Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon nagyon rosszul evő,...

Nagyon nagyon rosszul evő, válogatós gyereketek mit eszik egy nap? (aki csak egy-két féle ételt hajlandó csak megenni)

Figyelt kérdés
Nálunk csak a milánói, lecsó megy váltogatva minden másnap. Kész vagyok ettől, de ezekből legalább eszik valamennyit. Semmi mást nem fogad el, főzeléket sem. 20 hónapos
2011. márc. 9. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor azokba az ételekbe csempéssz újabb dolgokat, egyre többet. Így talán megszokik más ízt is.

Lányom tavaly télen volt ennyi idős, és csak párolt zöldségen, és gyümölcsön élt egész télen.

Se hús, se tejtermék.

Aztán változott szépen, most is a zöldség a favorit, de azért már eszik mást is. Ehhez tényleg csak azt tudom mondani, hogy türelem, semmi nem állandó.

Egye amit szeret, ne erőltesd, ne érezze, hogy téged idegesít.

2011. márc. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a belecsempészős taktikát szoktam alkalmazni.Pl lasagne-ba,milánói egy pici spenótot.Nokedli tésztába keverek sóskakrémet,Fasírtba brokkolit,stb.Én is az időben reménykedek még,hogy talán majd jobb evő lesz a lányom.Nálunk még ami bevált,hogy az ételekből baba arcot készítek,ő pedig a huncut kis tolvaj,aki mindig megeszi a baba szemét,orrát,stb.(levesben a borsók a szemek,répa orr,husi a száj)Ilyenkor általában mindent megeszik,és tetszik neki nagyon mikor meglepődöm,hogy hová tűnt az orrocska....

Kitartást és sok sikert kívánok!!!!

2011. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, ezt a becsempészős módszert kipróbálom. Amúgy a gyümölcsöt sem eszi meg, csak ha joghurtba elrejtem (összepépesítve), zöldséget húst is így, ha mondjuk a milánói szószba teszem. Kipróbálok én is beletenni mást, reméljük hogy nem veszi észre.

Szóval akkor nem annyira nagy baj, hogy ilyen egyoldalúan étkezik?

2011. márc. 9. 16:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó napjain :reggel-joghurt,vagy sajt,jóminőségű felvágott kenyérrel, vagy natur joghurt-minimális adagot,délben pl. zöldségleves, hús, grízes laska, rizses hús, tarhonya-a zöldséget,húst megeszi, este gyümölcs-alma vagy banán, de semmiből sem sokat.Utálja a kanalat,és azt is,ha etetik.kézzel eszik darabosat,Rossz napjain szinte semmit.Ma is ilyen van, már többfajtát is kiöntött, nincs benne eddig csak kb. 4 db. ropi.14 hónapos,még szopizik is, legalább.
2011. márc. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

akár én is kiírhattam volna ezt a kérdést :) szintén 20 hós, kb 15 hónapos koráig minden nap főzeléket kapott, gondoltam rászoktatom, na nem jött be, ma már egyetlen egyet sem hajlandó megenni :(

nálunk a rántott hús meg a rántott sajt sültkrumplival, na meg az üres tészta a menő :) ezt enné minden nap

Viszont azt észrevettem, hogy elég gyorsan változik az ízlése, ezért én újra és újra próbálkozni szoktam, pl rántott padlizsán, először csak 1 szeletet evett, gondolom azt hitte hús, azt mikor rájött hogy mégse, már nem kellet neki. Viszont a 3. próbálkozásnál már rákapott, és megevett 3 szeletet.

meg azt vettem észre hogy sok mindent meg sem kóstol csak elutasítja, vmiért nem tetszik neki, ezért is kell próbálkozni

pl nyers paradicsom, sokáig nem ette, meg sem kóstolta, azt sem tudta milyen íze van, aztán egyszer apa mini paradicsomot vett, és az úgy megtetszett neki, hogy egyből befalt belőle 5 szemet :)

szóval kitartás! meg esetleg adj neki vmi vitaminkészítményt

2011. márc. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Tényleg mintha az én gyerekemről írnál. :-) Nálunk most a legújabb kedvenc a tv paprika, állandóan azt kéri, megrágja, de kiköpi. Még soha nem nyelt le egy falatot sem belőle, de mindig kell neki.
2011. márc. 17. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó

jaj nagyon aranyos lehet jót nevettem :D :D biztos tetszik neki a paprika :) az enyém a citromot is elkéri, belenyal, na azt a képet látnád, amit vág utána :) jót nevet, aztán újra belenyal

hát igen ilyenek, de én bízom benne hogy ez változni fog

meg a belecsempészős módszert amit írtak, azt én is ki fogom próbálni

sok sikert és kitartást neked!

2011. márc. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!