Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kortól kötelező lenne...

3 éves kortól kötelező lenne az ovi?!?! Tudsz erről valamit bővebben?

Figyelt kérdés
[link]
2011. márc. 9. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Szép elképzelés és jó is lenne,ha lenne annyi óvoda,ahol el is férnének. Hozzá természetesen elegendő óvónő.
2011. márc. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Erre csak két dolgot tudok mondani de lehet hogy mint a népmesében 3 lesz belőle:


-ha az mszp nem építette volna le a bölcsödei oktatást és nem zártak volna be bölcsit akkor nem lenne gond az ovi se


-nagyon helyes!!! támogatom ! a gyereknek közösségben van a helye nem anyu szoknyája mellett otthon a panelban v. bárhol.


-kötelezni senkit se fognak tudni rá hacsak nem vezetik be a hiányzással összefüggő leépítést és csp megvonást de mint tudjuk ez sem a magyar népesség ovodáztatási szokásait súlytaná...

2011. márc. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Ott a lényeg, hogy ez csak azoknak válna javára, akik 4 éves koráig azért nem viszik oviba, mert abszolút nem tették éretté rá!

Nálunk van olyan gyerek, aki négy éves, de még nem szobatiszta.

Nekem az egyik gyerekem 3, a másik négy évesen kezdte az ovit. Semmi hátrányát nem érezte senki, hogy az egyik négy évig itthon volt velem, ma sem tenném másként.

Most két éves a kisfiam, és még nem tudom, hogy mikor adom be oviba.

Vannak bizonyos rétegek, akikre nem árt rájuk nézni már három évesen is, hogy megfelelően szocializált legyen később a gyereke. Nem mindenkire igaz ez persze, de a többségre sajnos igen.

2011. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

2. vagyok


a lányom 23 hós kora óta szoba és ágytiszta de itthon kell hgoy maradjon ugye 3 éves koráig mert nem veszik fel szóval mi tényleg az igazi vesztesei vagyunk az ügynek mert magunk miatt lett szobatiszta nem követelmény miatt..


csak unatkozik sajnos mert nincs korban megfelelő társasága napi szinten arról nem is beszélve hogy a játszóterek tönkre vannak téve és így a minimális esély is elvész hogy gyereket lásson 3éves kora elött ha nincs tesója.

2011. márc. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Harmadik vagyok.

Egy elég pici községben élünk, ahol kevés a gyerek, így sajnos soha nem gond, hogy befér-e valaki az oviba, bár lenne több gyerek, de nincs. Pedig új és szép az ovi, játszótér.

Aki városban él, rengeteg helyen tud találkozni a gyereke gyerektársakkal: úszás, babás klubok, játszóházak, állatkert, parkok.

2011. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Sziasztok! Nem tartom rossz ötletnek. Az én kisfiam tavaly decemberben töltötte a 4. életévét. Tavaly tavasszal (3,5) éves volt elutasított az óvoda, mert itthon vagyok a kistestvérével GYED-en. Ezzel szemben elég sok anyukát látok az ovi környékén délután, mikor megy a kisgyermekéért, úgy hogy babakocsiban tolja az én kisebbik fiammal egyidős babáját. A nagytestvér pedig tuti nincs 5 éves. Az én fiam itthon unatkozik, hiába a kert. Járunk játszótérre is, igaz oda csak autóval tudunk menni, mert kb. 3 km-re van tőlünk. A kisebbik fiam tuti 3 évesen fog menni óvodába, mert vissza kell mennem dolgozni, több gyerkőcöt pedig mostanában nem tudunk vállalni :(
2011. márc. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Eddig is kötelező volt, azon gyerekek számára, akiknek az otthoni nevelés nem elégséges a megfelelő fejlődésük biztosítására. Pénzt is kapnak érte az ilyen szülők, hogy ezzel is motiválják őket.

Semmi új nincs ebben, csak lehet ez nem vált így be, hiszen a gyámügyesek, védőnők (ha abból indulok, ki, hogy a 6 kilós x éves gyereket egészségesnek minősítette a védőnő meg a doki)nincsenek a helyzet magaslatán és nem terelik be ezeket a gyerekeket intézményi nevelésbe.

Ha behozzák, hogy kötelező, akkor nyilvánvaló azok is járnak, akiknek nem lenne fontos, de ők nem szenvednek semmiféle hátrányt illetve azok is, akiknek jót tesz.


És nem mellesleg, ha kötelező az ovi, gondolom pénzt sem kell kifizetni, azért, hogy oviba járassa valaki a gyerekét. Mert gondolom, hogy nem kis pénz megy erre a költségvetésből.

2011. márc. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem örülök. Lányomat kivettük oviból, mert érzelmileg nem volt érett rá. Nagyon megviselte, és mivel úgyis jön a kistesó úgy láttuk jónak, ha marad ő is itthon. Nagyon anyás, értelmes barátságos kislány, csak sajnos ő még nem tartott háromévesen ott hogy érdekelje a közösség. Kérdeztem védőnőt, orvost mi lehet az oka, és azt a választ kaptam, hogy érzelmileg a kislányom lassabban érik.Ez nem betegség, ő ilyen. Alapjában véve is visszahúzódóbb mint más gyerekek.Értelmileg megelőzi a korosztályát, így a feltételeknek megfelelt, érzelmi érettséget meg nem néznek.Hát durva következményei lettek, a gyerek kikészült teljesen, én meg itt őrlődtem, hogy mi lesz ha megszületik a pici, és akkor meg csak tetézzük az egészet azzal, hogy neki mennie kell oviba pedig nem akar, a baba meg itthonmaradhat velem. Végül az orvos azt mondta vegyük inkább ki, kicsit anyázzon még velem, meg a kisbabával, és talán ötévesen már elég érett lesz, és lesz igénye is közösségbe járni. Erre most be akarják vezetni, hogy akkor is vigyem oviba, ha ez neki többet árt mint amennyit használ.
2011. márc. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De utolsó, kiad az orvos egy papírt, közösségi nevelésre nem alkalmas és kész. Érzelmileg nem érett rá.

És ennyi.

2011. márc. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha figyelmesen elolvassuk,benne van,hogy ahol megfelelő körülményeket biztosítanak a gyereknek(érzelmileg és anyagilag is),ott felmentést adnak.Ezt inkább a rossz szociális körülmények között élők miatt akarják bevezetni.Így a kicsi megfelelő gondoskodást,étkezést,fejlesztést kapna.
2011. márc. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!