Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Közel 2 éves gyerekkel el...

Közel 2 éves gyerekkel el mertek már utazni 10-11 napra külföldre autóval?

Figyelt kérdés

Vajon bírja a közel 8 óra utazást, ha nem is szereti az autózást? (megállásokkal persze) Élvezi majd vajon a tengerpartot? vagy felesleges?

lenne egy lehetőségünk, de én még "kicsinek" találom ehhez...

vélemények? tapasztalatok?

köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 8. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia. Miénk másfél éves volt, mikor Horvátországba (7,5 óra autóval) mentünk. Féltem az úttól, de úgy időzítettük, hogy este 7-kor indultunk, és 10 kor elaludt, és az út nagy részét aludta, igaz, elég rosszul aludt, de mikor odaértünk, nem ébredt fel, a karomban vittem fel a szállodai szobába, ott is aludt reggelig :)


Napközben is elvoltunk már vele, igaz, a tengerbe nem ment be, üvöltött, ha be akartuk vinni, de sztem neki hideg volt és félelmetes. A parton viszont remekül elvolt a kavicsokkal, két hétig nem únta meg a tengerpatot :)


Az esti programokat pedig 9-10-ig tudtuk vele csinálni (ilyenkor itthon már rég alszik), mert élvezte a nyüzsgést, a sétát, a fagyizást, mindent.


Egyetlen hátülütője volt, hogy minden napot megszakított a déli alvás.. ugyanis sehol se tud aludni csak ágyban. Tehát se a strandon, se az autóban nem tudtuk elaltatni, így minden délben haza kellett mennünk pár órára, de legalább mi is kialudtuk magunkat.

2011. márc. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én születésemtől egészen 6 éves koromig szinte minden nap beautóztam a szüleimmel úgy 200km-t, teherautóval.

Gyakran mentünk külföldre is,mindig nagyon élveztem.:)

16/F

2011. márc. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már 5 hónaposan vittem a spanyol tengerpartra. Persze családhoz mentünk, nagy kényelem vette körül. Máshogyan nem vittem volna. Ja, és persze repülővel.


A következő nyaralás egy évvel később 17 hónaposan Görögország volt, tengerpart. Ráadásul több napig már kempingeztünk. IMÁDTA! Napra úgysem mertem nagyon vinni, úgyhogy a déli alvás sem volt nekünk gond. Csak délután mentünk a partra úgyis, amit nagyon szeretett. Homokozott, és fürdött is sokat, de csak kizárólag az apjával ment be a vízbe. Félt a tenger zajos hullámzásától, de apu karjaiban már biztonságban volt. Vettünk neki felfújhatós kismedencét is, amit a kempingben feltöltöttünk vízzel, így ott is pancsizhatott nyugodtan. Szerintem teljesen jó ötlet a gyereket tengerpartra vinni, szeretni fogja.


Az utazást mi megosztottuk. Félútra kerestünk egy panziót és ott aludtunk egy éjszakát. Igaz, egyébként 13 órás út lett volna. Így is hosszú volt, de a fiam jól viselte. Az út mentén rengeteg pihenőhelyen megálltunk, ahol játszótér is volt, mászóka. És sokat aludt is az úton.

2011. márc. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi nyárra tervezünk egy Olasz o-i nyaralást, autóval. Akkor lesz a gyerkőc 2 éves.

Még nem voltunk vele ilyen hosszú úton, de úgy döntöttünk, hogy belevágunk :)

Mi majd éjszaka megyünk, hogy minél többet átaludjon az útból.

2011. márc. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy a te gyereked, mennyire bírja az autókázást. Mi havonta egyszer leutazunk vidéki nagyszülőkhöz, és az a 3 óra tiszta szenvedés....a hosszú utat leszámítva biztosan tetszene neki, főleg a pancsolás.

Nekem két kislányom van ( 3 éves és 8 hónapos ) úgy vagyok vele, hogy először inkább belföldre utazgatunk, itt is vannak nagyon szép fürdőzős helyek, és ha mindkettő nagyobb lesz, majd akkor merészkedünk külföldre.

2011. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is gyerek függvénye. Én az első fiammal (1,5 évesen) 24 órát autóztunk (dugó Horvátországban), s fantasztikusan bírta. A másodiknál pedig még a Balatoni kiruccanás is kiakasztó volt.

Az éjszakai utazás egyébként ebből a szempontból praktikusabb.

2011. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nana!kisfiam 16hóanpos volt Görögországba mentünk kb 20 órás utat simán bírta egy szó nélkül ,ja és busszal mentünk.
2011. márc. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én-üzleti ügyek miatt-havonta 2x megyek a kicsivel 900 km-es útra(egyik nap megyünk,ott alszunk,másnap jövünk haza).Simán kibírja.3 éves lesz,pár hónapos kora óta megyünk.Repülővel 7 hónapos korában vittük,5 órás útra.Az sem okozott gondot.
2011. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 évessel??

Fél éves korukban mentünk simán ekkora uatkat.

Lányom 2 éves és már 3 ekkora vagy ennél nagyobb távolságú utazáson van túl.

A nagyfiam megszámolni sem tudom hányszor tett meg ekkora utat.

Legjobb este indulni és éjjel menni.

2011. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!