Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sokat köhög a kisfiam amikor...

Sokat köhög a kisfiam amikor alszik délután, este. Torka picit piros más tünete nincs. Mit adjak neki? Egyáltalán adnom kell erre már valamit? 21 hós

Figyelt kérdés
Közérzete jó. Reggel 37,3 volt a hője. Két hete volt amugy beteg középfül gyulladása akkor antibiotikumot kapott.
2011. febr. 28. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi december óta 3x kaptunk antibiotikumot, meg vagy 4 féle köhögés gyogyit. elmúlt-visszajött, elmúlt-visszajött. Megfogadtam, hogy több gyógyszert nem kap. legutóbb homeopátiásat adtam neki csak, Occilocossilumot, meg lándzsás útifűvet köhögésre. 4 nap alatt rendbejött és azóta kopp-kopp jól van.
2011. febr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi is most szenvedtünk a köhögéssel, 2 éves lányom esténként úgy köhögött, majd megfulladt, hétvégén már ott tartottam, hogy bármit rákenek/megitatok vele, csak javuljon a helyzet. Aztán kaptam egy tippet: hagymatea. El sem hittem, de lefekvés előtt ivott belőle, és köhögési rohamok nélkül átaludta az éjszakát. Azóta is extázisban vagyok :))


Egy kis fej hagymát főztem, forraltam pár percig, mikor már kezdett "szétnyílni", kivettem a vízből, helyére tettem teafüvet (tetszőleges, csak hogy éppen egy kis színt kapjon - el is hagyható), a hagymaíz elnyomása végett tettem bele citromlevet és mézet.

2011. febr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket.


Második!

A hagymát héja nélkül főzted ugye? És kb mennyi ideig?

2011. febr. 28. 16:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja pár percig. Ok. :)
2011. febr. 28. 16:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, a barna külső héjat leszedtem, de további rétegeket nem. 10-15 percig főztem max., úgy tettem a vízbe, hogy kettévágtam, így látható volt, hogy kezd "szétnyílni" a forrás hatására. Lényegében megpuhítottam, de tényleg max. negyed óra.
2011. febr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hagyma tea nagyon jó én is szoktam használni! Én annyiban csinálom másként, hogy méz és citrom helyett, pirítok cukrot és amikor már szép barna, rászűröm a hagymalét! Nagyon-nagyon finom lesz! Nem is érezni a hagyma ízét benne és állítólag a pirított cukor is segít a köhögés megszűnésében!
2011. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!