honnan tudom egy multivitaminról, hogy szerves vagy szervetlen?
2011. febr. 26. 10:09
 9/15 anonim válasza:
Először is, semmilyent. Aztán ki kell deríteni, van e vitaminhiánya, és olyanokat. Jobb inkább étellel bevinni, amit lehet.
2011. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Lenkei vitamint, gumicukrosat adok a kisfiamnak. Nem hajlandó zöldséget-gyümölcsöt enni, muszáj pótolni!!!
2011. febr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!