Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az oviban nem fogad szót a...

Az oviban nem fogad szót a kisfiam, ma voltunk pszichiáternél másfél óráig vizsgálta, majd a végén azt mondta, hogy nyugodjak meg, nincsen semmi komoly baj. Mennyire megbízható az eredmény, ha csak egyszer látta a kisfiút a pszichiáter?

Figyelt kérdés
Annyit mondott,hogy örüljek,hogy ilyen gyerekem van,mert ő már sok dolgot látott,elevenebbnek nevezte mosolyogva ,azt mondta ne utasítgassam folyton,hogy jól viselkedjen.Ha nem próbálom szabályozni a viselkedését és az oviban amúgy is probléma van,akkor mégjobban elrontom.
2011. márc. 4. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A "szabályozást", illetve a nevelést, rászólást sajnos nem 3 évesen kell kezdeni, hanem kb. onnan, ahogy megtanul járni (és ezáltal rossz dolgokat csinálni). Az öcsém volt ilyen, mint a Te kisfiad, anya belátta, hogy elrontotta, hogy "nem nevelte jól" 3 éves kora előtt. Nem utasítgatni kell amúgy, hanem megértetni vele dolgokat. Ami persze némi utasítással is jár, de következetesen magyarázni is kell neki, hogy mit miért nem csinálhatunk.
2011. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem 3 éves,hanem 5 és a kezdetektől következetes voltam vele.
2011. márc. 4. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Pszichiáternél vagy pszichológusnál voltatok? Nem mindegy... Egyébként mindkettő meg tudja állapítani akár 1 alkalomból is, ha gond van a gyerekkel egy részletes megfigyeléássel, vizsgálattal ill. a te kikérdezéseddel. Annyiban nagyon igaza van, hogy ha egy kisgyerek állandóan azt hallja, hogy mit NE csináljon, akkor abból igyekszik majd kitörni. Ha mindig korlátozva van, túl sok a szabály, amit be kell tartani, állandóan utasítod, hogy mi nem szabad, persze, hogy feszültté, elevenné fog válni. Igen, legyenek szabályok, de azok legyenek betarthatóak. Hidd el, ha nem utasítod őt állandóan, akkor is tudni fogja, hogy mit szabad és mit nem! Az, hogy az oviban hogy viselkedik, nem azon múlik, hogy te milyen utasítással engeded be! Ez bizony az óvónőkön múlik! Ha ők szeretettel, megértéssel, mégis erősen fogják, akkor az ottani szabályok is természetesek lesznek neki. Ha viszont ezek nincsenek meg, akkor itt is igyekszik valamivel kitűnni... ha mással nem tud, hát a rosszalkodással. Egyébként még egy 5 évesnek sem mond semmit az, hogy viselkedj jól... ha el suzeretnél érni valamit, mindig azt mondd, hogy mit szeretnél, nem azt, hogy mit ne... A pozitív dolgok kiemeléseével többre mész, mint a negatívumokkal! Érdemes ezt elolvasni: [link]

Ha egy kisgyerek sokszor hallja, hogy ő rossz, egy idő után azzá is válik... ez a Pygmalion-hatás (effektus).

2011. márc. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pszichiáternél voltunk,de megfordultunk már a helyi nevelési tanácsadóban is,ahol a pszichológus nagyjából ugyanezt mondta mint most a pszichiáter.

Igyekeztem volna jó benyomást kelteni,azért fegyelmeztem a pszichiáter előtt is szegény gyereket,mert az oviban is az a gyanujuk az óvónéniknek,hogy fegyelmezési probléma áll a háttérben,túl engedékenyek vagyunk szerintük,azért nem bírnak ők sem a gyerekkel.Attól tartottam ráaggatják,hogy hiperaktív vagy valami más viselkedészavart,de meglepően jól viselkedett bent,egyszer úgy rászólt a pszichiáter,hogy ne másszon fel a vizsgálóágyra,hogy szaladt a gyerek az ölembe ,mint valami félős gyerek :-D ,mondtam is a pszihiáternek,hogy úgy tűnik tart tőle a gyerek,mert sosem szokott így félni senkitől sem,sőt kifejezetten bátor és kommunikatív mindenkivel.

2011. márc. 4. 18:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont most olvasok egy könyvet, 3 pszichológus írta, s a Ranschburg Jenő írja pont ugyanazt, amit a pszichiátered is mondott. Úgyhogy szerintem hallgass rá nyugodtan! Nem baj, ha engedékeny szülő vagy, sőt, az utasítgatás, folytonos irányítás, tiltás, csak agressziót okoz a kicsiben, és korlátozza, hogy maga merje felfedezni a világot, a kreativitását kibontakoztassa. Persze fegyelmezni kell, de csak módjával. Kereteket, korlátokat kell állítani, de nem mindig ezekkel kell szembesíteni.
2011. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!