Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki au pair-nek megy ki...

Aki au pair-nek megy ki külföldre, annak takarítani, illetve főzni is kell kint vagy csak a gyerekre vigyázni, őket ellátni stb?

Figyelt kérdés

Mert érdekelne ez a munka a jövőben. 22 éves lány vagyok és kíváncsi vagyok, hogy mi a tapasztalata azoknak, akik már voltak kint valahol Európában. Főleg Angliába szoktak kimenni szerintem, bár mondjuk nekem ez lenne ideális, hiszen csak angolul tudok olyan szinten, hogy el merjek indulni.

Szeretem a gyerekeket, bár a házimunkában nem vagyok valami jártas. Gyerekre vigyáztam már és elég jól elboldogultam.

Arra lennék kíváncsi, hogy aki kiment, mennyit keresett, tudott félretenni? Nekem nyelvtanfolyam nem kellene, mert tudok angolul.


2011. szept. 15. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Angliában, USA-ban főzni éssokszor takarítani is kell. A többi európai országban csak a gyerekre vigyázni
2011. szept. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

általában ebben meg szokott állapodni a család és az au pair.

de arra ne számíts, hogy semmit nem kell csinálnod...

a legjobb barátnőm egy évig volt kint, neki a gyerekek szobáját rendben és tisztán kellett tartania, a gyerekek fürdőjét takarítani, reggelit csomagolni nekik, este vacsorát. Napközben vasalnia, mosogatnia kellett, nagytakarítás és a szülők szobájának a rendben tartása nme volt a feladata..."csak " vigyázni a gyerekekre elég uncsi lenne, lévén h gyakorlatilag a legtöbb gyerek oviban, suliban van napközben

2011. szept. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én most készülök másodjára menni, 2 hét múlva indulok. :)


Takarítanom nem kell majd, mert van takarítónő, de az előző helyemen pl. kellett. De nem volt vészes.


A főzés meg kis egyszerű, semmi bonyolultra nem kell gondolni, hamar belerázódsz.


Meggazdagodni ebből nem lehet, de én elég jól félre tudtam tenni, sokat utazgattam 1 év alatt, jártam szórakozni, vásároltam, nem vontam meg magamtól semmit, sok ajándékot vettem, aztán mikor hazajöttem, vettem laptopot, megcsináltam a jogsit és még kb. 150 ezrem maradt. Tehát nem rossz, de nyilván ebből nem leszel milliomos.


Viszont tekintve az angliai albérletárakat, nagyon nagy előny, hogy lesz fedél a fejed felett. Én ajánlom. :)

2011. szept. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lányom Angliában volt. Csak a gyerekek és a saját szobáját kellett takarítania, egyébként volt bejárónő, aki a többit megcsinálta. Főznie sem kellett. Ha a megbeszélten túl vigyáznia kellett a gyerekekre, azt külön kifizették!
2011. szept. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát ez még beleférne. Egy kis takarítás, illetve rendcsinálás miatt nem esett le senkinek a kezéről a karikagyűrű. :)

De pl. a főzéshez én nem nagyon értek... Persze rántottát, meg szendvicset reggelire/vacsorára meg tudok csinálni, esetleg vmi egyszerű tésztaételt, de úgy rendesen főzni nem nagyon...

2011. szept. 15. 15:54
 6/10 A kérdező kommentje:
Elég jól hangzik! :)
2011. szept. 15. 15:55
 7/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok, ha gondolkodsz a kijövetelen, írj privit, szívesen segítek :)


Lehet, hogy találkozunk? ;)


21L

2011. szept. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Írtam privit! :)
2011. szept. 15. 16:03
 9/10 anonim ***** válasza:
En ket gyerekre vigyaztam Angliaban. Egy 8 eves kislanyra es egy 5 eves kisfiura. Mondjuk en nem laktam nalluk hanem mentem minden reggel 7:30-ra es reggelit keszitettem nekik (altalaban piritost ettek tukortojassal es valami zoldseggel, muzlit, melegszendvicset es frissen facsart narancslevet szoval egyiket sem volt nagy gond megcsinalni) aztan fogat mostak, feloltoztek es en elvittem oket kocsival a suliba. Utanna jartam a magam dolgat, ha semmi nem volt otthon tv-t neztem, ebedet foztem magamanak meg a paromnak. A gyerekek a suliba ebedeltek es 3-kor mentem ertuk. Kedden es csutortokon a kislanyt 16:00-re vittem tancolni es a kisfiut szerdan uszni. Ilyenkor suli utan egybol elvittem es a masik gyerekkel addig otthon jatszodtunk vagy sokszor meset akartak nezni. Utanna mentuk a tesojert tanchazba vagy uszodaba hazaertunk es egy kis uzsonat adtam a gyerekeknek. Szendvics, neha egy kis pizzaszeletet kertek, kekszet kakaoval, zoldsegeklet martogattak humuszba, halrudat zoldsegekkel es sutobe sult sultkrumplival. de csak ksi adagokat mert 19 korul vacsoraztak a szulokkel de tanc meg uszas utan nagyon ehesek voltak szegenykek. :) Neha beultunk fagyizni. :)Ezeket csak azert soroltam fel, hogy lasd egyaltaln nem volt nehez elkesziteni es orommel segitettek ok is. Ha nem volt suli utanni program es jo ido volt elvittem oket jatszoterre, nyaron piknikeztunk. A szulok 18:30 korul ertek haza es ezutan en is elkoszontem. Szombaton es vasarnap nem dolgoztam es penteken csak reggeliztettem es elvittem oket suliba mert delig dolgoztak a szulok. Hetfon-kedden-szerdan-csutortokon reggel 7:30-tol-9-ig meloztam es utanna delutan 3-tol-18:30-ig. Errek kaptam 600fontot + heti 20 fontot benzinre. Sosem kellett takaritanom erre volt kulon szemely. Volt kerteszuk is meg havonta jott valaki ablakot pucolni. Egyszer mostuk le az apukajuk kocsijat. Meglepetest akartak a gyerekek szerezni az apukanak. :) Nyari szunetben csak 3 hetig voltam ott reggeltol este 18:30-ig mert a tobbi heten nagyszuloknel nyaraltak, taborban voltak es a szulokkel nyaraltak. Augusztusban egyaltalan nem dolgoztam de igy is kifizettek a havi berem mert ugye juliusban tobbet voltam ott. Augusztusban en nyaraltam otthon Magyarorszagon a szuleimnel. Nagyon rendes csalad volt, iszonyatosan jol neveltek a gyerekek. Tobb mint egy evig voltam nalluk es egyszer nem hallottam a gyerekeket veszekedni egymassal. Udvariasak, kedvesek voltak. De ez mar nagyon regen volt lassan 6 eve. :) Azota mar sulit vegeztem es mas a karrierem de itt elek meg mindig.
2011. szept. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, főleg azt, hogy ilyen részletesen leírtál mindent! Valóban nem hangzik nehéznek, bár lehet, hogy szerencse is kell hozzá, hogy rendes, normális embereket fogj ki, illetve jól nevelt gyerkőcöket... Majd mindenképpen ki akarom próbálni magam, mert itthon egy kezdő diplomás fizetése nevetséges és nem tudja miből fenntartani magát. :/
2011. szept. 15. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!