Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket szoktatok főzni a 1-3...

Miket szoktatok főzni a 1-3 év közti gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés

21 hónapos a fiam és nagyon kevés dolgot eszik meg.

Ha tehetné állandóan felvágottad és kenyeret enni.

Kérlek írjatok nekem egyszerű,olcsó és gyorsan elkészíthető recepteket amit a ti gyermekeitek szeretnek.


2011. febr. 26. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azt add neki, amit magatoknak is főzöl. Lányom 10 hónapos kora óta azt eszi amit mi.
2011. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.Ez a legnagyobb problémám,hogy amit magunknak főzök nem eszi meg.Szinte semmit nem eszik meg mit főzni szoktam.

Ezért várok ötleteket.

2011. febr. 26. 22:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 20 hónapos. Kedvenc ételei: sóskamártás vajas krumplival+főtt tojással,spenót krumplipürével,krumplifőzelék+fasírtgolyó,paradicsomos krumpli,rakott karfiol,rakott káposzta,töltött csirkemell,káposztás kocka,krumplis tészta,rakott krumpli.
2011. febr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17 és 31 hónaposak a gyerekeim. Azt eszik amit mi. Pl: húsleves, gulyásleves, lencseleves, bableves, krumplileves, zöldségleves, tárkonyos csirkeraguleves, paradicsomleves, tojásleves, zöldborsó leves, palócgulyásleves. Bolognai spagetti, rakott karfiol/kelkáposzta/krumpli, krumplis/túrós/káposztás/sonkás-sajtos tészta, pörkölt tésztával vagy tarhonyával, paprikás krumpli, paradicsomos húsgombóc főtt krumplival, spenót/sóska/lencsefőzelék/krumplifőzelék/zöldborsófőzelék/zöldbabfőzelék/tökfőzelék/kelkáposzta főzelék/paradicsomos káposztafőzelék valamilyen feltéttel (fasírt, virsli, virsli vagy kolbász pörkölt, pörkölt, sült/főtt hús). Még szoktunk laktató levesek után gombócot, derelyét, tojásos galuskát, palacsintát enni. Nagymamik rántják ezerrel a húsokat, zöldségeket nekik.
2011. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

UTOLSÓ HOZZÁSZÓLÓTÓL KÉRDEZNÉM, KÖNNYEN BOLDOGULTÁL ILYEN KICSI KORKÜLÖNBSÉGNÉL A KÉT GYERMEKKEL?


Főzzél neki azt amit turmixolva adtál, csak ne turmixold mostmár össze. Így előbb utóbb elkezdi a darabos ételeket is enni, és áttér arra amit ti esztek.

2011. febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A virslit a fasírtot a halrudat és a bolognai spagettit megeszi ha penne tésztából készül.

A húslevesnek és a krumplilevesnek a levét eszi meg csak.Semmi más levest nem eszik meg.

Főzelékeket egyáltalán nem eszi meg,se turmixolva se rendesen.A krumplit sem...pedig kicsi korába szerette.:(

A nagy kedvenc az a pizza,de azt se lehet állandóan enni.


Azzal nincs gondom,hogy nem eszik.Eszik rendesen még többet is eszik mint én viszont nagyon kevés főtételt eszik.Szinte semmit.Van,hogy napokig csak nutellás kenyér felvágottas vajaskenyér meg májkrémes kenyér kell neki.

De ilyenkor napi szinten 5-6 karéj kenyeret bevág. Kenyérből is csak a friss coopos kenyeret eszi meg.

Nem tudom már mit főzhetnék neki amit meg is enne.

2011. febr. 27. 18:29
 7/7 anonim ***** válasza:
A kis korkülönbséges vagyok. Nekünk ez így nagyon jó volt. Komolyan mondom úgy el repült az első év, hogy csak lestünk. Viszont ahogy nagyobb lett a kisebb is, egyre nehezebbnek éreztem az ő igényeik teljesítését és a házimunka végzését egyszerre, semmi segítség nélkül. Így bölcsisek lettek délelőttre. Igaz, lehet, hogy ha nem lennék újra terhes sokkal jobban bírnám a tempót, de már csak 7 hét és 5 tagú lesz a család, egyszerűen nem bírtam. Én mindenkinek szívből ajánlom a kis korkülönbséget, jobb testvéreket álmomban sem tudnék elképzelni, mint az én gyerekeim. A bölcsiben is teljesen el vannak tőlük ájulva, hogy mekkora a szerelem náluk.
2011. febr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!