Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon válogatós (2 éves)...

Nagyon válogatós (2 éves) gyerekek Anyukái, hogy bírjátok, miket NEM eszik meg a gyereketek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%

Ha a gyerek válogat, akkor te vagy a hibás, mert hagyod, hogy válogasson.

Ha valamit nem akar megenni, akkor nem kötelezö, maradhat éhes, vagy kap helyette pl. vajas kenyeret vagy más olyan valamit, amitöl nem marad nagyon éhes, de annyira nem is jó.

Ha következetes vagy, akkor pár nap múlva eszik a gyerek és nem válogat. OLYAN NINCS, hogy ott a kaja és MELLETTE éhen hal egy gyerek. Ha válogat és nem eszik, akkor vagy nem éhes, vagy ezzel tart TÉGEDD kordában.

2011. jan. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
téged = egy D-vel, bocs
2011. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

rosszul bírom, nagyon.

amit nem eszik: hús, kenyér, felvágottak, májas, sajt, nyers zöldségek, gyümölcs, joghurt, levesben zöldségek...

amit eszik: tészta(nem mindenféle), üres leves tésztával, tarhonya, főzelék magában, kevés rizs, narancs kb. hetente egyszer 2-3 gerezd

szerintem ezt senki se tudja felülmúlni:)

2011. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A fiam nem eszik: felvágottat, sajtot, margarint, túrót, lekvárt, gyümit sem!!! Max üveges bébi pürés kaját, ami gyümi.

borsó, tök, lencse főzeléket NEM eszik

Nem eszik rántott húst sem, vagy sült húst sem.

Amit ESZIK: nokedli szafttal, krumpli főzelék, krumplis tészta, paprikás krumpli, levesekből a zöldség esetleg máj, és persze a leves leve hozzá.

eszik virslit és májkrémet

meg persze "nasikat": rudi, tejszelet, joghurt, puding, keksz, nápolyi

:)

tojásos nokedli, tarhonya,

2011. jan. 12. 13:40
 5/13 anonim ***** válasza:
Könnyebb felsorolni,mit eszik, mint azokat,amiket nem...:) eszik tarhonyát,krumplit (pl pürét nem), kukoricát,borsót (más zöldséget nem), husok jöhetnek, de szaftos nem, pl pörkölt, semmilyen tésztát nem eszik,sem levest, ha tehetné halat enne csak roston, eddig megette a csirkemájat,ma azt sem....csak üveges főzeléket eszik meg, ugyhogy adom,mert semmi más tipusut nem...joghurtból egyfélét eszik, többnyire vaniliásat, ebbe tehetek barmilyen gyümit, megeszi, de felcikkezve nem....nem eszik vajas, májkrémes, semmilyen kenyeret, csak kiflit, ami magok vannak...nem is folytatom, mert elborzadok:(((
2011. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

3. vagyok

nahát, nagyon hasonlóan esznek a gyerekeink. a paprikás krumpli nálunk is sláger, már 2 napja azt eszi most is. a szaftos nokedli, tészta is mindig megy.

virslit nem esdzi meg, max. 2 karikát. fasírtot sem, enyém sem eszi a húst semmilyen formában(próbáltam csirkecmbot, mellet, rántottt, sült hús formájában, fasírtot adni a kezébe, halrudakat, halpaprikást, csirkemájat---egyedül a bolognai makarónin eszi meg a darált húst)néha, mikor elegem van, össze szoktam neki turmixolni, hogy legalább egy kis húst egyen. pedig van 17 foga.

ja, tojást sem eszi meg, esetleg egy kis fehérjét, a sárgáját bele szoktam rakni főzelékbe, jól elkeverve.

2011. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!Inkább azt írom le amit eszik,mert annyi hely itt nincs,amit nem:(

Bundáskenyér,eddig ette a levest,most már csak a zöldséget hajlandó belőle kienni,kenyér csupaszon,semmilyen feltéttel nem hajlandó.Néha megeszi a halat,de azt sem mindig.Paprikás krumpli,rakott krumpli,hús nem,nyers zöldség nem,a gyümikből körte,mandarin,szőlő,de úgy,hogy lehet,hogy ma ez a kedvence,de holnaptól egy hónapon keresztül egy falatot sem lehet megetetni vele.Csak a kekszes görög joghurtot, és a vanliás krémtúrót.Tésztát natúr,de azt sem mindig.Szóval ennyi,elég nehéz vele,de sosem szoktam erőltetni,majd ha éhes lesz,eszik.

2011. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nálunk nyerő a vaniliás és vagy csokis DANETT puding

epres nap mint nap joghurt, vagy a kekszes

ha gyümi darabosat adok, azt sokszor kiköpi

milka rudi vagy a pöttyös jöhet, kinder pingi is

és keksz, nápolyi, ropi, pufi kuki

2011. jan. 12. 14:49
 9/13 anonim válasza:
Az én 29 hónapos nagyfiam párizsis zsömlét enne ahányszor csak megkérdezem. Semmi mást. Már a bébi kaja sem kell neki. Szerencsére a sült halat és a leveseket megeszi, de csak ha sok tészta vagy kenyér van benne. Horror!! Remélem kinövi, idegtépő.
2011. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
Elcsodálkoztam,hogy mennyi baba van,aki nem akar enni,ahogy az anyukák irták.Sztem ez valahol a szülő hibája is,persze most nem akarok senkit se bántani.Szerencsére az én gyerekeim sose voltak válogatósak,jó az étvágyuk,mindent megesznek,talán kivétel a káposztás tészta,meg a fiam a brokkolit nem csipi,pedig babakorában imádta.Ő 3 és fél éves lesz lassan,a kislányom pedig 23 hós,ő mident szeret és meg is eszik szerencsére.Csak sajnálni tudom az anyukákat,akik "szenvednek" a gyerkőccel,mert nem akar enni és örülnek,ha "bele tudnak imádkozni" valamit.
2011. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!