Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom most májusban lesz...

Kislányom most májusban lesz 1 éves. Már most keressek ovit? Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés

Kisfiam idén szeptemberben lesz 3 éves de nem viszem oviba,mert kislányom most lesz 1 éves májusban és itthon vagyok vele.

Kérdezni szeretném hogy együtt a 2 gyerkőcöt beadhatom oviba?hallottam hogy 2és fél éves kortól már beveszik őket általában,tudom vannak elvárások szobatisztaság...

Akkor mehetnének mind a 2en oviba nem kellene bölcsibe adni....

A másik kérdésem,hogy már most tavasszal kell jelentkezni jövőévi szeptember kezdésű ovira?

Csak szeptembertől veszik be őt,őket,vagy akár év közben is ,persze előre jelentkezve.

Nálatok hogy volt?


2011. márc. 6. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Az óvoda már kötelező, ugyanúgy mint az iskola. Azért mert te otthon vagy a kicsivel még nem jelenti azt, hogy a nagyobbiknak nem kell oviba mennie.

Általában félévkor és szeptemberben van felvétel, de ez ovinként eltérhet. Van ahova bármikor lehet menni.

2011. márc. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kedves első: 5 (ÖT) éves kortól kötelező az Óvoda!!!!!! Ha Anyuka úgy gondolja nyugodtan otthon tarthatja a nagyobbikat!
2011. márc. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Rájöttem, hogy hülyeséget írtam, bocsánat.

5 éves kortól kötelező az ovi, szóval ha jól számolom még legalább 2 évig ráértek ovit keresni.

Van ahonnan küldenek behívót nyílt napra, de szerintem te is nézegess. Mivel van még két éved ezért amikor kedved van bármelyik ovi szívesen fogad a kérdéseiddel.

2011. márc. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha együtt akarod őket oviba vinni, akkor a lányod 3 évesen a fiad 5 évesen tudna menni.

Előtte 1 évvel, amikor a fiad 4 éves, a lányod csak 28 hónapos lesz. Ennyi idősen nem szokták őket felvenni. Léteznek ú.n. minicsoportok, oda azok szoktak kerülni, akik az ősz folyamán töltik a 3-at. Nem tudom, hol laktok, de Bp.-en inkább a körzetes ovikba van esély bekerülni, tehát első körben azt nézd meg, hova tartoztok. Ha az nem tetszik, akkor is ráérsz még keresgélni. Amikor vinni akarod őket, előtte tavasszal vannak a beiratkozások.

2011. márc. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

A 2011. szept. kezdődő csoportba most tavasszal kell beiratkozni.

Ha van hely, akkor év közben is érkezhetnek gyerekek, de ez a ritkább. Persze őket is most tavasszal kell beiratni.

2011. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én úgy gondoltam hogy jövő évben kezdenének egyszerre,de kislányomat nem szeretném 2 éves kora elött beadni...

Tehát jövő év májusára ár most jelentkezni kell a bölcsire és az ovira egyaránt?

Még utána kell néznem hogy év közben bevennék e őket.

IX.kerben lakok,és szeretném őket minél közeleb egymáshoz beadni a tökéletes az lenne ha a bölcsi és az ovi nem enne messze egymástól....

2011. márc. 8. 22:55
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

A bölcsi beiratás teljesen máshogy működik, mint az ovi. Legalábbis nálunk a XI.ker-ben.

A bölcsiben folyamatos beiratkozás van. A fiamat akkor irattam be, amikor fél éves volt (2010. jan), hogy majd 2 évesen mehessen. Kaptunk sorszámot és májusban derül ki, hogy ősszel kezdhet-e.

Az oviban pedig fix beiratkozás van minden évben.

2011. márc. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!