Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselte a család, ha úgy...

Hogy viselte a család, ha úgy döntöttetek, külföldre mentek kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés

Nagylányom 2 éves, a kicsi 4 hós, és felmerült egy lehetőség Írországban. A pénz egyértelműen mellette szól, de hogy a család hogy viselné... félek a dédik drasztikusan élnék meg...

(hazajárás évente max 2X)


2010. jún. 26. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!En kulfoldon szultem es bizony megviselt mindenkit ez a helyzet plane a szuloket!bar parom szulei itt vannak az is neheziti az encsaladom helyzetet ugyanis valahol feltekenyek rajuk h ok mindennap lathatjak,megolelhetik es jatszhatnak vele!Talan nalatok rosszabb mert ok mar osszeszoktak a gyerekekkel es biztos nagyon hianyozni fognek nekik!De a ti eletetek szempontjabol mas,mert nektek gondolni kell a gyermekeitek jovojere es hidd el ezt a csalald is megfogja erteni!Ott az internet a kapcsolatot tudjatok tartani!Nem maradnak majd ki semmibol!Remelem tudtam segiteni 3 hos kisfiu anyukaja
2010. jún. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!

Nehéz helyzet. Mi is gondolkozuk rajta, hogy kimenjünk, de már előre félek a reakcióktól. Nálunk csak mi ketten neveljük a babát, nincs nagyszülői segítség, így mondhatnám, hogy nem aktív résztvevők az életünkben.

De így is tudom, hogy kiakadnának nagyon. Mondjuk ha eldöntenénk, akkor tartanánk magunkat a terveinkhez.

Ne haragudj, de lenne egy kérdésem. Ti hogy gondoltátok ezt?Csak a párod dolgozna és Te otthon lennél? Mert mi ezen gondolkoztunk, hogy a babánkat beadni bölcsibe odakint elég necces lenne, viszont a magas lakbér miatt úgy lenne jó, ha mindketten dolgoznánk.

2010. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyerekeket nem a dédiknek szülted,nem a dédiknek mentél férjhez. Az a dédi, aki ezen kiborul, nem dédi, hanem lelki terrorista. A Te életed. Ha úgy döntötök, mentek, menjetek, ne keresd a kibúvót azzal, hogy a maradhatnékodat,a félelmeidet, hogy mi lesz odakint, a dédikre vetíted ki. Döntsetek, legyetek biztosak a legalább a gyerekek számára biztonságos életkörülményekben - és gyerünk. Semmi dédizés.
2010. jún. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem kifogásokat keresek , és nem félelmeket vetítek ki, de nem örülnék, ha a dédik szó szerint belehalnának a fájdalomba.

Sajnálom, hogy ismeretlenül ilyen kemény szavakat használtál...nem ismered a családom, a dédiket, és a kapcsolatainkat sem.

Én igen, tudom, hogy mind a három dédi a szó szoros értelmében össze fog roppanni, akkor is, ha ésszel felfogják, hogy ezt kell tennünk, és nincs más lehetőségünk...

Anyám és anyósom egész jól fogadta...

2010. jún. 27. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!