Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Esküvőre, lagziba másfél...

Esküvőre, lagziba másfél évessel? Ötleteket, légyszi!

Figyelt kérdés

Április végén megyünk olyan 250 km-re lagziba. Másfél éves lesz akkor a kisfiam (én meg ha minden jól megy, félidős pocakos).

Kérdés: hogyan lehet ilyen helyen megoldani a dolgokat? Meddig szoktak fennmaradni ilyen helyen a lurkók? Nincs kire bízni, mert pl. szüleim ugye nem ott élnek, meg más rokon se, anyósék meg szintén hivatalosak a lagziba.

Amúgy barátságos gyerek, de igazi örökmozgó, rosszcsont kölyök. Este 9 körül szokott elaludni, 8-fél 9 kor szokott fürödni. Ja, és nem az az üldögélős fajta. Ötletek?


2011. márc. 7. 14:21
 1/10 A kérdező kommentje:
És még érdekelne útravaló ötlet is. Mivel lehetne lekötni ennyi ideig??? Szoktunk utazni, de max 2-2,5 órát, akkor is már alig bírja. Gondoltam, megállunk útközben, nézelődni, enni...
2011. márc. 7. 14:22
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
hát őszintén szólva én a helyedben ezt most nem erőltetném, főleg így terhesen. sztem nem lenne jó senkinek.
2011. márc. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp elmegyünk, mert egyrészt közeli rokon, másrészt a család jó része kb 500 km-re él tőlünk, és így legalább láthatják a kisfiúnkat is. Pl. dédije eddig egyszer látta összesen. Azt nem merem bevállalni, hogy 500-at utazzak, hogy megint láthassa :(
2011. márc. 7. 14:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 14 hónapos volt,mikor a sógoromék esküdtek.Békéscsabáról Budapestre kocsikáztunk.Az utat egy -másfél óránként megszakítottuk,kiszálltunk a kocsiból piknikeztünk,sétáltunk,nézelődtünk egyet.Jelzem ez nem csak a gyerek miatt,de egyébként is ajánlott,felnőtteknek is;főleg aki vezet. :)

A lagzi napján pedig nyilván borul a napirend! :D Amíg lehetett tartottuk;a délutáni alvást picit kitoltuk,hogy később ébredjen,így este tovább bírja,mert persze nem maradhat ki semmiből! :D A fürdés nyilván kimarad,de hát ez nem akkora probléma (1 alkalom).

Nálunk szerencsére volt hasonló korú gyerkőc a lagziba,így elvoltak és vagy mi tartottuk szemmel a másik lurkót is,vagy a miénk csapódott a másik gyerkőc szüleihez így felváltva tudtunk a többi gyerekes szülővel bulizni,beszélgetni,enni.Úgy tűnt sosem fáradnak;de azért este 11 kor csináltunk egy össznépi fektetést a "nagyon kiskorúaknak". :) Az már más tészta,hogy ők még ezután is buliztak,mivel az egymás mellé állított utazóágyaikban,egymásnak dobálták át a cumijaikat! :D

Egy vállalkozó,pihenni vágyó (váltott) felnőtt mindig volt bent náluk,amíg ki nem hervadtak (mármint a gyerekek)és amikor mindegyik elaludt,akkor bekapcsoltuk a bébiőrt,aminek a másik fele az egyik anyukánál volt;így ha bármi mocorgás volt,azonnal be tudott menni az ügyeletes felnőtt.

Hidd el a kisfiad fogja legjobban élvezni az egészet! :))

Jó szórakozást nektek és külön neked,jó babavárást!

2011. márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a második hozzászólást is.

Igen, mindenképp meg akarunk állni, nézelődni, sétálni, mozogni közben. A 2 órát egyben le szoktuk tudni, az nem sok, meg annyit végig is alszik általában.

Arra is gondoltam, max én felmegyek vele, ha már nem bírja, és a párom meg lenn maradhat bulizni (az ő rokonai egyébként).

2011. márc. 7. 14:54
 6/10 anonim válasza:
100%

Az én kislányom 4 hónapos volt amikor először voltunk lagziba. Nagyon élvezte s hidd el tényleg neki fog tetszeni a legjobban, hiszen a gyerekek szeretik az új dolgokat.

Arra is gondolj, hogy mikor lesz megint lehetősséged újra látni a távoli rokonokat, na meg arról ne beszéljünk, hogy egy kis mamának is szüksége van egy kis kikapcsolódásra.

2011. márc. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy találj egy olyan helyet, ahová el tudtok húzódni, ha elfáradna. Ahol tud aludni, míg tart a buli. Ha ez könnyen megoldható, akkor a többi már csak apró "kényelmetlenség". A fiam mondjuk nem nagyon bírta anno a nagyon hangos zenekart (mondjuk felnőttnek is embert próbáló hangerő volt a lagzin), de ez nem általános. Egyébként, szeretni fogja szerintem.


Az utazást pedig gyakori megállással lehet könnyíteni, s olyankor fontos az ivás és a mozgás a gyereknek. Mi szoktunk énekelni is, vagy bábozni az autóban, ha olyan a helyzet. Mi 3 havonta utazunk nagyihoz 550 km-re. Igyekszünk alvásidőre tenni egyébként mindig az utazást, az a legegyszerűbb. Ha van pici laptopotok, mesét is lehet nézni menet közben, az is leköti egy időre.

2011. márc. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg vigyétek magatokkal az anyukádat és ha a kicsi megunta a bulit , vigyázhatna rá és vele aludna így ti tudtok bulizni
2011. márc. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem is az lenne a megoldás, ha lenne ott szállásotok és ha vinnétek magatokkal valakit aki a kicsivel tud aludni.szerintem azért 10-11ig nem való fenn maradni neki,főleg ha megszokta a 9órai alvást.
2011. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Sajnos nincs kit vinnünk magunkkal, anyukámék meg a másik irányban laknak jó messzire :(

Szállást mindenképp kerítünk majd, aztán megoldjuk valahogy.


Köszi mindenkinek!

2011. márc. 9. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!